×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
13. septembris, 2013
Drukāt

Krievijā ugunsgrēkā psihiatriskajā slimnīcā gājuši bojā 37 cilvēki

LETA/AFPLETA/AFP

Ugunsgrēkā, kas naktī uz piektdienu izcēlies psihiatriskajā slimnīcā Krievijas Novgorodas apgabalā, gājuši bojā 37 cilvēki, paziņojuši vietējie izmeklētāji. Desmit cilvēku līķi jau izvilkti no krāsmatām.

Traģēdija notikusi Lukas ciematā aptuveni 220 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Sanktpēterburgas.

Ugunsgrēku, domājams, izraisījis slimnīcas pacients, smēķējot vai tīšām aizdedzinot savu gultu, paziņojušas amatpersonas.

Krievijas Ārkārtas situāciju ministrijas amatpersona Oļegs Voronovs intervijā radio iepriekš pieļāva, ka daļai no cilvēkiem, kas tika uzskatīti par pazudušiem, iespējams, izdevies izbēgt no degošās slimnīcas un izdzīvot.

Novgorodas apgabala gubernators vēlāk telekanālam “Rossija 24” sacīja, ka atrasti divi līķi, bet ziņu aģentūra “Interfax”, atsaucoties uz avotu drošības spēkos, vēstīja, ka abi līķi ir ļoti stipri apdeguši un vēl nav identificējami.

Krievijas Izmeklēšanas komitejas sniegtā informācija liecina, ka mirušo vidū ir arī vismaz viena medmāsa, kura gājusi bojā, cenšoties glābt pacientus.

Mediji vēsta, ka slimnīcas ēka bijusi celta no koka un iestādes vadība iepriekš brīdināta, ka tai līdz 1.augustam jānovērš vairāki ugunsdrošības noteikumu pārkāpumi, bet tas nav izdarīts.

Sākta kriminālizmeklēšana par iespējamo nolaidību.

Krievijas mediji vēsta, ka brīdī, kad izcēlies ugunsgrēks, ēkā atradušies 59 cilvēki, no kuriem aptuveni 20 izdevies laikus evakuēt.

Novgorodas apgabala gubernatora sniegtā informācija liecina, ka slimnīcā ārstējušies pacienti ar smagiem psiholoģiskiem traucējumiem un tas evakuāciju sarežģījis vēl vairāk.

Aprīlī ugunsgrēkā Krievijā Piemaskavas psihiatriskajā slimnīcā dzīvību zaudēja 38 cilvēki. Pēc šīs traģēdijas valsts izpelnījās spēcīgu kritiku par garīgi slimo pacientu aprūpi.

Krievijā valsts iestādes, tostarp slimnīcas, skolas un narkomānu ārstēšanas centri, vairākkārt cietuši no ugunsgrēkiem, liekot apšaubīt valsts iestādēs īstenotos drošības pasākumus un tur valdošos apstākļus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+