×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

Krievija paziņo par sliežu ceļu remontu Latvijas virzienā, būtiski ietekmējot kravu pārvadājumus (1)

vilciens_LETA2

Krievija veiks Latvijas virzienā esošo sliežu remontu un divu mēneši periodā būs ļoti ierobežota vilcienu plūsma, par to Krievijas dzelzceļa pārstāvji esot informējuši AS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz).

Kā šodien preses konferencē atzina LDz vadība, līdz ar to būtiski var tikt ietekmēts kravu tranzīts no un uz Krieviju, kā arī citām valstīm.
Krievijas partneri pagaidām neesot informējuši, kuri sliežu posmi tiks remontēti.

Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa apliecināja, ka Latvijas pārstāvju rīcībā ir neoficiāla informācija, ka Krievija varētu apturēt ogļu kravu tranzītu caur Rīgas ostu, taču oficiālu apstiprinājums tam pagaidām nav saņemts.

Kā ziņots, šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs, galvaspilsētas vicemērs Andris Ameriks (GKR) pastāstīja, ka vakar pēcpusdienā ir saņemta neoficiāla informācija, ka Krievija varētu pārtraukt ogļu kravu tranzītu caur Rīgas ostu. Viņš atzina, ka gadījumā, ja šī informācija apstiprināsies, tas ļoti negatīvi ietekmēs Rīgas ostas darbu un Latvijas ekonomiku kopumā, jo Krievijas ogļu kravas veido vairāk nekā trešdaļu no visām Rīgas ostā apkalpotajām kravām.

Pēc Amerika aplēsēm, ja Krievija pārtrauktu ogļu kravu tranzītu caur Rīgas ostu, Latvijas ekonomika gadā zaudētu 130-140 miljonus eiro.

Rīgas brīvostas vadītājs uzsvēra, ka sīkākus skaidrojumus par iespējamo ogļu kravu tranzīta apturēšanu caur Rīgas ostu Krievijas puse pagaidām nesniedz.

“Šobrīd tā ir neoficiāla informācija, un es domāju, ka tālākie jautājumi būtu jāuzdod arī “Latvijas Dzelzceļam” par to, kāda ir šī argumentācija. [..] Es ceru, ka varbūt šī informācija neapstiprināsies, bet parasti pēc neoficiālas informācijas jau seko nākamie soļi,” izteicās Ameriks. Viņš norādīja, ka saņemtās ziņas pagaidām attiecas tikai uz Rīgas ostu, bet ne citām Latvijas ostām.

Arī satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V) iepriekš apstiprināja ziņas par neoficiālu informāciju saistībā ar Krievijas plāniem apturēt ogļu kravu tranzītu caur Rīgas ostu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ir dzelzceļa līnija, kas nāk no Ļeņingradas un iet uz Kēnigsbergu, šķērsojot Latvijas teritoriju caur Abreni, Rēzekni un Daugavpili. Šo svešas (un naidīgas) valsts dzelceļu Latvijas terotorijā vajag slēgt. Tā ir suverenitātes pārkāpšana.

Draugiem Facebook Twitter Google+