×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. jūnijs, 2013
Drukāt

Krievijas opozicionārs Navaļnijs izvirzīts par Maskavas mēra kandidātu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas opozīcijas aktīvists un blogeris Aleksejs Navaļnijs piektdienas vakarā tika izvirzīts par kandidātu Maskavas mēra amatam un sestdienas rītā iesniedza dokumentus Maskavas pilsētas vēlēšanu komisijā, paziņoja komisijas pārstāvis.

Navaļnija kandidatūru izvirzīja partija “Krievijas Republikāniskā partija – Tautas brīvības partija” (“RPR-PARNAS”), līdz ar to viņam nav nepieciešams savākt 73 tūkstošu vēlētāju parakstu savas kandidatūras reģistrēšanai.

37 gadus vecajam Navaļnijam tomēr ir jāsavāc 110 deputātu paraksti Maskavas rajonu pašvaldībās, lai viņa kandidatūra tiktu reģistrēta.

“RPR-PARNAS” izvirzīja Navaļnija kandidatūru partijas reģionālās nodaļas sanāksmē, kurā par viņu balsoja 88 šīs nodaļas biedri, bet pret – astoņi.

Krievijas prokuratūra Kirovas pilsētā ceturtdien pieprasīja apcietināt Navaļniju, kurš tiek tiesāts par līdzekļu izlaupīšanu valsts uzņēmumā “Kirovļes”.

Pret  Navaļniju ir sāktas vairākas kriminālizmeklēšanas. Tiesā Kirovā viņš neieradās, jo viņam bija jāpiedalās nopratināšanā Maskavā saistībā ar citu krimināllietu.

Navaļnijam pērn jūlijā tika izvirzīta apsūdzība īpašuma izlaupīšanas organizēšanā Kirovas apgabala valsts uzņēmumā “Kirovļes”. Viņam arī tika noteikts drošības līdzeklis – paraksts par neizbraukšanu no dzīvesvietas.

Saskaņā ar izmeklēšanas versiju  Navaļnijs kā Kirovas apgabala gubernatora padomnieks organizējis īpašuma izlaupīšanu, vienojoties ar firmas “Vjatskaja Ļesnaja kompaņija” direktoru Pjotru Oficerovu un “Kirovļes” ģenerāldirektoru Vjačeslavu Opaļevu. 2009.gadā no maija līdz septembrim tikuši izlaupīti vairāk nekā 10 tūkstoši kubikmetru “Kirovļes” piederošas koksnes produkcijas, nodarot Kirovas apgabala budžetam zaudējumus par vairāk nekā 16 miljoniem rubļu (278,5 tūkstošiem latu).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+