×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
28. jūnijs, 2014
Drukāt

Krimuldas novads piedāvā jaunu tūrisma veidu – krastingu (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Krimuldas novads aktīviem cilvēkiem izveidojis jaunu tūrisma veidu “Krastings”, lai aicinātu iedzīvotājus un tūristus doties pārgājienā un iepazītu Latvijas upju skaisto dabu, informēja Krimuldas domes priekšsēdētāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Inese Ozoliņa.

“Krastings” nozīmē iešanu gar upju krastiem, piedzīvojumu meklēšanu un gleznainu dabas skatu atklāšanu. Šis vārds veidots no “krastošanas”, un tas apzīmējot maršrutus gar upju krastiem tieši Krimuldas novadā. Šogad krastingā izvirzīti 5 galamērķi – Bruņinieka lēciens jeb vecā kamaniņu trase un Loreleja jeb Ziedoņa iedvesmas vieta pie Lojas, Runtiņupes ala Kubeseles dabas takā, kā arī Krauļa un Buļu ieži pie Braslas upes. Nākotnē tos plānots papildināt ar jauniem objektiem, ko varēs pieteikt arī iedzīvotāji.

Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Guntars Grīnvalds skaidro, ka krastingā nav rūpīgi iemītu dabas taku, tā drīzāk ir ceļošana dabā. “Mērķis ir atrast gleznainus klinšu atsegumus Braslas, Lojas, Runtiņupes un Gaujas krastos. Mēs dodam fotoattēlus ar koordinātām un norādēm, kā līdz šīm vietām var nokļūt, bet pašu uzdevums ir atrast galamērķi.” Viņš norāda, ka šie objekti paredzēti visiem gadalaikiem, arī apmeklēšanai ziemā.

Krastingā maršrutu var veidot pats, atbilstoši savām interesēm un fiziskajai izturībai, piemēram, aptverot vairākus objektus maršrutā.

Krastinga vietas Krimuldas novadā var atrast vietnē “teiksmainakrimulda.lv” sadaļā “Apceļo Krimuldu”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Maz ticams, ka tas ir lietojams pasākums – ja jau valodā tiek lietots nepiemērots apzīmējums,
    patiesībā kropļojums, tad kā var uzticēties šādam ziņojumam?

  2. njemot veeraa kaa ipashnieki ieveero tauvas joslu, shis vareetu buut diezgan ekstreems pasaakums, kur piekrastes maaju iipashnieki atshauj neuzmaniigaakos tuuristus 🙂

  3. muļķu zeme latvānija Atbildēt

    nu ja, dabiski – kas gan tā būtu par muļķu zemi bez kārtējā “stulbinga”… :))))

Draugiem Facebook Twitter Google+