×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. decembris, 2014
Drukāt

Krievija liek “Facebook” bloķēt Navaļnija atbalstam izveidoto interneta lapu (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Aleksejs Navaļnijs

Krievijas varas iestādes svētdien lika sociālajai vietnei “Facebook” apturēt interneta lapas darbību, kurā aicināts cilvēkus apmeklēt mītiņu opozicionāra Alekseja Navaļnija atbalstam.

Navaļnija atbalstītāji piektdien izveidoja lapu, kurā aicināts 2015.gada 15.janvārī apmeklēt mītiņu Navaļnija atbalstam. Šajā datumā paredzēts nolasīt spriedumu pretrunīgi vērtētajā piesavināšanās lietā.

Krievijas mediju darbību uzraugošā institūcija “Roskomnadzor” svētdien paziņoja, ka lapa ir bloķēta pēc Ģenerālprokuratūras rīkojuma.

Prokuratūra “pieprasīja ierobežot piekļuvi vairākiem resursiem, tai skaitā, sociālo tīklu grupām, kas aicināja uz nesankcionētiem masu pasākumiem. Prasība ir izpildīta,” aģentūrai “RIA-Novosti” sacīja “Roskomnadzor” preses sekretārs Vadims Ampelonskis.

Bloķēšanas brīdī par atbalstu Navaļnijam bija parakstījušies apmēram 12 000 cilvēku. Lapa nav pieejama no Krievijas IP adresēm un Krievijas lietotājiem.

Navaļnijs savā personīgajā mājas lapā rakstīja, ka “tā ir diezgan nepatīkama un pārsteidzoša Krievijas “Facebook” rīcība. Es domāju, ka viņi vismaz varēja pieprasīt tiesas pavēsti, nevis steigties bloķēt lapas tiklīdz blēži no “Roskomnadzor” to prasa izdarīt”.

Jau ziņots, ka prokuratūra piektdien pieprasījusi Krievijas opozīcijas aktīvistam Aleksejam Navaļnijam piespriest desmit gadu cietumsodu, bet viņa brālim Oļegam Navaļnijam – astoņu gadu cietumsodu.

Brāļi Navaļniji tiek apsūdzēti 26 miljonu rubļu (340 tūkstošu eiro) izkrāpšanā no Francijas kosmētikas firmas “Yves Rocher” Krievijas  meitasuzņēmuma un četru miljonu rubļu (50 tūkstošu eiro) izkrāpšanā no uzņēmuma “Mnogoprofiļnaja processingovaja kompaņija” .

Par šajā lietā inkriminētajiem noziegumiem Navaļnijam tiek pieprasīts deviņu gadu ieslodzījums. Taču viņam ir arī nosacīti piespriests cietumsods par līdzekļu izlaupīšanu kompānijā “Kirovļes”, tāpēc gadījumā, ja viņu notiesās “Yves Rocher” lietā, nosacītā soda dēļ viņa ieslodzījuma termiņš tiks pagarināts par gadu.

Maskavas Zamoskvoreckas rajona tiesa, kurā tiek tiesāti brāļi Navaļniji, piektdien arī pagarināja Aleksejam Navaļnijam noteikto drošības līdzekli mājas arestu līdz 15.februārim. Oļegam Navaļnijam noteiktais drošības līdzeklis ir paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu.

Aleksejs Navaļnijs uzsver, ka tiekot krimināli vajāts, jo ir opozīcijā ppezidentam Vladimiram Putinam. Kompānija “Yves Rocher” ir paziņojusi, ka tai nav pretenziju pret Navaļniju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Rootin' Tootin' Pootin Atbildēt

    Tā ir “demokratija” krievu stilā.

Draugiem Facebook Twitter Google+