×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
4. februāris, 2018
Drukāt

Krievijas pilsoņi pensionējas agrāk un jau 55 gados Rīgā brauc bez maksas (54)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes budžetā  katru gadu aug izdevumi uzņēmumam “Rīgas Satiksme”. Pērn tie bija 86 miljoni eiro, šogad jau 108. Tā ir samaksa par pašvaldības piešķirtajām atlaidēm Rīgas sabiedriskajā transportā skolēniem, 75 gadu vecumu pārdzīvojušiem senioriem un citām pasažieru grupām. Atlaides dod arī nestrādājošajiem pensionāriem – nestrādājošie Latvijas pilsoņi un nepilsoņi bez maksas var braukt no 63 gadu vecuma, bet Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas pensionāri – jau pat no 55 gadu vecuma. Rīgas domes vadība problēmu nesaskata, taču pamatot, kāpēc citu valstu pilsoņiem ir lielākas priekšrocības, nespēj, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Rīgas domes saistošie noteikumi paredz, ka sabiedriskajā transportā 100% atlaide ir Rīgā deklarētajiem  nestrādājošajiem vecuma pensionāriem, nešķirojot tos pēc pavalstniecības. Līdz ar to “Rīgas Satiksme” atlaidi piemēro arī tiem rīdziniekiem, kas uzrāda citās valstīs izdotas pensionāru apliecības. Latvijā pensionāra statusu iegūst no 63 gadu vecuma, bet Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas pilsoņi pensionējas ātrāk – sievietes no 55 gadiem, vīrieši no 60. Līdz ar to viņi tiesības braukt Rīgas sabiedriskajā transportā bez maksas iegūst vairākus gadus ātrāk.

Rīgas domē “Nekā personīga” neizdevās uzzināt, vai pašvaldība ir vērtējusi šīs atšķirības, rēķinājusi, cik pilsētai izmaksās pēc Latvijas likumiem vēl darbaspējas vecumā esošo citvalstu pilsoņu pārvadāšana. Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejā saka, pašvaldībai  neesot tiesību šķirot pensionārus.

“Es domāju, ka Rīgas dome nevar tādā veidā šķirot pensionārus, vienus vai otrus, jo pa lielam visi pensionāri, kas legāli uzturas Latvijā, kuriem te ir personas kodi. Nav svarīgi vai tie ir Latvijas, Krievijas, Gruzijas, Ukrainas citu valstu pensionāri. Viņi te dzīvo, mums nav nekāda pamata viņus šķirot. Otra lieta  – nodrošina arī izdienas pensionāriem. Te nav nekādas politikas, vispār. Te ir politiska pozīcija. Kas pastāv šobrīd Rīgas pašvaldībā,” komentē priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks (Saskaņa).

“Es nekad pensionāru nedalīšu uz latviešu vai krievu. Tas ir vecs cilvēks, kuram vajag normāli un kārtīgi dzīvot. Atvainojiet. (..) Man ir nospļauties, vai viņš ir Krievijas vai viņš ir Latvijas… Viņš ir nopelnījis savu pensiju un viņš ir strādājis šajā zemē,” raidījumam sacīja Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Sandra Veidiņa (Saskaņa).

Vides un reģionālās attīstības ministrijā saka, pašvaldībai nevar aizliegt noteikt atlaides dažādām personu grupām. Likumā ir tikai viens ierobežojums – nedrīkst noteikt atlaides tikai pēc viena kritērija – vai persona ir vai nav deklarējusies pašvaldībā.

Ne “Rīgas satiksmei”, ne Rīgas domei neesot informācijas, cik daudz ir ārvalstu pilsoņu, atlaižu saņēmēju, kas nav sasnieguši Latvijā noteikto pensijas vecumu. Pēc Nekā personīga aplēsēm, šādu cilvēku varētu būt vairāki tūkstoši.

Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, Rīgā pavisam deklarējušies 28 tūkstoši Krievijas pilsoņu un pāris tūkstoši ar Ukrainas un Baltkrievijas pasēm. Ekonomiskās krīzes laikā no 2008.gada līdz 2013 gadam strauji auga nepilsoņu skaits, kas pārgāja Krievijas pilsonībā. Krievijas pilsonība nodrošināja iespēju saņemt Krievijas pensiju.

Ja 2010.gadā Krievijas pilsonībā pārgāja 5763 nepilsoņi, tad 2015.gadā tādu bija 1618, bet 2016.gadā 873. Visticamāk, tas ir saistīts ar Krievijas rubļa vērtības samazināšanos uz pusi, līdz ar to arī Krievijas piedāvātās pensijas ir divreiz mazākas.

Ja pieņem, ka nestrādājoša pensionāra atlaides saņem pieci tūkstoši  Krievijas pilsoņu līdz Latvijā noteiktajam pensijas vecumam, tad Rīgas budžetam tas izmaksā 2,3 miljonus eiro gadā, aplēsis raidījums.

“Nekā personīga” norāda – vērienīgās atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā ir lielākais partijas “Saskaņa” trumpis vēlētāju acīs. Taču pilsētas vadība izvairās runāt, ka par to samaksā tās personas, uz ko atlaides neattiecas.

“Uz šo brīdi mums ir 61 399 nestrādājoši pensionāri, kas šādu status ir ieguvuši un atbilstoši šim statusam mēs varam paskatīties, cik daudz viņi ir braukājuši. Tas ir ļoti precīzs cipars, bet noapaļojot es teikšu, ka 24 miljonu reižu,” informē “Rīgas satiksmes” runasvīrs Viktors Zaķis.

Pievienot komentāru

Komentāri (54)

 1. Man gads līdz 80 ! Braucu pa brīvu un paldies par to ,jo vismaz dažas reizes mēnesī nokļūstu centrā,galvenokārt tirgū. Pāris reizes esmu kūlies ar vairākiem transportiem līdz slimnīcai. Tomēr tam ,ka visiem nav vienāds vecums brīvbraukšanai ,nepiekrītu. Visiem vienādi 63 gadi un viss. Vispār jau dīvaini ,man 51 gads stāža ,bet pensija turpat par 250 eiro mazāka nekā 2 krievu pilsonības kaimiņiem ,kuri katru mēnesi smej acīs,ka saņemot Krievijas un Latvijas pensijas summu un ar 32 gadu stāžu tā ir ievērojami lielāka par manējo.

 2. Vai kāds sadzirdēs? Atbildēt

  Klusi un mierīgi latvieši maksā par sabiedriskā transporta dārgajām biļetēm jau gadiem. Savā laikā dzirdēju radio klausītāju jautājumus Brīvajā mikrofonā Krustpunktos. Palika nesadzirdēts. Bezspēcība. Cenas kļuva arvien augstākas. Un tikai tagad Nekā personīga sižetā problēmu no jauna aktualizēja un odiozā Viediņa ļoti nekaunīgi par to nokaunināja žurnālistu. Ko darīt, ja izbraukāšana uz darbu “apēd” 1/3 algas. Pensionārs var sēdēt mājās, bet strādājošajam transports ir obligāta sastāvdaļa, izņemot tos, kas var iztikt bez tā.

 3. Tuvojas vēlēšanas un “krievi nāk” ir to neatņemama sastāvdaļa. Labs gājiens, sarīdot pensionārus pēc nacionālā principa. Bāleliņu penši jau tik viegli ietekmējami . Tad nu dzintarinu un paradnieku uznāciens būs jo spožs. Ja dieviņš kādu grib sodīt,tad atņem tam prātu

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 5. Jau kuro reizi braucu ar sabiedrisko transportu un monitoros tikai krievu mākslinieku gleznas zem nosaukuma pasaules mākslas šedevri.
  Lai krievu pensionāriem pa prātam?

 6. jūs to Saskaņas bļaustīklu dēvējat par Sandru?viņa ir Olga Veidiņa nevis Sandra.”Veca” Saskaņiete.

 7. Vai tad Rīga nav krievu pilsēta?

 8. pēc kādas valsts likumiem dzīvo Rīgas dome? Ja likums Latvijā nosaka pensionēšanās vecumu, tad kāpēc tas nav saistošs visiem vienādi? Latvijā ( ne Rīgā) dzīvojošs pensionārs iebraucot Rīgā ir beztiesīgāks par Krievijas pensionāru. Tā izpaužas pensionāru nešķirošana latviešu un krievu pensionāros ????

 9. Tikai idioti var pielīdzināt pasaules pensionārus.
  pensionārs RU ≠ pensionārs LV

 10. “kāpēc citu valstu pilsoņiem ir lielākas priekšrocības, nespēj”
  Ja tie būtu ASV pensionāri, momentā atrisinātu ka nav godīgi !!!!!!!!!

 11. “tie vecie cilvēki, atvainojiet, viņi uz saviem pleciem iznesa visu Latvijas neatkarību”.
  Interesanti, ko tā Latvijā palikušo militāristu un masveida rusifikācijas rezultātā sabraukušo aizstāve ar to domā.
  Viņa varētu savu vienlīdzības tēzi pārbaudīt, dodoties pensijas vecumā uz Krieviju un tur kā citas valsts pilsonei pieprasīt tos pašus atvieglojumus, kas Krievijas pilsoņiem.

  • kura tur RD klaigāja uz žurnālistu uzvedās tā,it kā viņa no savas personiskās kabatas sponsorētu puspasaules pensionāru vizināšanos.Viņa,lūk noteiks,kurš”neatkarīgi no “tautības” brauks par brīvu,jo Viņa maksā.Taisni nagi niez,kā gribētos tādai iešaut pa lielo muti.

 12. Atbilde “aivarszam” uz “Bet man jāsaka ir UZSPĻAUT sandrai veidiņai,kas gvelž muļķības ! Kāpēc Latvijas pilsonim jāstrādā Latvijā līdz 63 gadu vecumambet krievijas pilsonim tikai līdz 55 gadu vecumam?” Šo jautājumu uzdod valdībai! Šajā gadījumā vajadzētu apspļaudīt ne Sandru Veidiņu, bet gan tos, kuri izdomāja šo pensionēšanās vecumu – 63 gadus. Varētu domāt, ka Latvijā cilvēki dzīvo ilgāk nekā Krievijā. Bet gribējās taču kārtējo reizi ES-ai nolaizīt pakaļu, protams, uz tautas rēķina. Kā vienmēr.

 13. “Man ir nospļauties, vai viņš ir Krievijas vai viņš ir Latvijas… Viņš ir nopelnījis savu pensiju un viņš ir strādājis šajā zemē,” raidījumam sacīja Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Sandra Veidiņa (Saskaņa).”
  Tikai krievijas pensionāri IIN no pensijām nemaksā!

 14. Ir jāsūdzās Briselei, jāraksta Trampam! Pat auseklīšiem vairs nedod: “Nevienā valdības simtgades programmā nav iekļauts fakts, ka pirms 30 gadiem nodibināta Tautas fronte. Tas bija mūsu garaspēka karaspēks, bez tā nebūtu bijis nekādas simtgades, neko mēs šeit nesvinētu un droši vien pat nerunātu latviešu valodā!” pirmais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs Dainis Īvāns norādīja RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”.

 15. Bet man jāsaka ir UZSPĻAUT sandrai veidiņai,kas gvelž muļķības ! Kāpēc Latvijas pilsonim jāstrādā Latvijā līdz 63 gadu vecumambet krievijas pilsonim tikai līdz 55 gadu vecumam? Līdz 55 gadu vecumam viņš var strādāt Krievijā bet ne jau Latvijā,BET,ja viņš nevēlas strādāt,tad arī nevar nošī vecuma saņemt nekādas Latvijas pensionāriem dotās atlaides ! KAs TENAV SAPROTAMS??? VEIDIŅA,vai jūs esat “pamuļķe”???

 16. Cepuri nost šajā jautājumā krieviem – pensija no 55. Super! Laimīgie!

  • Krievijā izliekas, ka maksā pensijas un rūpējas par cilvēkiem un šie izliekas, ka mīl Krievijas caru.
   Patiesībā tur katrs dzīvo pats par sevi.

 17. Pec LV atbrivoshanas,4. maija teroristiem tiks piespriesti navessodi?

 18. Pec LV atbrivoshanas 4. maija teroristiem tiks piespriesti navessodi?

 19. No kurienes jūs izzīdāt, ka Krievijas pensionāriem no 55 gadu vecuma jau drīkst braukt bez maksas? Pazīstu daudzus un nevienam no viņiem, kuri nav sasnieguši LV pensionēšanās vecumu, nav nekāda bezmaksas braukšana pa Rīgu! Nemelojiet!

 20. No kurienes jūs izzīdāt, ka Krievijas pensionāriem no 55 gadu vecuma jau drīkst braukt bez maksas? Pazīstu daudzus un nevienam no viņiem, kuri nav sasnieguši LV pensionēšanās vecumu, nav nekāda bezmaksas braukšana pa Rīgu! Nemelojiet!

 21. No kurienes jūs izzīdāt, ka Krievijas pensionāriem no 55 gadu vecuma jau drīkst braukt bez maksas? Pazīstu daudzus un nevienam no viņiem, kuri nav sasnieguši LV pensionēšanās vecumu, nav nekāda bezmaksas braukšana pa Rīgu! Nemelojiet!

 22. Labs par to ņergu! Atbildēt

  Puškins 5. februāris, 2018 00:35
  Atbildēt

  Ar muti brauc tik Mazpisāns,
  Kā izstīdzis Krištopāns;
  Bet bez maksas krievi trauc,
  Latvijā tiem viss atļauts.

  Mazpisāns tik peršas kaļ,
  Sūdus vienā laidā maļ;
  Bet kas iekšā – tas nāk ārā,
  Aplaistīts ar vodku bārā.

  Ušakovs dzen Rīgu postā,
  Bet jau Saeimas gaisu osta;
  Tāpēc Mazpisāns tā taurē,
  Un pa muti nāk šim caurēj’.

 23. Ar muti brauc tik Mazpisāns,
  Kā izstīdzis Krištopāns;
  Bet bez maksas krievi trauc,
  Latvijā tiem viss atļauts.

  Mazpisāns tik peršas kaļ,
  Sūdus vienā laidā maļ;
  Bet kas iekšā – tas nāk ārā,
  Aplaistīts ar vodku bārā.

  Ušakovs dzen Rīgu postā,
  Bet jau Saeimas gaisu osta;
  Tāpēc Mazpisāns tā taurē,
  Un pa muti nāk šim caurēj’.

 24. Модераторы – козлы! Идите на йух!!! Латышский халифат! Atbildēt

  Gde kommenti?!

 25. Normaali bet latvieši veel rukaa liidz 70

 26. Tuvojas vēlēšanas……….visi cepas…….

 27. vilka runasvīrs zaķis Atbildēt

  TV sižetu vērojot, man šķita, ka Sandrai Veidiņai nospļauties uz lielu daļu elektorāta. Ne tāpēc, ka vizina Krievijas pensionārus, bet tāpēc ka mute par lielu un siekalainu …

 28. Idiotu bars! Atkal naida kurinássana? Kuram ienáca prátá pie tádas veselíbas aprúpes, káda ir Latvijá, paaugstinát mums pensionéssanás vecumu no 65 gadiem? Un “cepjás” par to, ka palielinájussies izdevumi darba nespéjas lapu apmaksám, par to, ka invalídu tik daudz ssajá vecumá…un tik pláno, ká likvidét 3.inv.grupu, kuriem tagad vispár valsts veselíbas aprúpi atnnéma…un tik pláno ká ierobezzot darba nespéjas laiku…nu tad uzreiz lai piennem likumu par eitanáziju un bús vienreiz miers!

 29. Kāds sakars Krievijas pilsoņiem nodrošināt bezmaksas transportu Latvijā?

 30. dome nevar noteikt , ka rauc pensionāri no 65 gadu vecuma, problēma atrisināta.

 31. Jocīgi, ka neviens necepās par to, ka mums tāds pensionēšanās vecums., jo tur netaisnības vairāk – likums ar atpakaļejošu datumu. Ja stājoties darbā noteiktā vecumā tev pasaka, ka pensija būs tad un tad, tas ir normāli, bet ja jebkurā brīdī var pateikt, ka nē, būs vēl jāstrādā tad īsti taisnīgi nav.

 32. Uz Krievijas pilsoņiem vispār tam nebūtu jāattiecas!!!

 33. RE KAS PAE PRIVILEGIJAM UN MUMS tautiesiem ?

 34. Nu Latvija nedomaa par saviem pilsoniem. Laimigi tie iedzivotaji kuriem ir dota prieksroka savaa valstii, gan darbs,gan parejie labumi. Tur vietejiem gan nav stress.

 35. nu gan laiž! es ,dzimusi izsūtījumā, maksāju nodokļus arī no pensijas,lai izsūtītāju pēcteči var braukt bez maksas Rīgas satiksmes pasažieru transportā,bet man jāpērk pilna biļete,jo dzīvoju Latvijas laukos!

 36. STEIDZAMI JĀKĻŪST par Krievijas PILSOŅI!!!

 37. Man trūkst vārdu ! Esmu nestrādājoša pensionāre. Rīgā nodzīvoju 50. gadus, un tad aizgāju dzīvot pie bērniem uz Bausku. Iebraucot Rīgā, man jāmaksā sabiedriskajā transportā pilna maksa, jo esmu deklarējusies Bauskā. Un šitie brauc par brīvu?

 38. Kas tur ”zavidno”? Tā ir netaisnība.Latviešiem vēl brīvā valstī jāuztur okupantu liekēži.

 39. Kamēr mēs smagi strādājot apsprāgsim,tikmēr krivu pensionāri pārņems latviju…urrrāa

 40. Nu malači…gan tie Letiņi smagi strādājot apsprāgs..un Latvija tāpat būs atkal krievzemei…
  a mūsu stulbeņi tik dzen savu Tautu kā vergus…Jau laikus jāgatavojas pāriešanai Krievijas paspārnē….

 41. NEgodigi,mums jau tā gruti sagaidīt to pensijas vecumu,jo katru gadu tak palielinās..bet citiem no 55. !!!!!

 42. ” jo pa lielam visi pensionāri, kas legāli uzturas Latvijā, kuriem te ir personas kodi. Nav svarīgi vai tie ir Latvijas, Krievijas, Gruzijas, Ukrainas citu valstu pensionāri…”
  Tad visi šie kā Rīdzinieki vai kā Latvijas iedzīvotāji – pensionāri.
  Es, no Bauskas, arī tagad varu braukt ar Rīgas sabiedrisko par velti?
  Nezinu, jo tikai šogad kļuvu pensionārs.

 43. Kā nav informācijas? Visiem, kuri lieto transportu bez maksas ir personalizēta e-karte ar datorizētiem datiem par esošo vecumu. Tak labs datoriķis pratīs “izvilkt” statistiskos datus. Nu jūs laižat Rīgas dome.

 44. Izrādās – Es, izsūtīto pēcnācējs ar saviem nodokļiem maksāju par to, lai izsūtītāju pēcnācēji tagad kā pensionāri var braukt par brīvu?!?!?! Mainiet taču likumu !!!!

  • Tikai ar piedalīšanos, ar balsošanu Atbildēt

   Tu varēsi cerēt uz kaut kādu likuma maińu. Citådi Ušaks turpinās vien tādā garā! Un visi vińa našisti ar lepnumu turpinās balsot par vińu jo vińiem tas patīk! Gluži kā naša raša!

 45. Kāpēc vieni jau no 55 gadiem var braukt par brīvu, bet citiem vēl pāri par astoņiem gadiem jāmaksā par biļetēm?
  Un, cik gadus jau tā notiek? Tā darbiniece S.Veidiņa taču atbalsta šķirošanu, jo vieniem – iebraucējiem ir priekšrocības, bet citiem to nav.
  (“Es nekad pensionāru nedalīšu uz latviešu vai krievu. Tas ir vecs cilvēks, kuram vajag normāli un kārtīgi dzīvot. Atvainojiet. (..) Man ir nospļauties, vai viņš ir Krievijas vai viņš ir Latvijas… Viņš ir nopelnījis savu pensiju un viņš ir strādājis šajā zemē,” raidījumam sacīja Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Sandra Veidiņa (Saskaņa).
  Bet tur jau tā lieta, ka cilvēki tiek dalīti. Ļoti bieži no mazās algas satiksmei jātērē lielas summa, turklāt pāri par astoņiem gadiem ilgāk. Kā to saukt citādi, ja nepar dalīšanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+