×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
28. februāris, 2013
Drukāt

Kuldīgā notiks Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības plenērs

foto - Letafoto - Leta

Starp Kuldīgas novada pašvaldību un Latvijas Mākslas akadēmiju šodien, 28. februārī, noslēgts sadarbības līgums par Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) glezniecības plenēru, kas Kuldīgā notiks šogad no 27. maija līdz 20. jūnijam.

Studenti gleznos pilsētvides ainavas, arhitektūru un cilvēkus, taps skices un zīmējumi – mākslas darbos tiks atainoti jauno mākslinieku iespaidi par pilsētu un tās dzīvi.

Kuldīgas mākslas skolas 5. un 6. kursa audzēkņi plenēra laikā varēs pievienoties LMA studentiem. Akadēmija ir piedāvājusi meistarklasi glezniecībā arī pieaugušajiem. Studentiem būs iespēja izmantot Kuldīgas mākslas skolas grafikas darbnīcu, kas aprīkota ar mūsdienīgām iekārtām.

No 21. jūnija līdz 20. jūlijam Kuldīgā tiks rīkota plenēra laikā tapušo darbu izstāde. Savukārt šo mākslas darbu tirdziņš notiks pilsētas svētku „Dzīres Kuldīgā” laikā 20. jūlijā.

Kuldīgas novada pašvaldība mērķtiecīgi atbalsta mākslas un kultūras norišu klātbūtni, jo radošā atmosfēra palīdz lauzt ierasto domāšanas veidu un bagātina sabiedrību. Māksla un kultūra ir Kuldīgas izaugsmes neatņemama sastāvdaļa. Šogad pašvaldībā uzsākts projekts Kuldīgas Mākslinieku rezidences izveidei. Līdzās sadarbībai ar LMA un profesionāliem māksliniekiem vizuālās mākslas jomā, rezidences projektam ir arī ekonomisks pamatojums. Darbības programma paredz atjaunot 1970. – 1980. gadu tradīciju, kad ar nosaukumu „Kuldīgas Dizains” pilsēta pulcēja māksliniekus praktisku vajadzību risināšanai – tika izstrādāti vides objekti, parku plānojumi, autobusu pieturzīmes, bērnu rotaļu laukumi u.c. Objektus izgatavoja vietējie ražotāji. Šo tradīciju, iesaistot pilsētas meistarus, rezidence plāno atjaunot. Mākslinieki tiks aicināti arī tikties ar sabiedrību, rīkojot meistarklases mākslā, atvērto durvju dienas darbnīcās, izstādes.

LMA studentu vasaras plenērs Kuldīgā pirmo reizi notika 2010. gadā ar mērķi „atdzīvināt” vecās Kuldīgas slimnīcas ēku O.Kalpaka ielā 1. Jaunie mākslinieki, kas pārstāvēja dažādas LMA nodaļas un kursus, izmantoja atšķirīgus mākslinieciskos līdzekļus, lai interpretētu iespaidus par kādreizējo slimnīcas Ķirurģijas nodaļas ēku.

2011. gadā Kuldīgā notika vairāki starptautiski plenēri. Sadarbībā ar LMA notika plenērs, kurā tika izstrādātas dizaina skices industriālā mantojuma muzejam, ko pašvaldība veidos vecajā autoostas ēkā, Stacijas ielā 2. Norisinājās radošā fotodarbnīca „Dokumentālā fotoeseja: stāsti no Kuldīgas”, kuru vadīja pieredzējuši eksperti no žurnāla „National Geographic”. Kuldīgā notika arī Starptautiskā fotogrāfijas vasaras skola simts fotogrāfiem no visas pasaules.

2012. gadā Kuldīgā atkal notika profesionāļu aprindās par Eiropā labāko dēvētā fotogrāfijas vasaras skola. Kultūras ministrijā parakstīts nodomu protokols par sadarbību mākslinieku rezidences izveidei Kuldīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+