Pasaulē

Krievijas mediji: Ņemcova slepkavība uz visiem laikiem ir mainījusi valsti 14

Foto – AFP/LETA

Krievijas ir mainījusies uz visiem laikiem pēc opozicionāra Borisa Ņemcova noslepkavošanas, pirmdien vēstīja Krievijas plašsaziņas līdzekļi pēc tam, kad dienu iepriekš tūkstošiem cilvēku viņa piemiņai devās gājienā pa Maskavas centrālajām ielām.

“Reakcija uz Borisa Ņemcova noslepkavošanu izrādījās ārkārtīga, un tāds bija arī pats politiķis,” biznesa laikraksta “Kommersant” pirmo lapu rotāja virsraksts līdzās Ņemcova fotogrāfijai, kuru nesa svētdienas piemiņas gājiena dalībnieki.

Organizatori paziņoja, ka Maskavas centrā svētdien gājienā piedalījās 70 tūkstoši cilvēku, kas šķērsoja arī tiltu, uz kura tika nogalināts opozicionārs. “Kommersant” norādīja, ka tiks liels skaits cilvēku opozīcijas pasākuma nav pulcējušies kopš 2011. gada, kad tika protestēts pret Vladimira Putina atgriešanos Krievijas prezidenta amatā.

Ar Ņemcova slepkavību, kas notika netālu no Kremļa mūra, “tika pārkāpta psiholoģiskā robeža, pēc kā Krievija nenovēršami būs citādāka”, pirmajā lapā rakstīja biznesa laikraksts “Vedomosti”.

“Pēc Ņemcova šokējošās slepkavības daudzi cilvēki ir teikuši, ka mēs esam pamodušies citādākā valstī,” norādīja vietne “Gazeta.ru”, kas gājienu Ņemcova piemiņai nosauca par “gājienu pret bailēm”. “Patiesībā vismaz gadu esam dzīvojuši valstī, kur atšķirīga domāšana tiek pielīdzināta nodevībai, un daži par to ir gatavi nogalināt. Tikai vēl vakar viņi slepkavoja ar vārdiem un šodien viņi ir sākuši to darīt ar lodēm,” teikts “Gazeta.ru”.

Opozīcijas laikraksts “Novaja Gazeta” rakstīja, ka Ņemcovs regulāri saņēma nāves draudus, tomēr tos neuztvēra nopietni. “Pēdējos gados esamu pieredzējis daudz provokāciju, draudu un zemisku rīcību. Un esmu izstrādājis zināmu imunitāti pret to,” laikraksts pērn aprīlī citēja Ņemcova teikto. Komentējot no Krievijas varas iestādēm izjusto spiedienu, Ņemcovs sacīja: “Jā, iespējams, viņi varētu mani nogalināt, es nezinu, bet, visticamāk, viņi ieliks mani cietumā.”

Savukārt populārais prokrieviskais tabloīds “Komsomoļskaja Pravda” noraidīja iespējamību, ka Ņemcovu nogalināja viņa politisko uzskatu dēļ. “Kurš gan mūsu valstī jebkad ir nogalināts tikai politisku iemeslu dēļ?” retoriski jautāts izdevuma ievadrakstā. “Šī tomēr nav Ukraina,” tajā uzsvērts. “Šeit daudzi cilvēki tiek nogalināti naudas dēļ, tomēr neatradīsies cilvēkus, kas nogalināti politikas dēļ,” apgalvoja laikraksts.

Tomēr “Novaja Gazeta” Ņemcova slepkavību raksturoja kā “punktu, no kura nav atpakaļceļa, Krievijas iekšpolitikas radikālu destabilizāciju, kuras sekas pagaidām nav paredzamas”.

“Kommersant” norādīja, ka Ņemcova slepkavība ietekmes Krievijas tēlu pasaulē un gadījumā, ja tā netiks pienācīgi izmeklēta, tā varētu “kļūt par nopietnu argumentu stingrās pieejas pret Maskavu atbalstītājiem”.

Ņemcovs, kurš piektdienas vakarā tika nošauts Maskavas centrā, otrdien tiks apbedīts Trojekurovas kapsētā Maskavā.

LA.lv