×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. aprīlis, 2014
Drukāt

Krievija pārmet Vācijai Krimas aneksijas salīdzināšanu ar Hitlera rīcību Čehoslovākijā (11)

Foto no grāmatas "Cesta k dktretum a odsunu nemcu"Foto no grāmatas "Cesta k dktretum a odsunu nemcu"

Krievijas Ārlietu ministrija ceturtdien pauda neapmierinātību ar to, ka Vācijas ārlietu ministrs vilcis paralēles starp Krievijas martā īstenoto Ukrainas Krimas pussalas aneksiju un Ādolfa Hitlera rīcību pret Čehoslovākiju, 1938.gadā pievienojot Vācijai Sudetiju.

Vācijas žurnāla “Der Spiegel” pirmdienas numurā bija rakstīts, ka Vācijas ārlietu ministrs Volfgangs Šoible salīdzinājis Krimas aneksiju ar nacistiskās Vācijas agresiju Čehoslovākijā pirms Otrā pasaules kara sākuma.

Krievijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka šādas vēsturiskās paralēles ir “nepieņemamas” un ka tā iesniegusi Vācijas vēstniekam Maskavā Rīdigeram fon Fričam oficiālu sūdzību šajā jautājumā.

“Mēs uzskatām šādas Vācijas ministra pseidovēsturiskas novirzes par provokatīvām. Viņa analoģijas ir rupja manipulācija ar vēsturiskiem notikumiem un faktiem,” teikts Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Šoible ceturtdien noliedza, ka būtu salīdzinājis Krimas aneksiju ar etnisko vāciešu apdzīvotās Sudetijas aneksiju, ko 1938.gadā īstenoja nacistiskā Vācija.

“Es neesmu pietiekami stulbs, lai salīdzinātu Hitleru ar kādu; to var darīt citi, bet vācu politiķi to nedara, mēs to nedarām,” Šoible sacīja, ceturtdienas vakarā atbildot uz jautājumu Vācijas televīzijā.

Šoible nenoliedza, ka izteicis piezīmi par šiem notikumiem, bet piebilda, ka “nākamais teikums bija: mēs [tos] nesalīdzinām”.

Šoible sacīja, ka mediju ziņās par Ārlietu ministrijas pasākumu, kurā viņš bija šādi izteicies, “puse teikuma bija izrauta no konteksta”.

Mediji bija ziņojuši, ka ministrs šajā pasākumā skolēniem sacījis, ka “šādas metodes jau bija pieņēmis Hitlers Sudetijā”, runājot par Krimas aneksiju.

Pēc 1938.gadā veiktās Sudetijas aneksijas pārējā Čehoslovākija 1939.gadā tika sadalīta, izveidojot Bohēmijas un Morāvijas protektorātu un Slovāku valsti.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Kas tur ko pārmest? Fakts paliek fakts.
  Kad nu pieķerti, tad nu dumji atrunājas.
  Laikam nezina, ka laiks sabāzt visus
  Putinus, Lavrovus un viņu brāļu – TRAKO NAMā.
  Droša vieta.

 2. Volfgangs Šoible nav Vācijas ārlietu ministrs, bet gan finanču ministrs! Kauns, kauns LA!

 3. Maskaļu mēsliem nepatīk vis, ka citi tos salīdzina ar naciķiem. Padomju naciķi tie ir,
  nelieši, slepkacas, laupītāji. Kauna traips krievu tautai. Beidzot pienācis laiks šos noziedzniekus savākt, notiesāt un novietot kautkur ziemeļos. Novaja Zemlja būtu laba vieta, kur šīs utis auksta ziemā izsaldētyu. Bez pārtikas, bez drēbēm. Kā tas noticis ar visu tautību izsūtītajiem nevainīgiem ļaudīm maskaļu verdzībā.
  Sitiet maskaļus.

 4. RE,KAA KRIEVIJAI TAISNIIBA NEPATIIK.KA SALLIDZINA PLJUTINU AR HITLERU,BET LIIDZIIBA UN SAKRITIIBA TOCNA VIENAADA.PLJUTENS IZLASIIJIS -MEIN KAMF UN SASMEELIES NELIETIIBAS NO HILLERA.SAVULAIK HILERS NELIETIIBAS SASMEELAAS NO STALINA.

 5. Germāņi ir gudri, tāpat, kā labi auto meistari. Vai arī otri uzskata, ka tādi ir?

 6. Nesaprotu, kādēļ krievija savus ,,bērnus,, izkaisa pa visu pasauli un tad kur tie savairojušies un dzīvo šie parazīti, uzskata par savas valsts teritoriju? Neviens viņiem neliedz atgriesties krievijā, ja kāds šos apspiežot. Pat suns, ja ar viņu slikti apietos, pametīs māju, bet krievu ar koku neaizdzīsi.
  Krievija tagad ne ar ko neatšķiras no Hitlera fašisma.

 7. Ar ko tad lai salīdzinātu? Ar Francijas revolūciju? Idioti tādi!

 8. Tajā pašā laikā Krievijas politologs Andraniks Migraņans saka tieši otrādi: – Visi valstvīri, kas rūpējušies, lai viņu valstis atgūtu kādreiz zaudētās zemes, ir vērtējami pozitīvi. Tāpēc Hitlera politika līdz 1939. gadam ir vērtējama tikai pozitīvi. Viņš parūpējās par to, lai Vācija atgūtu savas kādreizējās teritorijas, protams, pēc 1939. gada Hitlers kļūst slikts, taču esot jāsaprot, ka pie 2. pasaules kara ir vainīgas Rietumvalstis, jo 1. pasaules kara miera līgums vācu tautai ir bijis ļoti pazemojošs. Tieši tāpat Rietumi ir pazemojuši krievu tautu 1990. gados, jo viņu inspirētās “revolūcijas” sagrāva PSRS. Un tas esot tikai taisnīgi, ka tagad krievi sāk ņemt atpakaļ savas zaudētās teritorijas. Turklāt, visas Rietumvalstis vienmēr ir bijušas agresori, kas iekarojuši citas teritorijas, Krievija savā vēsturē nekad citas teritorijas neesot iekarojusi.
  Tāda loģika, ka tikai turies!

 9. Nevis lidzīgi, bet pilnīgi vienādi,bet ar atšķirībām – abi diktatori maza auguma, tikai vienam ūsiņas un otram nav – tad visur vicināja Vācijas karogus, šeit Krievijas – motīvs apsiež vāciešus, šeit krievus – motīvs senā Vācijas zems, šeit senās Krievijas zemes ( un abiem nav taisnības , iedzīvotāji ir ieceļotāji ).Tas protams prasīja turpinājumu,kā no Vācijas puses, tā no Krievijas puses un arī pašas beigas ir zināmas – ceļš kājām uz Vāciju un arī ceļš kājām un Krieviju.

 10. Smieklīgi, visi redz līdzību, Krievija ne.

 11. Civilizētajai pasaulei ir nošpļauties uz to, kas satrauc kaut kādus barbarus Krievijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+