×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
7. septembris, 2016
Drukāt

Franks Gordons: Krievija kaujas gatavībā (13)

Foto AP/Scampix/LETAFoto AP/Scampix/LETA

Krievijas karavīri

Izrādās, ka “pēkšņā” kaujas gatavības pārbaude, kas aptvēra Krievijas Rietumu, Dienvidu, Centrālo militāro apgabalu, Ziemeļu floti (kas bāzējas pie robežas ar NATO dalībvalsti Norvēģiju) un visu kara aviāciju un ilga no 25. līdz 31. augustam, tika attiecināta arī uz visiem Krievijas “federālajiem izpildvaras orgāniem” un militārās rūpniecības kompleksiem, kuriem bija jādarbojas “kara laika apstākļos”. Skaties vien, tātad prezidents Putins bija licis arī ierēdņiem piedalīties “kara izspēlē”. Tātad tika “izmēģināts karš” – ar ko, par ko?

Intriģējošas spēles. Un ne tikai Krievijā. Izrādās, ka Ķīnas bruņotie spēki sarīkojuši vērienīgas mācības šīs milzu valsts ziemeļaustrumos: manevru dalībnieki – tanku vienības un kara aviācija – “mācījās” forsēt Amūras upi, kas Ķīnas biezi apdzīvotās provinces Mandžūrijā šķir no Krievijas Tālajiem Austrumiem: Habarovskas un Blagoveščenskas pilsētām un samērā reti apdzīvoto joslu – tātad teritorijas, ko Ķīna 1858. gadā saskaņā ar Aigunas līgumu bija spiesta atdot Krievijas impērijai. Vispār jau mūsdienu Ķīna ir mūsdienu Krievijas labestīgā partnere. Bet šīs vērienīgās “mācības” lika kremliešiem raukt pieri.

Kārtējais G20 saiets 4. septembrī sanāca Ķīnas lielpilsētā Hančžovā, un visi analītiķi ir vienisprātis, ka šajā visaugstākajā virsotņu apspriedē Ķīna “liek ar sevi rēķināties”. Pie reizes jāatzīmē, ka ASV un Ķīna ir ne tikai konkurenti un sāncenši: ASV nupat saņēmusi pirmo no Ķīnā pasūtītajiem astoņiem milzu tankkuģiem, kas pārvadās šķidrināto gāzi uz Eiropu.

Bet vistrakāko spēli Krievija patlaban ved, netieši, bet manāmi lietojot konfidenciālu ziņu noplūdes sistēmas “WikiLeaks” vadītāja Džuliana Asanža pakalpojumus. Asanžs, ko gaida tiesu darbi, guvis patvērumu Londonā, Ekvadoras vēstniecības telpās. No turienes viņš vērpj savus pavedienus, par kuriem plaši vēsta “New York Times”. Aktivitātes vērstas pret ASV prezidenta amata kandidāti no demokrātu partijas Hilariju Klintoni, un aiz visa tā stāv, īpaši pat neslēpjoties, Kremlis. “New York Times” vaicā: vai “WikiLeaks” nav savākuši Krievijas spiegi?

Varas spēles, varas maiņas: uzmanības centrā patlaban ir Uzbekistāna ar tās 30 miljoniem iedziedātāju – Centrālāzijas pērle, kuras prezidējošo – būsim atklāti – despotu Islomu Karimovu ķēra trieka pēc banketa par godu uzbeku “olimpiešiem”. Viņš 4. septembrī tika apbedīts dzimtajā Samarkandā – līdzās daudzinātajam Šāhizindas laukumam, kur mauzolejā dus Tamerlāns – iekarotājs, kuram 14. gadsimtā bija pakļauta milzu teritorija. Karimovs lika pasludināt Tamerlānu par “nācijas godu un slavu” un piekopa viņa kultu līdzās savējam. Nelaiķis valdīja ar stingru roku 25 gadus, un vēlēšanu farsi allaž beidzās ar vismaz 90% balsu par Karimovu. Pēdējos gados Uzbekistāna skaitījās puslīdz neitrāla, nepieslejoties Kremļa “Eirāzijas” konstrukcijām. Un vērts atgādināt, ka Putins “aizņemtības dēļ” nedevās uz Karimova bērēm, bet deleģēja premjeru Medvedevu.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Pirmkārt, Krievija pat neapjauš ka to jau spīlēs saņēmusi Ķīna no vienas puses un islama fundamentālisti no Kaukāza no otras , puse Maskavas jau pārpludināta ar tadžikiem u.c. musulmaņiem , kuriem xstundā tiks dota pavēle džihādam. Nedomāju ka Krievijas sairšana 20 mazākās valstīs vairs ir apstādināma. Protams ka lielu daļu teritorijas savāks Ķīna, kura jau tagad izmanto daļu Sibīrijas un Krievijas dabas bagātības . Un tas viss notiks nevis kaut kad pēc 100 gadiem , bet daudz ātrāk .

 2. !941.gadā arī Krievija bija kaujas gatavībā.

 3. Ну ты, истинный ариец и радетель за расовую чистоту, не нарывайся. Сам ты провокатор и нет у тебя никих особых прав, больших чем у других.

 4. Шмуклеры(grafisti), как правило, придерживаются коммунистических либо имперских взглядов, весьма уважают Сталина, склонны к оголтелому патриотизму, ненавидят богатых и успешных, творческую интеллигенцию, дрочат на всё военное и суровое (хотя в армии не служили), например, ножи, танки и самолёты. Характерной чертой всякого шмуклера является привычка влезать в дискуссии со своим Авторитетным Мнением по любому вопросу от воспитания детей до организации революций (все знания по обсуждаемым вопросам почерпнуты из интернетов, разумеется, но шмуклеры любят небрежно, с видом искушённого знатока рассуждать о том, чего и близко не видели) .
  (Н. Фоменка)

  • О как! Вы бы для начала сами перестали бы копипастить с инета дословно. А хотя бы разбавляли текст своими словами, ну хоть изредка. Или у вас для этого нет сил? Про наличие своих собственных мыслей боюсь даже спрашивать.

 5. До чего забавен этот ехидный старикашка, ей богу. Взял и походя всех обгадил, а старушку Клинтон похвалил. Все кругом плохие, лишь она одна «луч света в тёмном царстве». Какая ирония.
  Да, Россия в боевой готовности. А вот у Израиля самого проблемы. Тут к вам нечаенно дрон залетел с сирийской стороны (было интервью с Яковом Кедми на Итон ТВ), так сначала долго не могли понять чей он. Оказалось, российский дрон, полетал над кибуцами, да и улетел обратно. Посмеялись над тем, что российские операторы плохо пока ещё ориентируются в местных пустынях, а потом вот резко погрустнели. Сбить этот простой дрон они так и не смогли, ничем. А он даже и не уклонялся, летел себе и летел, пока и не улетел. Вот где беда.

  • ieteikums..."grafistam" Atbildēt

   Nemocies, “grafist”, sirilika burtiem – Kirila burti daudz par jauniem iepretim senas K,inas heroglifiem, kas arvien vairak jutami Krievija. Iemacisies mandarinu dialektu – varbut iznaksi par brigadieri. Perspektiva.

   • А я и не мучаюсь. Вы чего хотели сказать то, ехидный вы наш? Что скоро всем надо будет знать китайский язык?

Draugiem Facebook Twitter Google+