Mobilā versija
+1.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
9. septembris, 2014
Drukāt

Krimā neielaiž Latvijas ražotāja “Gamma-A” mencu aknu konservus

konservi

Krievijas veterinārā un pārtikas uzraudzības dienesta “Rosseļhoznadzor” inspektori nav ielaiduši Krievijas anektētajā Krimas pussalā Latvijas ražotāja “Gamma-A” mencu aknu konservus, otrdien pavēstīja “Rosseļhoznadzor”.

Dienesta paziņojumā teikts, ka, pārbaudot kravu ar desmit tonnām zivju konservu, kas vesta no Ukrainas Dņepropetrovskas apgabala uz Sevastopoli Krimas pussalā un bija deklarēta kā ķilavas tomātu mērcē, konstatēti 120 kilogrami mencu aknu konservu ar “Gamma-A” marķējumu.

Visai konservu partijai nav bijis veterināro pavaddokumentu, un “Rosseļhoznadzor” inspektori kravu likuši to vest atpakaļ uz Ukrainu, informēja Krievijas veterinārās un pārtikas uzraudzības dienests.

“Rosseļhoznadzor” paziņojumā arī teikts, ka šādas produkcijas ievešanu Krievijā aizliedz Krievijas prezidenta Vladimira Putina 6.augusta dekrēts, kas paredz noteikt pārtikas importa embargo no Eiropas Savienības valstīm, tomēr Krievijas valdības apstiprinātajā embargo pakļauto pārtikas produktu sarakstā zivju konservu nav.

“Gamma-A” valdes priekšsēdētājs Aivars Lejietis atzina, ka viņam šobrīd nav pieejama plašāka informācija par notikušo, tādēļ ir grūti sniegt plašāku komentāru. “Pašreiz man ir kaut ko ļoti grūti komentēt. Protams, uzmanība ir saasināta, tomēr tikpat labi tā varēja būt kāda muitnieka vai robežsarga interpretācija,” sacīja Lejietis.

Uzņēmums dibināts 1995.gadā, un tā pamatkapitāls ir 600 tūkstoši latu (853,7 tūkstoši eiro). Kompānijas vienīgais īpašnieks ir “Gamma Holdings A .O.I”, kurš pieder Aivara Lejietim piederošajam uzņēmumam “A .O.I.” (50%) un Kiprā reģistrētai kompānijai “Funstar Management Limited”.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+