×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. maijs, 2013
Drukāt

Krievija sašutusi par “punktu zagšanu” Eirovīzijā

LETA/AFPLETA/AFP

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs asiem vārdiem paudis sašutumu par Eirovīzijas dziesmu konkursā Krievijas dziedātājai nepiešķirtajiem punktiem no Azerbaidžānas.

Lavrovs Maskavā kopīgā preses konferencē ar Azerbaidžānas ārlietu ministru Elmaru Mamadjarovu paziņojis, ka Krievijas dziedātājai Dinai Garipovai “nozagti” Azerbaidžānas balsojuma punkti un “šī nedzirdētā rīcība nepaliks bez atbildes”.

Azerbaidžānas prezidents Ilhams Alijevs devis rīkojumu veikt izmeklēšanu, kāpēc Eirovīzijas dziesmu konkursā Krievijas pārstāvei Azerbaidžāna balsojumā nav piešķīrusi nevienu punktu.

Krievija Azerbaidžānas dziedātājam Faridam Mamadovam piešķīra maksimālo punktu skaitu 12, ļaujot viņam ierindoties otrajā vietā aiz dānietes Emelijas de Forestas.

Savukārt Krievijas dziedātāja Dina Garipova konkursā palika piektajā vietā.

Kā norāda amatpersonas, Azerbaidžānas oficiālā žūrija paudusi atbalstu Krievijas dziedātājai, kā arī dati par telefonbalsojumu liecina, ka valsts iedzīvotāji balsojuši par Garipovu, taču rezultātos šie dati neparādās.

Azerbaidžānas ārlietu ministrs otrdien uz tikšanos ar Lavrovu Maskavā ieradās ar izdrukām no valsts trīs mobilo sakaru operatoriem, kas apliecina, ka valsts iedzīvotāji vislielāko balsu skaitu nodevuši par Ukrainas pārstāvi, bet otrajā vietā ierindojas Garipova, kurai būtu no Azerbaidžānas jāsaņem 10 punkti.

“Kur palika šīs balsis, kā tās pazuda, tas ir jautājums mūsu valsts televīzijai,” sacīja Mamadjarovs.

Savukārt Lavrovs kopīgajā preses konferencē uzsvēra, ka “mūsu pārstāvei ir nolaupīti desmit punkti un mēs par to esam neapmierināti”.

Krievijas un Azerbaidžānas ārlietu ministri vienojās, ka šī “detektīva mīkla” jāatrisina un ka abas puses “koordinēs savus kopīgos centienus, lai šī nedzirdētā rīcība nepaliktu bez atbildes”.

Puses vienojušās, ka Azerbaidžānas valsts televīzijai ir jānoskaidro, kādā veidā Krievijai piešķirtās balsis pazudušas.

Pat ja Garipova atgūtu pazaudētos desmit punktus, tie neietekmētu viņas vietu Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, jo no ceturtās vietas Norvēģijas viņa atpalika par 17 punktiem.

Azerbaidžānas valsts televīzijas direktors Kamils Gulijevs atzina, ka punktu nepiešķiršana Krievijai Eirovīzijas dziesmu konkursā ir pamats nopietnām bažām.

“Mēs no sirds ceram, ka šis incidents nemetīs ēnu uz Krievijas un Azerbaidžānas tautu brālīgajām attiecībām,” sacīja Gulijevs.

Balsu nepiešķiršana Krievijas dziedātājai Azerbaidžānai ir liels apkaunojums, jo tā cenšas pielabināties svarīgajai kaimiņvalstij, neskatoties uz saspīlējumu enerģētikas jomā un ilggadējo konfliktu par Kalnu Karabahu.

Tajā pašā laikā ar apsūdzībām par krāpšanos Eirovīzijas balsojumā nācis klajā arī Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, paužot neapmierinātību, ka baltkrievu dziedātāja nav saņēmusi nevienu punktu no Krievijas.

Valstu balsojumu Eirovīzijas dziesmu konkursā tradicionāli ir ietekmējušas politiskās noskaņas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+