×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. novembris, 2015
Drukāt

“Krievu hitu” aizstāvji nedomā padoties (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas deputāts Armands Krauze

Saeima atkārtoti vērtēs strīdīgos likuma grozījumus, kas pasargā krievu radiostacijas no pārejas uz latviešu valodu. Neskatoties uz Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iebildumiem, priekšlikumu autors Armands Krauze (ZZS) jo­projām paliek pie sava.

Saeima vakar nodeva Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai otrreizējai caurlūkošanai Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa izbrāķētos grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā. Jau rakstīju, ka šajā likumprojektā pirms galīgā lasījuma bija iesniegti grozījumi, kas pasargātu vairākas krieviski raidošas radiostacijas no prasības pilnībā pāriet uz latviešu valodu. No tā galvenā ieguvēja būtu SIA “Krievu hitu radio”, kuras līdzīpašnieks ir Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ziedotājs Ričards Zakss. Tomēr iepriekšējā balsojumā Saeimā tos atbalstīja arī “Saskaņas” un Nacionālās apvienības (NA) deputāti, bet vairāki ZZS un “Vienotības” pārstāvji no šī balsojuma izvairījās.

Prezidents savā pamatojuma vēstulē Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (NA) norāda uz vairākiem trūkumiem šajos grozījumos. Pirmkārt, šādus konceptuālus likumu grozījumus nevajadzētu iesniegt pirms likumprojektu skatīšanas galīgajā lasījumā. Ne Satversme, ne Saeimas Kārtības rullis gan neaizliedz deputātiem to darīt, bet šāda rīcība nav uzskatāma par labu likumdošanas praksi. “Konceptuāli ierosinājumi, kas pārskata spēkā esošo tiesisko regulējumu vai skar Latvijas valstiskumam un sabiedrībai būtiskus jautājumus, pēc iespējas būtu jāvirza kā atsevišķi likumprojekti,” teikts vēstulē. Otrkārt, prezidents atgādina, ka Saeima vēl nesen pieņēma likuma normas, kas paredz stiprināt latviešu valodas konstitucionālo statusu un tās lomu 
kultūrvidē. Šobrīd neesot 
nekāda pamata pieņemt grozījumus, kas būt pretrunā šīm iepriekš apstiprinātajām nostādnēm. Treškārt, grozījumu pēkšņā un steidzīgā virzīšana nav devusi pietiekamu laiku tos izdiskutēt ne Saeimā, ne sabiedrībā.

Strīdīgo priekšlikumu autors Armands Krauze (ZZS) gan vakar uz parlamenta sēdi nebija ieradies, jo pašlaik atrodas ārpus valsts. Telefonsarunā viņš paskaidroja, ka ir iepazinies ar prezidenta iebildumiem, bet piekrīt tiem tikai daļēji. “Iebildumi lielākoties ir pret procedūru, nevis grozījumu būtību. Turklāt nebūtu pareizi teikt, ka šie priekšlikumi netika izdiskutēti. Gluži otrādi – diskusijas bija gan komisijas sēdē, gan dažādās frakcijās ar iesaistītajām pusēm, līdzīgi priekšlikumi vērtēti arī iepriekš,” teica deputāts. Tāpat Krauze nepiekrīt, ka viņa piedāvātajiem grozījumiem trūktu pamatojuma. “Pēdējo mēnešu laikā manī ir tikai nostiprinājusies pārliecība, ka no politiski ideoloģiskā viedokļa ir ļoti svarīgi nodrošināt vietējai krievvalodīgo auditorijai ziņas un politisku informāciju dzimtajā valodā. Arī NEPLP savos pētījumos un diskusijās ir secinājusi, ka visveiksmīgāk auditoriju var uzrunāt tās dzimtajā valodā,” teica deputāts. Tādēļ viņš neplāno atteikties no saviem priekšlikumiem. Vienlaikus gan Krauze uzskata, ka reklāmu Latvijā raidošajos medijos vajadzētu laist tikai valsts valodā. Šāds priekšlikums nesen izskatīts koalīcijā un ticis konceptuāli atbalstīts.

Iepriekšējā balsojumā Krauzes priekšlikumu atbalstīja arī Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja Inese Laizāne (NA), to pamatojot ar valsts drošības interesēm. “Pašlaik nav jaunu faktu, kas man būtu likuši mainīt šo nostāju,” teica deputāte. Pirms likumprojekta atkārtotas izskatīšanas Saeimā Cilvēktiesību komisija kopā ar NEPLP plāno par šo jautājumu rīkot paplašinātu diskusiju, kurā piedalītos raidorganizāciju pārstāvji, padomes locekļi, politiķi, eksperti un nozares organizācijas.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli grozījumu atkārtotā izskatīšanā tiks piemēroti noteikumi par likumprojekta izskatīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā un izskatāmi būs tikai tie grozījumi, pret kuriem iebildis Valsts prezidents. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš grozījumiem noteikts 23. novembris. Likumprojekta atkārtota izskatīšana Saeimā paredzēta 10. decembra sēdē.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. … NA … atmozaties … citadi aari mans plusins ies talak … !

 2. Latvijā ir pat trakāk kā Ukrainā un te Krauze,Laizāne un NA bez Putina draudiem JAU ķērc kā kraukļi Stikla kalnā –“Krim naš!”.Kirhenšteins Krauzem un NA,ZZS pat klāt nestāv! Nodevēju,valsts piesmējēju banda.Pat pēc 25 gadiem krievi /5-tā kolonna/ tiek uzskatīti vai nu par debīliem vai nu “latvieši”tiek par rubeli nopirkti.Vai tādi krauzes kādreiz ir uztraukušies par to,ka Latvija atkal tiek pārkrievota un KUR lai latvietis runā valsts val.?Atkal TIKAI virtuvē?Jau 25 gadi “neatkarīgā “Latvijā visiem bija jāprot valsts val.!!CIK ilgi vēl sovjieti diktēs noteikumus Latvijai? Vai krauzes un Co grib Maidanu,jo latvietim jau drīz lūzīs vadzis?
  Proskurova uzskata,ka var aicināt manis apmaksātā sab.TV valsts ienaidniekus kā Girsu,jo redz esot demokrātija ,BET tad jau var aicināt arī “IGIL”musulmaņu galvas griezējus.
  KAD LATVIETIS SĀKS JUSTIES LATVIJĀ KĀ SAVĀ TĒVZEMĒ?KAD beigsies OKUPĀCIJA?

 3. Inese! Atdod manu plusiņu un neceri uz to turpmāk.

  • Es gan balsošu par Inesi Laizāni, jo viņa aktīvi aizstāv un stimulē krievu valodu Latvijā! Pateicoties Inesei būs radio krieviski un manos iemīļotajos viļņos nebūs latviešu valodas – būs skaistā un jaukā krievu mūzika, un retlansācijas no mūsu prezidenta Putina runām un diskusijām Maskavā.
   Man nepatīk NA politika, bet tas, ko dara Inese krievu labā – tas ir pozitīvi un apsveicami! Kaut Saeimā būtu vairāk tādu krieviskumam simpatizējošu deputātu kā Inese.

 4. Lielāku liekuļu kā ZZS nav! 18% reitings liecina, ka latvijā ir bezgala daudz pamuļķu.
  ZZS taču sastāv no veciem komunistiem, bruģa zemniekiem un lemberga pakalpiņiem.Zaļiem ir tikai nosaukums.
  Ja ZZS pārņems varu kopā ar kremļa satelītiem un amerikiem (aizklāti jau viņi visu laiku sadarbojušies) , lai Diebvs mūs sargā!

 5. Sirsnīgs sveiciens visiem, kas balsojuši par “nacionālajiem zemniekiem”. Vēl viens tāds balsojums un kolhozu laiki ar krievu partsekretāriem atgriezīsies.

  • “Nacionālā” Nacionālā Apvieniba arī atbalstīja Krauzes priekšlikumu. Komisijas vadītāja deputāte Laizāne (na) pat izteicās, ka “jāstimulē Latvijas krieviski raidošos kanālus.” Manā izpratnē krieviskuma stimulēšana ir latviskuma iznīcināšana.

  • Vai tad tie laiki kaut kur ir pazuduši?Vecie okupācijas laiku ideologi stabili ir neatkarības maratona favoriti ar mērķi brīva Latvija brīvā Krievijā ar sponsoriem Briselē un Kremlī.Briseles nauda gan tiek izdalīta caur valsts kasi,bet galvenokārt ar Kremli saistītiem cilvēkiem.

 6. rakstā ir pateikts, ka “Tomēr iepriekšējā balsojumā Saeimā tos atbalstīja arī “Saskaņas” un Nacionālās apvienības (NA) deputāti” Ko tas nozīmē??? Kam lai tic šajā zemē, ja pat NA īstās krāsas nav srkanbaltsarkanās? Kam?

  • tādi NA darboņi, kas neņem vērā ģeopolitisko situāciju un vēl darbojas pret latviskumu, ir pielīdzināmi “baķkām” un metami ārā bez liekas klīrēšanās. Jo hibrīdkara apstākļos tāds “liberālisms” nav pieļaujams.

 7. NEPLP valsts nodevība Atbildēt

  Plašsaziņas likuma 2 panta 4 rindkopa nosaka: ” 4) veicināt sabiedrības integrāciju uz latviešu valodas pamata; pildot Valsts valodas likuma prasības, sekmēt latviešu valodas kā Latvijas valsts valodas konstitucionālo funkciju īstenošanu pilnā apjomā, it sevišķi rūpēties, lai tā kalpo par visu Latvijas iedzīvotāju kopējo savstarpējās saziņas valodu; nodrošināt tās saglabāšanu un lietošanu, nosakot sabiedrības interesēm atbilstošu kārtību, kādā Latvijas jurisdikcijā esošie elektroniskie plašsaziņas līdzekļi lieto valsts valodu raidlaikā, un vienlaikus paredzot tiesības lietot elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos mazākumtautību un citas valodas.”
  Šeit nav noteikts lielums vai ilgums raidlaikam Latvijas jurisdikcijā esošiem elektroniskiem plašsaziņas līdzekļiem mazākumtautību valodas apraidei. Ja tā, tad kāpēc vienai svešvalodai tiek piešķirts tik liels raidlaiks??? Kāds pamatojums? Kāpēc krievu valodas lietošanas daudzums un ilgums ir tik liels, salīdzinot ar citām svešvalodām??? Kāds pamatojums? Krievu valodas raidlaika lielums ir asā pretrunā ar Plašsaziņas likumā minēto normu. Proti: “sekmēt latviešu valodas kā Latvijas valsts valodas konstitucionālo funkciju īstenošanu pilnā apjomā, it sevišķi rūpēties, lai tā kalpo par visu Latvijas iedzīvotāju kopējo savstarpējās saziņas valodu.” Vienreiz pietiek!

 8. jo likumu pieņema saprātigu, bet swh līdz ar to nesagrāba monopoltiesibas. atiecigi iedarbināja visas iespejamās sviras lai prezidents likumu neizsludinātu. šobrid swh krievu kanās par pāris galvastiesām atpaliek no hitiem, tāpec konkurents jānovāc jebkādiem līdzekļiem. jo tā ir nauda, daudz naudas reklāmu veidā

 9. Bāleliņš Krauze vēlas atjaunot un stiprināt Krievijas ietekmi Latvijā.Iespējams, ka labi maksā. Nākošajas vēlēšanās balsojiet par ZZS un tuvināsimies visam krieviskajam.

  • Neaizmirsti, ka Nacionālā Apvienība atbalsta Krauzes priekšlikumus. Tad jau jāpieņem, ka samaksāts ir gan Dzintaram, gan komisijas vadītājai Laizānei, lai latviešu tauta tuvinātos visam krieviskajam.

 10. Hibrīdkariņš pilnā sparā !
  Tie īdiskie argumenti vien ir ko dzirdēt !
  Itkā tie “krievvalodīgie” būtu kādi mācīties nespējīgi idioti ?
  —-
  Kur vēl pasaulē valstij ir “pienākums” raidīt svešā(pie tam naidīgi noskaņotas valsts) valodā par iedzimto nodokļu maksātāju naudu ???
  Kaut kāds Dimanta murgs !

Draugiem Facebook Twitter Google+