×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Krievija plosa Ukrainu (30)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievija sākusi jaunu provokāciju vilni pret Ukrainas austrumu apgabalu pilsētām Doņecku, Luhansku un Harkovu. Tur mēģinājumos diskreditēt Ukrainas jauno valdību un vēl vairāk destabilizēt situāciju valstī prokrieviskie aktīvisti ieņēmuši vietējo administrāciju un drošības dienestu ēkas un prasa apgabalu pievienošanu Krievijai.

Gatavo augsni iebrukumam


Doņeckas pašvaldības ēkā ar akmeņiem un nūjām bruņotie aptuveni divsimt krievu aktīvisti paziņojuši, ka veidos “Doņeckas tautas republiku”. Viņi pieņēmuši deklarāciju par “Doņeckas tautas republikas suverenitāti” un lūguši Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam militāru atbalstu un apgabalā ievest “miera uzturētājus”. Aktīvistu uzrakstītajā deklarācijā apgalvots, ka “Doņeckas tautas republikas vārdā var runāt tikai republikas Augstākā padome” un ka “svarīgākie valsts jautājumi, kas saistīti ar republikas attīstību, tiek nodoti tautas apspriešanai vai referendumam”. Krievu separātisti paziņoja, ka vēlas līdz 11. maijam sarīkot referendumu par Doņeckas apgabala atdalīšanu no Ukrainas. “Bez jūsu atbalsta, bez Krievijas atbalsta mums pašu spēkiem būs grūti pretoties Kijevas huntai,” vēršoties pie Putina, Doņeckas pašvaldības namā, runādams skaļrunī, paziņoja kāds neidentificēts krievu separātists.

Pie administrācijas ēkas vakar pēcpusdienā uzturējās aptuveni tūkstoš krievu aktīvistu atbalstītāju, kuri, izmantojot automašīnu riepas un dzeloņstieples, aizbarikādēja ieeju administrācijas ēkā. Savukārt sānu ieejas apsargāja vietējie miliči. Ar identiskiem soļiem un provokācijām Krievija martā sāka Krimas aneksiju.

Vakar Doņeckā ieradās gan Ukrainas vicepremjers Vitālijs Jarema, gan koalīcijas lielākās partijas “Tēvzeme” līdere Jūlija Timošenko. Doņeckas Valsts universitātes tieslietu profesore Tatjana Maļarenko sarunā ar ziņu aģentūru “Bloomberg” apgalvoja, ka “Doņeckas protestētāji pārstāv marginālas organizācijas, kurām nav vietējās elites un iedzīvotāju atbalsta”. Krievijā nereģistrētā radikālā partija “Cita Krievija” atzinusi, ka Doņeckā notikušajā demonstrācijā un administrācijas ēkas pārņemšanā piedalījušies arī šīs partijas pārstāvji no Krievijas, kuri iepriekš bija iesaistījušies arī Krimas tā dēvētajās pašaizsardzības vienībās.

Tikmēr Luhanskas milicija paziņojusi, ka nemieru cēlājiem izdevās ielauzties pilsētas drošības dienesta ieroču noliktavā un no turienes izzagt ieročus. Luhanskas milicijā izsludināta trauksme, un tā bloķējusi visus ceļus, kas ved uz pilsētu. Pieaugošās spriedzes dēļ pilsētā vakar ieradās Ukrainas drošības dienesta vadītājs Valentīns Naļivaičenko un Ukrainas Nacionālās aizsardzības un drošības padomes sekretārs Andrijs Parubijs.

Jaceņuks sola neatdot Ukrainu


“Šī scenārija mērķis ir sadalīt Ukrainu. Ir pilnīgi skaidrs, ka tiek īstenots plāns, pēc kura tiek destabilizēta situācija, tiek radīti apstākļi, lai ārvalstu karavīri šķērsotu robežu. Šo scenāriju uzrakstījusi Krievija, un tās vienīgais mērķis ir Ukrainas saraušana gabalos,” paziņoja Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks, apgalvojot, ka neļaus “Krievijai šķērsot robežu un sagrābt valsts teritoriju”. Saskaņā ar NATO un ASV amatpersonu sacīto Krievijā 30 kilometrus no robežas ar Ukrainu izvietoti aptuveni 40 tūkstoši karavīru. Turklāt militārās aktivitātes novērotas ne tikai Ukrainas un Krievijas pierobežā. Tiek ziņots par “liela skaita krievu karavīru” izvietošanu no Moldovas atšķeltās Piedņestras apgabala pierobežā ar Ukrainu. Krievijas puse atteikusi ASV prasībai paskaidrot militārās aktivitātes pierobežu apgabalos. “Krievija acīmredzot mēģina radīt spriedzi pirms maijā gaidāmajām prezidenta vēlēšanām. Taču šajos apgabalos dzīvo ievērojams skaits etnisko ukraiņu, kuri negrib pieļaut Krimas notikumu atkārtojumu,” ziņu aģentūrai “Bloomberg” sacīja Amanda Pola no Eiropas Politikas pētījumu centra Briselē.

Čehijas prezidents Milošs Zēmans nācis klajā ar paziņojumu, ka NATO vajadzētu nosūtīt savu karaspēku uz Ukrainu, ja Krievija iebruks valsts austrumu apgabalos. “Ja Krievija nolemj paplašināt savu teritoriālo ekspansiju Austrumukrainā, tad vairs nav nekādu joku. Tādā gadījumā ir nepieciešamas ne tikai Eiropas Savienības spēcīgākas sankcijas, bet arī militārā gatavība no NATO puses,” paziņoja Čehijas prezidents.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Kad USA plosa visu pasauli normali? Vispar ko USA mekle Ukraina?Visa pasaule USA bazes ari normali?

 2. Ko nozīmē plosa ? Vai Ukrainā ir valsts vara un to realizējošs spēks ? Jāteic ,ka Rietumu politiķi un prognozisti ir izgāzušies ,viņi nesaprot notiekošo un traktē redzamo no pozīcijām kuras nesaprot Krievijā un arī Ukrainā .Arī pie mums plāta rokas un ar ak ,ak ,kā tā , mēģina apsaukāt Kremļa varu nesošos . Bet kas jēdzīgi skaidros TV ekrānos redzamo un nosaukto par propagandu ? Domāju ,ka tā nav propaganda kā tehnisks produkts. Krievus nav pārņēmusi apmātība , ir tikai ortodoksāli -pareizticīgā mesiānisma savienojums ar Kremļa varas mehānismiem. Tā ir Austrumu un Rietumu civilizāciju sadursmes izpausme

 3. Daži krievu komentētāji velk paralēles Maidanam Kijevā ar notikumiem Ukrainas austrumos. Bet tās ir ļoti atšķirīgas lietas. Kijevā nomainīja vietējo Ukrainas varu pret citu Ukrainas varu, jā revolucionārā ceļā. Neviens Kijevā nedemonstrēja ar kādas citas valsts karogiem un nepieprasīja pievienošanos kādai rietumvalstij. Doņeckā, Harkovā, Luganskā demonstranti ielaužas valsts iestādēs, norauj Ukrainas karogus, uzvelk Krievijas karogus, mītiņos iziet ar Krievijas karogiem, piesprauž Krievijas impēriskās lentītes un piepras referundumu un pievienošanos Krievijai!? Referendumu var rīkot tikai ar centrālās varas atļauju, kā tas notiek Kanādā, Lielbritānijā, Spānijā. Londona ir devusi atļauju Skotijā rīkot referendumu, Spānija Katalonijai to nav devusi un paziņojusi ka referendums būs pretlikumīgs. Latvijas krievi arī bieži demonstrējas ar krievijas karogiem un piesprauž Krievijas lentītes. Kāpēc, ja viņi dzīvo mūsu valstĪ? Laiks to aizliegt un sodīt!

  • Ну да-сжигать людей живьем под своими флагами-это совсем другое дело:)

 4. Šokējoša patiesība par Krieviju un Putinu -http://www.youtube.com/watch?v=2H635V41WP4

 5. no kā Krievija pasargā,no kā viņa glābj savus tautiešus šobrīd Ukrainā, kura ir neatkarīga valsts ar savu likumdošanu ,kas viņus apdraud?zemāks ekonomiskais stāvoklis valstī,zemāks nekā šobrīd varbūt viņš ir Krievijā.ne jau tādēļ teritorija jāieņem,un jāpasludina par savām.cilvēkam jāaiziet,kur viņam labāk.ja nē tad esi,kur esi un cīnies,strādā,kā pārējie,un nepukstat,kad katrs gribat Krieviju savu pašreizējo mājau durvju priekšā.

 6. Смешно, но модераторы сайта не перешли на летнее время. Время написания комментария отображается по зимнему времени.

 7. TAS IR PRĀTAM NEAPTVERAMS NONSENSS, KO ATĻAUJAS VISU EROPAS UN PASAULES VALSTU “MĪKSTĀ, BAILĪGĀ “POLITIKA – KRIEVIJA ATKLĀTI ŅIRDZ UN IZAICINA UZ ASINSIZLIEŠANU, EJOT CITĀS VALSTS TERITORIJĀ “IT KĀ GLĀBT” SAVUS PILSOŅUS!?????????? KAS TAD TĀDS AR VIŅIEM IR NOTICIS TAJĀ UKRAINĀ??? LIEKAS, KA NO LABAS DZĪVES NOJŪGUŠIES… VIŅI TAČU RUNĀ SAVĀ KRIEVU MĒLĒ UN BAUDA VISAS UKRAINĀ DOTĀS PRIVILĒĢIJAS!??? KO TIEM NELIEŠIEM VĒL VAJAG??? DOMĀJU, KA VIŅIEM SEN JAU VAJADZĒJA RUNĀT SKAIDRU VALODU – UKRAINA UN PĀRĒJĀS BIJUŠĀS PSRS REPUBLIKAS LAI AR LABU TAISĀS ATPAKAĻ SAVIENĪBĀ!!! NEVAJAG RUNĀT MUĻĶIBAS UN IZNĪCINĀT ŠO TERITORIJU EKONOMIKU, CELT NAIDU TAUTU STARPĀ, LIEKUĻOT!!! KĀPĒC VAJAG PANĀKT KRIEVU IENĪŠANU TĀDĀ GRADĀCIJĀ UN TĀDOS APMĒROS? KRIEVI TAČU NEDZĪVO VIEN SAVĀ VALSTĪ, BET APMETUŠIES UZ DZĪVI GANDRĪZ VISĀS PASAULES VALSTĪS!?? NEBRĪNĪŠOS, KA DAUDZI NO VIEŅIEM BŪS SPIESTI ATGRIEZTIES SAVĀ VALSTĪ, JO KĻŪST BĪSTAMI APKĀRTĒJIEM AR SAVU TAUTIEŠU AIZSTĀVĪBAS JAUTĀJUMU…

  • Как интересно. На майдане в Киеве тоже самое – это демократично и вполне в европейском духе, а вот в Харькове, Донецке и Луганске – это терроризм. Весьма двулично и однобоко!

   • izmekleshana raadiis, vai tie kas nogalinaja demonstrantus nav fdd …

   • Redzi draugs, Maidanā gribēja tikai nomainīt Ukrainas valdību, un vardarbība sākās tikai pēc varas iestāžu uzbrukumiem. Un nekur nebija prasība pievienot Ukrainu krievijai. Bet Doņeckas, Luganskas un citi prokrieviskie draugi grib mainīt valsts robežas, pievienoties citai valstij. T’tad viņi iet zem pantiem par vardarbīogu valsts varas gāšanu, par terorismu u.t.t.

    • Вот только не надо сказки расказывать. Границы Украины до сего времени проходили по старым, ещё советских времён, административным границам областей и республик бывшего СССР! Не было никакого разграничения территорий и утверждения границ в ООН! И посему, никаких международно признанных границ нет, следовательно, нет и факта их нарушения!

 8. Deportējiet nepilsoņus,bet kam nepatīk Ukrainā,lai lasās uz Krieviju……..Nē,okupantiem.

 9. Kad beigsies šī nolādētā propoganda pret Krieviju? Cik var d…rst vienas un tās pašas amerikāņu samazgas? Nav citu valstu piemēru kā uzvesties šādās situācijās? Latvieši ir vienkārši plikdirsaini sulaiņi!
  Atlēdziet vēl laikrakstus un žurnālus un tad bezdiet par demokrātiju un izvēli! Kroplīgāku situāciju iedomāties 21 gs. grūti pat Zimbabvē. PSRS pat aukstā kara laikā neko tādu nevarēja atļauties. Pastulbie, neizglītotie, sulaiņveidīgie latvieši kārtējo reizi skrien pa priekšu vilcienas kurš viņus nobrauks! Un pelnīti!

  • Un tas ir viss tavs rupjību arsenāls , okupantu roklaiža ? Dēļ tādiem idiņiem kā tu bija jāslēdz kremļa propagandas TV kanāli , jo tu jau neesi vienīgais nozombētais . Un par saviem vārdiem tev drīz vien nāksies atbildēt , jo neceri , ka tu neesi atšifrējams , fedja !

  • Atšķirībā no PSRS, piedodiet – Krievijas, mums ir demokrātija un nevienam nav jāpieskaņo savs viedoklis partijai. Kaimiņzemē joprojām ir totalitārisms. Ja padomā konflikta sakne ir Ukraiņu vēlme kļūt par ES biedru, bet tas redz Krievzemes politiķiem kož kaulā.

   • Демократия!? У вас? Насмешил конечно….

    • Nu un kā izpaužas demokrātija kaimiņzemē. Ir kanāli kuri rāda Kremļa politiku slavinošus raidījumus un kanāli, kurus slēdz, ja viņi iepīkstas pret Valstī valdošo BEZPREĢELU. Ja pie mums būtu tāda sistēma, kā padomju laikā tad krievi jau sen būtu sadzīti darba nometnēs (kā 1945 latvieši Sibīrijā)…. A varbūt šie okupanti arī neko citu nav pelnijuši kā tikai Sibīrijas/Aušvices nometnes….

     • Янис, а Вы не смотри телевизор, мозги яснее будут! Вот у меня телевизора нет, и голова не болит. Кстати, упоминание Аушвица в данном контексте вас совсем не красит. Если не помните, то я вам напомню, что в этом концентрационном лагере (машине смерти) было замучено и уничтожено много миллионов людей разных национальностей! Вы можете этим восторгаться, если это осоответсвует вашим политическим взглядам. Я – нет! Как обычно, в чужом глазу вы видите соринку, а в своём и бревна не замечаете.

 10. Tas ir starptautiskais terorisms, ko dara Krievijas 5. kolonna Ukrainā un Latvijā

  • Paklau, ** grafist ! Aušvicē krievi pēc kara šo nomatni piepildīja ar saviem ienaidniekiem un krāsnis tur kurējās vēl krietnu laiku !

   • Паклау, **. Из википедии: до 1947 года часть территории лагеря использовалась как внутренняя тюрьма НКВД для нацистких преступников. А ты хотел, чтобы их всех сразу отпустили на свободу?! Там же повесили первого комменданта лагеря, выданного англичанами, по приговору польского правительства! Ощутил разницу.

 11. Vajag jaunas, plašākas sankcijas pret krieviju, bet krievnacistu Pūķinu jāiesūdz Starptautiskā tiesā.

Draugiem Facebook Twitter Google+