×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
6. augusts, 2016
Drukāt

Kuldīgā sāk filmēt krievu seriālu par 1941. gadu; Drošības policijai aizdomas par Latvijas nomelnošanu (131)

Foto - Kristīne Žilde-Krēvica, skaties.lvFoto - Kristīne Žilde-Krēvica, skaties.lv

Vai informatīvā kara apstākļos var paļauties vien uz Krievijas filmu veidotāju godavārdu? Tāds jautājums šonedēļ nodarbinājis Kultūras ministriju un, īpaši, Kuldīgas novadu, kur uzsākta jauna Krievijas seriāla filmēšana par Otro pasaules karu. TV3 ziņu rīcībā nonācis seriāla scenārijs. Drošības policijai tas radījis aizdomas, ka latvieši tiks pasniegti kā kaislīgi fašisma piekritēji un ebreju slepkavotāji, tāpēc aicina likt šķēršļus filmēšanai.

Šonedēļ pie Ēdoles pils izkārts fašistiskās Vācijas karogs. Ir sākusies Krievijas seriāla “Parāde Alle” (Парад Алле) filmēšana par 1941. gadu, kad Latvijā ienāk vācu karaspēks un Sarkanā armija spiesta atkāpties. Darbības centrā ir mazpilsēta, kurā iebraukusi krievu cirka trupa. Viņu vidū ir arī ebreji. Nacistiem nākot pie varas, atrodas latvieši, kas kaislīgi seko genocīda idejai un grib noslepkavot trupas dalībniekus.

Kuldīgas domes mājas lapā izvietotajam aicinājumam atsaukušies ne mazums masu skatu dalībnieku. Scenāriju viņi nav lasījuši un godīgi atzīst – tā ir iespēja piepelnīties.

Edgars, masu skatu dalībnieks:
Trīs reizes dienā karstā ēdināšana… Ja nav, kur piepelnīties, ko darīt? Jānāk!
Uzzinot, ka seriāls, iespējams, ir propagandas materiāls un vērsts uz Latvijas nomelnošanu, seriāla dalībniece Santa atzīst, ka “gandrīz vai gribas pārģērbties un braukt mājās”.

Masu skatu dalībnieks dienā nopelna 15 līdz 40 eiro, kas, īpaši laukos, nav maza summa. Piedalīties piekrituši arī virkne Latvijas aktieru – Rihards Lepers, Jānis Jarāns, Rūdolfs Plēpis, Dace Eversa, Enriko Avots, Leons Leščinksis, Leonīds Lencs un citi.

Filmēšanas laukumā pastaigājas arī atbalsta grupa no Latvijas. Ar vietu sarunāšanu palīdz Baiba Dišlere, režisoram asistē Didzis Eglītis – Latvijas kino vidē labi pazīstamās studijas “Kultfilma” producents. Viņš kameras priekšā negrib runāt. Piekritis, jo tic, ka scenārijs netiks sagrozīts. Tas jau ticis labots pēc Latvijas vēsturnieka Aigara Urtāna ieteikumiem, jo pirmajā redakcijā bija nepieņemams. Eglītis uzpasēšot, lai labojumi paliktu arī uz ekrāna. Ja rakstisku apliecinājumu par scenārija nesagrozīšanu seriāla veidotāji nesniegs, viņš sola atteikties no projekta.

Pievienot komentāru

Komentāri (131)

 1. uzbrukumu Latvijai un visu ar to saistīto šiem onkuļiem nav vēlēts rādīt. 🙂

 2. ja filmā parādītu ne tikai sarkanarmijas atkāpšanos,bet arī sarkanarmijas uzbrukumu Latvijai un visu ar to saistīto.Tādā kontekstā skatītājiem būtu skaidrāka visa tā bilde ,nevis tikai lēto latviešu aktieru tēloto fanātisko nacistu atveidojums.Ja jau 1941.gads,tad to arī vajag rādīt,tajā gadā notika ne tikai nacistu iebrukums,bet arī komunistu rīkotās deportācijas ,latviešu virsnieku un inteliģences izkaušana,tikai pēc tam ,kad jau ” atbrīvotāji” visu bija padarījuši,ieradās vācieši,kurus jau krieviņi bija apmācījuši gan koncentrācijas nometņu aprīkošanā,gan citās vērtīgās gudrībās.

 3. KĀ KREMĻA
  TROĻĻI CENŠAS
  !!!!!!!!!!
  .
  VISĀDAS NEPATIESĪBAS
  UN PUSPATIESĪBAS
  BIRST KĀ NO
  PILNĪBAS RAGA
  !!!!!!!!!!!!!!!
  .
  KŪDA BALTKRIEVUS
  PRET LATVIEŠIEM
  JO EBREJU KĀRTS NEŠĶIET
  PIETIEKAMI STIPRA
  !!!!!!!!!!
  .

 4. Katrai tautai sava vēsture. 1920.g. robežas netika dalītas pēc etniskā principa. Latvijai tika Abrene, kur latvieši jau bija minoritāte un PSRS palika Osvejas rajons, kur latviešu īpatsvars bija ļoti liels. Tas bija latgalisks, ne pārslāvots. Vai pēc tā saucamajām fašistu zvērībām kāds ir dzirdējis par kādu latvieti Osvejas rajonā? Tur palika tikai baltkrievi. Vēl der laiku pa laikam atgādināt, ka policijas bataljonu formēšanā priekšroka bija Latvijas krieviem. Nacistu propaganda krievus uzskatīja par īstiem āriešiem, bet latvieši ar savu vēsturisko pretvācismu bija šaubīgi. Krievu potenciālo okupantu propaganda par šiem krievu policijas bataljoniem ir aizmirsusi (cik tur bija? seši?).

 5. Kuram aktierim ir bezvainīgā šofera Cukura loma ?

  • tēlos bezvainīgo miera balodi Višinski,kurš vadīja Latvijas okupāciju un oficiāli noformēja Latvijas ” brīvprātīgo ” iestāšanos PSRS?

   • Так за чем же дело стало? Возмите и снимите такой фильм и сыграйте в нём главную роль. Слабо?!

  • Cukurs nebija šoferis,bet gan lidotājs.Nav ko ironizēt.Visi,kam ir autovadītāja apliecība ,ir arī šoferi un šad tad paņem pa ceļam ejošus pazīstamus cilvēkus.Arāja vadītajā palīgpolicijā Cukurs bija garāžas pārzinis,nevis šoferis.

 6. Vai kadam no kremla propogandistem ienaktu prata meginat kaut ko tadu prasit Ukrainai , Igaunijai vai Lietuvai ,Bet Latvija vel jo projam ir komunistu un vinu pecnaceju melnais caurums . Ja letini neprot nosargat savu brivibu , tad nevajag but tadiem vientiesiem un ceret tikai uz NATO . Kauns!

 7. Redz par cik mazu naudiņu nabagi ,cilvēki bez pašcieņas paši sev rok bedri un ceļ neslavu.Tas ir apbrīnojami.

 8. Не вижу своих комментариев! Это у вас такая цензура теперь, модераторы?

  • Я выражаю решительный и категорический протест модераторам сайта за проведение открытой политической цензуры!!! Вы нарушаете конституцию своей же страны! Любая цензура запрещена!
   Где мои другие комметарии?!

 9. LĪVIJA!!! Lai runātu par tik sarežģītu tēmu kā latviešu policijas bataljoni un komandieris Rubenis ar savu kara ceļu, jābūt ĻOTI ZINOŠAI VĒSTURĒ VAI ACULIECINIECEI. Kaut ko muldēt nav labi! Personīgi esmu interesējies vēstures notikumos, jo tajā laikā neesmu ne dzimis, ne savām acīm redzējis!!! Tādus faktus kā rakstāt jūs, neesmu atradis un lasījis pat tiem! Arī aculiecinieki tādus faktus nav atstāstījuši. Savus tautiešus ir KAUNS apvainot darbos, kurus tie NAV VEIKUŠI! Vai nepietiek netaisnu apvainojumu no lielā kaimiņa????????????????

  • Pārlasiet vēlreiz “Livijas'” rakstīto!Un jūs sapratīsiet,ka ,lai nu kas,bet tautiete viņa nav.Arī mēģinājums par tādu uzdoties nav izdevies.Variet trīs reizes minēt,kas raksta šādus komentārus latviski,bez garumzīmēm,piesaucot “fašiZmu'”

   • То есть по вашему, если она не ваша соплеменница, то априори говорит неправду? Какой то через чур уж «национальный» подход.

   • ko tu te meklē? Tavi šovinista komentāri nevienu neinteresē, nu tups! Ja es jūsu vesti.. rakstu latviski -tā mani izdzēš. Tādu augoni, kā TU vajag ārstēt!!

    • Если мои комментарии никого не интересуют, то зачем ты сам, Петерис, на них отвечаешь? Нестыковочка однако.

     • Tevi pažēloju.
      Citādi, aiz bēdām, ka tevi neviens nelasa, nomirsi vēl.
      Nebūs kas copy-paste puķina “gudrības” te izplata.

     • Вау. Надо же как. Да только мне не холодно, ни жарко, от того факта, реагируете вы или нет на мои комментарии. Дискутировать интересно только с умными людьми.

     • grafists no cerkovno-prihodskajas – ņeuč ! ?

   • LIVIJA TANAS -BUKOVSKA Atbildēt

    TUR JAU TA LIETA ,KA BALTKRIEVIJA VEL IR DZIVI CILVEKI ,KURI PASI IR CIETUSI VISU TO .JA RAKSTU BEZ GARUMZIMEM ,JO DATORA NAV LATVIESU BURTU UN DZIVOJU BALTKRIEVIJA .SEIT PAT AVIZE LASIJU PAR VISIEM SIEM NOTIKUMIEM UN BIJA FOTO NO DOKUMENTIEM ,KUR PAT VAREJA IZLASIT LATVIESU VARDUS UN UZVARDUS ,UN CIK NAUDINAS VINIEM MAKSAJA VACIESI ,UN KADUS PRODUKTUS DEVA .NU TADAS TAS LIETAS .ES JAU ARI KARU NEREDZEJU ,BET MANI VECAKI STASTIJA.TEVAM VACIETIS GRIBEJA AUSIS APGRIEST ,KA VINS ROKA IEKODA ,UN TIKAI KRUSTMATE GLABA VINA AUSIS ,ATRUNAJA VACIETI .KAIMINU ONKULIS STANISLAVS PABIJA SALASPILI .VIENKARS LATGALU LAUKU PUISIS ,KAS NO POLITIKAS NE KO NESAPRATA ,BET ATRADAS LABDARIS NO TAUTIESIEM ,KAS PALIDZEJA VINAM TUR NOKLUT .PIE VINA AUGUMA METRS 90 SVERA 36 KG UN TIKAI SARKANAS ARMIJAS ATBRIVOSANA GLABA VINU UN TUKSTOSIEM TADU KA VINS .ES ATCEROS KA MAMMITE MANA BIEZI RAUDAJA PAR KARA KRITUSAJIEM BRALIEM .ONKULIS MANS PABIJA PIE VACIESIEM ,PEC TAM NO TURIENES AIZBEGA .DIENEJA ARI SARKANAJA ARMIJA ,BIJA KURZEMES KATLA LIDZ PEDEJAM .PEC TAM NOKLUVA DARBA NOMETNE PIE MASKAVAS PAR TO ,KA SARUNAJAS AR VACIESIEM ,KAD BIJA KURZEMES KATLA .NU REDZIET ,MANA VESTURE IR MANI VECAKI UN MANI KAIMINI LATVIJA UN SEIT BALTKRIEVIJA . SEIT BALTKRIEVIJA ARI BIJA POLICISTI KURI SLEPKAVOJA CILVEKUS .VIENS TADS DZIVOJA KAIMINOS .NEVIENS CILVEKS VINA VARTUS VALA NEVERA UN KAIMINI AR VINU NERUNAJA ,IT KA VINA VISPAR NEBUTU ,BET LATVIJA VINI IR VARONI .SIET BALTKRIEVIJA TO NEVAR SAPRAST .NU NEKAS ,VELNI ELLE VINUS GAIDA .

    • No kura boļševiku sacerējuma citē ?

     • No padomju laika Baltkrievijas avīzēm.Es jau minēju,ka visu to lasīju “‘seit pat avīzē.

    • karš-īpaši jau II pasaules karš-ir tāda jocīga lieta.Palasot šito līviju atreferējumus,jāsaprot,ka karā,pat ja tā uzsākšanā piedalījušies abi vēlākie pretinieki,šaut un nogalināt drīkst tikai viena puse-tie tad ir tie pareizie,tie,kuri karo otrā pusē,šaut nedrīkst-jāstāv un jāgaida,kamēr tie “pareizie “viņus noslaktēs.Bet nogalina jau abējie,tāpēc ne jau līvijām un viņām līdzīgiem spriest par to,kurš frontē ir noziedznieks,kurš “miera dūja”.Frontē visi karavīri karo,tāds ir viņu darbs.Noziedznieki ir tie,kuri tos karus uzsāk,dalot svešas zemes un lemjot citu tautu likteņus.

 10. Krievi - mūsu brļāi Atbildēt

  jā, filmu uzņemšana iet vaļā kopš te paslēpās pārsimts Pentagona žurkas zem “nato” šiltītes..protams šie lupatas nevien bēg no apzagto arābu atriebības , bet grib vēl nopelnīt kādu grasīti priekš koksa, slampām utt…

  • Nekad krievs nav bijis brālis nedz mums nedz ukraiņiem nedz kādai citai tautai. Tikai iekarotājs un laupītājs. To pirmām kārtām jāsaprot visiem latviešiem lai pareizi vērtētu “miglainos” vēstures faktus. Jā, latvieši pastrādājuši daudzko, bet kurie tad nē? Krievam pašam savu vēsturi jātirzā un jāmeklē atpēstīšanu (vai kā to saukt), bet nē – viņš lien pie mums ar savām netīrām rokām.

  • MAN CITET NEVAJAG .ESMU LATGALIETE UN DZIMUSI BALVU RAJONA C.KARIGAVA .TAS IR PIE ZIGURIEM .VARAT PALASIT BALTKRIEVU ЭНЦИКЛОПЕДИЯ “БЕЛОРУСЬ У ВЯЛИКАЙ АЙЧЫННОЙ ВАЙНЕ “1990IZDEVUMS . ES SKATOS ,KA JUMS VISI IR TROLLI ,KURI NEPIEKRIT JUSU UZSKATIEM .VARAT IEIET MANA LAPA UN PASKATITIES ,KA ESMU REALS CILVEKS .STRIDETIES AR JUMS IR TAS PATS ,KA PRET VEJU CURAT UN NETAISOS VAIRAK DISKUTET .

   • pati atzina, ka čurā…
    —-
    Pati redzējusi nav, bet la-a-a-a-sīju !
    Vai tie “latvieši” tur kaut vārdu latviski arī prata ??
    Jeb tomēr pārģērbti sarkanie rīkļurāvēji ?

   • lasi vairāk fašistiski homofobas “enciklopēdijas” !

 11. netīrie rotšildmēslu par šekeli algotie kranči uzņēms vēl 30 filmas lai man stāstītu cik ļauns ir krievs, bet krievam, – kāds es pribvalts -fašists…nē, Volstrītas-Pentagona mēsli, nekas jums neiznāks, šūdumutes, arī asv valsteli izglābsim no tādiem smirdoņām -naida kurinātājiem, dumību purinātājiem !

  • draudzīgs padoms Putina sūkātājam Atbildēt

   trolli, iedzer validolu

  • PSRS sabruka,sabruks varenā Krievija,bet jūs tikai jau gadu gadiem gaidāt “asv valsteles”sabrukšanu,bet tā kā nenāk,tā nenāk.Vai tiešām nav žēl tās velti gaidot iztērētās dzīves?

 12. Kāds galīgais idiots vispār atļāva krieviem uzņemt filmu par 1941. gadu Latvijā – un vēl pie tam LATVIJĀ?

 13. Nevis fašistiskās Vācijas bet nacistiskās-gudreļi….

 14. atkal atrodas tādi, kas par 20-40 naudiņām gatavi nodot tēviju.

 15. Krievija atkal izmanto viesmīlīgi dotu iespēju pieķēzīt kaimiņa dārzā.

 16. To filmu droši vien gatavo Trampa prezentūras sākumam. Lai viņš varētu “labāk iepazīties” ar tiem baltiešiem.

 17. nesaprotu par ko cepiens, tā jau tikai vēsture, pareizi tak pateica, ir slikti latvieši un labi latvieši. nenoliegsim ka mums bija arāja komanda un tie kas cīnījās kurzemes cietoksnī. ja atceramies padomju laikus tad tajās filmās fašistus tēloja aktieri no baltijas. kad biju krievos tad arī tās filmas skatoties dienesta biedriem arī teicu, eto nashi ļudji. tāpēc mani krievos pa fašistu arī saukāja, teikšu atklāti, diez kādu kaunu pa to neizjutu.

 18. Manuprāt, tā bija kļūda, ka Kultūras ministrija paļāvas uz mākslinieku goda prāta. Tas ir ļoti navi.
  Bet ko nu vairs… Iespējams, ka pēc diviem gadiem šo filmu tā arī neviens neieraudzīs. Vnk nebūs vairs vajadzības pēc propagandas, jo Krievijai būs citas rūpes…ģeopolitiskie notikumi pasaulē pašlaik attītās nu ļoti ātri.

 19. JA MES TA GRIBAM TA VISU ATCERETIES ,NU TAD TAS MELNAS LAPAS MUSU VESTURE ARI IR JAATCERAS .BERT NE TA ,KA TUR ATCEROS ,BET KAUT KO SLIKTU ,NU NEKA .KARA LAIKA BIJA NODIBINATI 41 LATVIESU POLICIJAS BATALJONI .PROTAMS VINI NENONEMAS AR LABDARIBU .18 .LAT.POL.BAT .,KURU KOMANDEJA RUBENIS ,TIKAI PAR VIENU AKCIJU NOSAVA 2000EBREJU .OPERACIJA “ZIEMAS BURVIBA “1943 G.NO 02 LIDZ 04 ,ATBRIVOJOT 40 ZONU PIE BALTKRIEVIJAS UN LATVIJAS ROBEZAS ,TIKAI OSVEJAS RAJONA TIKA SADEDZENATAS 183 SADZAS UN 11383 IEDZIVOTAJU .SIE DOKUMENTI IR BALTKRIEVIJAS KARA VESTURES MUZEJA UN NO SIEM FAKTIEM NEKUR NENSLEPTIES .PROTAMS ATCERETIES NEGRIBAS.PROTAMS LATVIESI IR DAZADI UN DAUDZI CINIJAS AR FASIZMU .

  • Atkal meli un puspatiesības Atbildēt

   Jā, bija tādi policijas bataljoni bet žīdu šaušanā vińi nav vainojami… tur vainojama Arāja komanda. Rubenis, kaut pēc tautības latvietis darbojās okupētā latvijā nelegāli radītā militārā vienībā kuras pavēlnieki bija vācieši… ne latvieši. Tādi bija tie policijas bataljoni. Karš nav jauka lieta, ne no vienas puses, ne no otras un neviena armija izńemot pestīšanas armija nav nekāda labdarbības irganizācija. Tāds nav armijām nolūks. Stałinisti kā hitlerieši, abi vainojami nezvēri, un abi cenšas vēl šo baltudien velt savu vainu uz citiem, itseviški uz tiem kurus vińi izvaroja un nelietīgi izmantoja…netikdaudz vairs vācieši, vińi aprāvušies, bet bet PSRS mantiniece Krievija gan.

   • Īpašs uzdevums bija bataljonu iesaistīšana partizānu apkarošanas akcijās Baltkrievijā 1942. un 1943. gadā, kurās piedalījās arī latvieši. Pēc vācu vēsturnieku aplēsēm, Baltkrievijā kopumā notika 55 lielas partizānu apkarošanas akcijas. Ir pierādīts, ka SS virsvadībā 12 latviešu policijas bataljoni bija iesaistīti partizānu apkarošanas akcijā Sumpffieber (1942. g. augusts-septembris) un Winterzauber (1943. g. februāris-aprīlis). Pirmās «bilancē» ir 389 partizānu nogalināšana, 1274 par partizāniem aizdomās turēto iedzīvotāju nošaušana, 8350 ebreju noslepkavošana, 1217 personu evakuēšana. Kā norāda Kangeris, latviešu policijas bataljonu loma dokumentos nav skaidri nosakāma. (..) Вот такая она, ваша «полуправда»! Главным образом именно евреев и убивали.

    • Всё безобразничаете, не надоело ещё?! Воровать чужие ники нехорошо!

     • Вор то именно вы! Вор должен сидеть в тюрьме! Вор права голоса не имеет. Брысь отсюда!

     • … grafists no cerkovno-prihodskajas – ņeuč ! ?

   • Īpašs uzdevums bija bataljonu iesaistīšana partizānu apkarošanas akcijās Baltkrievijā 1942. un 1943. gadā, kurās piedalījās arī latvieši. Pēc vācu vēsturnieku aplēsēm, Baltkrievijā kopumā notika 55 lielas partizānu apkarošanas akcijas. Ir pierādīts, ka SS virsvadībā 12 latviešu policijas bataljoni bija iesaistīti partizānu apkarošanas akcijā Sumpffieber (1942. g. augusts-septembris) un Winterzauber (1943. g. februāris-aprīlis). Pirmās «bilancē» ir 389 partizānu nogalināšana, 1274 par partizāniem aizdomās turēto iedzīvotāju nošaušana, 8350 ebreju noslepkavošana, 1217 personu evakuēšana. Kā norāda Kangeris, latviešu policijas bataljonu loma dokumentos nav skaidri nosakāma. Вот такая она, ваша «полуправда»! Главным образом именно евреев и убивали.

    • Всё безобразничаете, не надоело ещё?! Воровать чужие ники нехорошо!

     • Вор то именно вы! Вор должен сидеть в тюрьме! Вор права голоса не имеет. Брысь отсюда!

  • Tīrā Padomju propaganda. Policijas bataļjoni nešāva žīdus, bet sarkanos partizānus. Nav neviens pats gadijums. kurā tie bija vērsti pret žīdiem. NEVIENS. Derētu Jums iepazīties ar faktiem – A. Ezergaiļa ” Nacistu un padomju dezinformācija par holokaustu” un nerakstīt tādus safantizētus melus.

   • Да, да. Такие белые и пушистые. И холокоста не было совсем, вот только евреев в Латвии не осталось почти совсем.

    • Всё безобразничаете, не надоело ещё?! Воровать чужие ники нехорошо!

     • Вор то именно вы! Вор должен сидеть в тюрьме! Вор права голоса не имеет. Брысь отсюда!

 20. Ну вот вам и «большой брат», который всё время бдит и следит за вами. Ах, у вас есть подозрения. Ну так арестуйте съёмочную группу, заодно арестуйте всю массовку из местных жителей. Местных всех в кутузку, а группу выслать, вот это будет кино, на весь мир прогремите.
  Кстати, фактура класная и массовка смотрится очень натурально. Тут бы радоваться надо за бесплатную рекламу города да возможность людям подзаработать, а не искать идеологических блох.

  • Всё безобразничаете, не надоело ещё?! Воровать чужие ники нехорошо!

   • Вор то именно вы! Вор должен сидеть в тюрьме! Вор права голоса не имеет. Брысь отсюда!

 21. kāpēc krievi negrib uzņemt Latvijā filmu par 1940.gada jūnija notikumiem,kad notika Latvijas “atbrīvošana”no pašu latviešu valdības?Un vai tajā 1941.gada sāgā paredzēta arī vieta 4.jūnija notikumiem ar visiem lopu vagoniem?Un kādas lomas tēlos tie latviešu aktieri un masu skatu dalībnieki,kuri ir piekrituši filmēties?Ko viņi tēlos-tos,kuri dzina lopu vagonos vecīšus un zīdaiņus,vai tos,kurus izšķīra ar ģimenēm un aizsūtīja nāvē?Vai Litenes vasaras nometni arī filmēs un latviešu virsnieku nogalināšanu?Ja jau 1941.gads,tad jau tā vajadzētu.

 22. Pašvaldība gan jau akceptējusi šo cirku nepieprasot pat scenāriju. Daži atbalstītāji par zupas šķīvi gatavi pārdot savu pašcieņu.

 23. ..demokrātija??

 24. diezgan daudz nodevēju, diezgan daudz.

 25. Diezgan skumji, ka Latvijā laižam iekšā krievu filmēšanas grupas, it kā nebūtu skaidrs, ka pēdejiem tikai interesē uzmest virsū samazgas. Latvija kura vispār kā valsts bija neitrāla un nepievienojās nevienam blokas, un kura kā valsts tika vispār iznīcinot iekļaujot to PSRS, tiek pataisīta apmēram par lielāku ļaunumu nekā nacistiskā Vācija. Kāds absurds. Bet tāda nu ir krieva melīgā daba – ka tikai sastāstī visu to sliktako par latviešiem, igauņiem savai tumsonīgajai tautiņai, kura tic visam ko stasta tv kaste. Visnožēlojamākā epizode šajā stastā – masu skatu dalībnieki kā tādi dancināmi zemnieki par dažiem eiro lienu uz vēdera. Gluži kā “Mērnieku laikos” – tikuši pie goda maltītes. Visa mūsu valsts un tauta ir kļuvusi par vienu lielu nabagmāju. Tas ir skaudrais fakts kas gan sāp, gan liek saviebties pretīgumā.

  • Vajadzēja apstāties, kad izlasija, ka pasūtītājs ir 1. kanāls. Viņi nemūžam nepieļaus sireālu bez propogandas. Izskatās, ka DP ir vēstuļu rakstītāji, prasītos tomēr reālu rīcību un arī valsts personu (AM, IeM) komentārus. Notiek reāla diversija XXI gs. izpratnē.

 26. Drošības policijai vienmēr aizdomas – tāds darbs!

 27. A par kādu naudu kuldīga uzlabos Latvijas tēlu pasaulē!! Man trūkst vārdu lai komentētu šo rīcību

 28. Azdomas ??? Scenāriju nemāk izlasīt ?Nu gan mims aizdomīga drošības policija – aizdomas , ka lasīt nemāk

 29. lielaka propaganda ir latvijai

 30. ko var jaukties ar tiem smirdīgajiem

 31. Vai Putina propagandistiem Atbildēt

  Ir tāda lieta kā “godavārds”? Vai Putina propagandistiem ir gods?

 32. Nabagus par naudu Atbildēt

  var pierunāt uz visu ko.

 33. NU TA IR RUGTA PATIESIBA .BALTKRIEVIJA VISUS CETRUS KARA GADUS LATVIESI DEDZINAJA SADZAS UN SAVA IEDZIVOTAJUS .BALTKRIEVI PAR TO NEPARMET LATVIESIEM ,BET AIZMIRST PROTAMS TO NEVAR .DZIVI VEL CILVEKI ,KURI VISU TO PARDZIVOJA .STALINS SAVA LAIKA DARIJA BRIESMU DARBUS UN NE TIKAI LATVIJA ,BET KRIEVIJA ARI .UN VINS NAV KRIEVS ,BET GRUZINS ,UN LIELAKOTIES TORIEZEJAS VALDIBAS ARI NEBIJA KRIEVI .

  • Latvieši? Visus četrus gadus? Atbildēt

   Klasisks disinformācijas piemērs. Nomelnotāji savos uzdevumu “augstumos”

   • Ах дезинформация по вашему, тогда напоминаю.
    «Операция «Зимнее волшебство» («Зимние чары», нем. Operation Winterzauber) — карательная антипартизанская операция, проведённая прибалтийскими и украинскими коллаборационистами в период с 15 февраля до начала апреля 1943 года в треугольнике Себеж — Освея — Полоцк[1] на севере Белоруссии (Дриссенский, Освейский, Полоцкий, Россонский районы) и в Себежском районе Псковской области; в СССР события получили название «Освейская трагедия»[2][3]. По данным МИДа Российской Федерации, юстиция ФРГ квалифицировала операцию «Зимнее волшебство» как преступление против человечности[3]. »
    Целью операции было создание нейтральной зоны отчуждения без жителей и населённых пунктов шириной 40 км между Дриссой на юге, Зилупе и Смольнаталь на севере и охватывало район Освея — Дрисса — Полоцк — Себеж — Россоны (Белоруссия, Россия). Эта полоса земли без населения должна была лишить партизан их опорных пунктов.[3][4]
    Руководил операцией лично высший начальник СС и полиции в Остландии обергруппенфюрер СС Фридрих Еккельн[4].
    В операции первоначально участвовали[5][6]:
    7 латышских полицейских батальонов − 273-й, 276-й, 277-й, 278-й, 279-й, 280-й, 281-й;
    50-й[1] украинский полицейский батальон;
    полицейская рота СС;
    немецкие зенитные части;
    немецкая полубатарея артиллерийского дивизиона;
    два немецких взвода связи;
    2-я[1] авиагруппа особого назначения.
    Силами латышских батальонов командовал штандартенфюрер Волдемар Вейсс[7], который похоронен впоследствии на Братском кладбище в Риге в Пантеоне героев [8] (умер от ран, полученных на Волховском фронте в апреле 1944 года).

    • Raksti valsts valodā, ja nemāki tad “čemodan, vokzal, rosija”. Un tur vari tirināt savu propogndu tā ka pašam slikti paliks .

     • Знаете, умею писать, но вот из-за таких как вы, особо не хочется. Пусть это вас злит до посинения!

     • Всё безобразничаете, не надоело ещё?! Воровать чужие ники нехорошо!

     • Вор то именно вы! Вор должен сидеть в тюрьме! Вор права голоса не имеет. Брысь отсюда!

 34. Tā ir dokumentālā filma,ja DP liekas,ka iet runa par Latvijas nomelnošanu?Ja to gribētu darīt,tad filmu varētu veidot jebkur,priekš tam nav jābrauc speciāli uz Latviju.Kārtējā DP provokācija,vai tomēr žurnālistu?

 35. Nav kam viņus nahre-izēt no Latvijas?

 36. DP nevar viņus nahre-izēt no Latvijas?

 37. Vācija nekad nav bijusi Benitto Musolīni pakļautībā. vai jūs tiešām nezinat ar ko Fašisms atšķiras no nacisma? Plānprātiņi ne žurnālisti.

 38. Kur ir latviešu filma par 1940.g. 14 jūniju , par latviešu leģiona rašanās cēloņiem,par 1949.g. 25.martu?
  Kur ir ekranizēts ,,Dvēseļu putenis,, un ,,Mūžības skartie,,?
  Kur ir vēsturiski ,dokumentāli,mākslinieciski atspoguļoti 1905.g. notikumi,latviešu strēlnieku bataljonu cīņa pret vāciešiem 1.pasaules karā, brīvības cīņas pret apvienoto krievu – vācu karaspēku ,,bermontiādes,, laikā.Laikam nav un nebūs,galvenais pašlaik ir kā dabūt amatā koļegovu VID-ā un noturēt strelčonoku KNAB-ā.

 39. Krieviem jau nav nekā cita ar ko lepoties, un pat tad karā viņus izvilka angļi un amerikāņi, jo seši krituši krievi uz vienu kritušu vācu cīnītāju nav saucama par uzvaru.

 40. Latvijas politiķi galīgi smadzenes izmīzuši!Ļauj uzņemt filmu,pēc tam dirš uz krieviem.Visa valdība ir vieni komuņagas un FSBešņiki!

 41. Visos laikos kangaru nav trūcis, pasoli tikai zupas šķĪvi un viss patriotisms vēderā. Vai tiešām latvietis tik zemu var krist???

  • Pag,pag… Nomelnošana? Vai nebija latviešu ,kas ar atplestām rokām sagaidīja Vāciešus? Vai nebija latviešu ,kas šāva ebrejus? Bija! Un joprojām tādi ir(kas bēdājas par to ,ka Hitlers nevinnēja) Tāpēc nekādas nomelnošanas tur nav! Mazliet taisnība acīs kož,tas gan!

   • Krievi Latvijā nobendēja daudzkārt vairāk cilvēku !

   • Vai nebija tā, ka krievu sarkanie fašisti 1941. gada 14. jūnijā arestēja un uz Sibīriju deportēja vairāk nekā 15 000 latviešus, vai nebija tā, ka NKVD līdz nāvei spīdzināja tūkstošiem ne pie kā nevainīgu Latvijas iedzīvotāju, tostarp ebrejus? Vai nebija tā, ka Litenes militārajā bāzē 1941. gada jūnijā padomju “karavīri” nošāva aptuveni 50 Latvijas armijas virsniekus un vēl 560 arestēja un deportēja? Vai nebija tā, ka no deportēto kopskaita ~ 1000 bija ebreju tautības? Lai uzskaitītu šo necilvēku noziegumus, pat ar vienu grāmatu nebūtu gana. Tāpēc paklusē sarkanais, tavs laiks ir pagājis.

    • Ak 15 tuukstoshus? Un cik tuukstoshus neatkariigaa Latvija ir deporteejusi piespiedu trimdaa ? 30 x 15 tuukstoshus. Apseestie, acis atveriet! Juusu paranoiskaa vajaashanas maanija ir jau liidz kaklam. Nafig Krievijai ekonomiski sagrautaa Latvija, lai taa ar seriaala uznjemshanas paliidziibu meegjinaatu tajaa iefiltreeties, vai? Taada taa juusu doma, cik saprotu.
     Tajaa pashaa laikaa – jaa, bija Latvijaa gan Rumbulas priedes, gan Salaspils, gan Araajs ar savu komandu. Bija tie, kam patika Hitlers, un bija tie, kam patika Staljins. Un var kliegt, lamaaties un spert zemes gaisaa, bet taada nu reiz ir Latvijas veesture. Un saucot hitler kaput vai krievi naak, to nevar izmainiit. Vismaz tik nieciigas radiibaas, kaa tie, kas te vairumaa lej zhulti, noteikti nee. Un, padlies dievam, ka nee.

     • tāda,kādu Latviju pataisīja Krievija savos 50 valdīšanas gados,pašlaik viņai nav vajadzīga.Nu ,ja nu vienīgi tā pieeja Baltijas jūrai.Starp citu -tos 15 tūkstošus izsūtīja tikai vienā dienā,nez vai vispār ir zināms cik patiesībā tika nolikvidēti padomju varas “gādības”dēļ.Un tie,kuri šodien brauc prom,brauc labākas dzīves meklējumos,bet tie,kurus izsūtīja mūsu “atbrīvotāji”,tika aizvesti ar mērķi iznīcināt.Un nesaprotu,kā var sodīt neatkarīgas valsts pilsoņus,kuri dzīvojuši un strādājuši tajā,pēc kaut kādas kaimiņvalsts likumiem,kuri nez kāpēc par strādāšanu paredz sodu.Un tad vēl brīnāties par to,ka kaimiņi ir “rusufobi”.

     • чего такого было сделано в Латвии за эти самые «50 valdīšanas gados»?

     • А не могли бы вы (Nu protams 7. augusts, 2016 10:24) перечислить поподробнее чего такого было сделано в Латвии за эти самые «50 valdīšanas gados»?

     • Всё безобразничаете, не надоело ещё?! Воровать чужие ники нехорошо!

     • Вор то именно вы! Вор должен сидеть в тюрьме! Вор права голоса не имеет. Брысь отсюда!

    • Хотите быть циничным меряясь жервами?! Извольте. Что такое 15 тысяч человек по сравнению с миллионами? Капля в море. Почти все евреи высланные в Сибирь остались живы, а все оставшиеся в Латвии были уничтожены. Продолжать?

     • 15 tūkstoši nieks vien pret nogalinātajiem miljoniem… hmmm. Tad karti paturiet rokā un padomājiet, kāpēc vispār ir Latvija, kā tā radās, kāpēc mazas tautas mēģina izdzīvot. To grūti saprast lielas valodas tērgātājiem.
      To milzīgo naidu nekad nav nesis latvietis. Nekad. Bet zociķu sāktie muižu dedzināšanas kari, tad naids pret vāciešiem, par ko neviens te nerunā, kā īsti bija brīvvalsts laikā. Tas viss bija. Tikai tad, kad tie paši trakojošie, nu jau komunisti, kas vienmēr, kopš komunisma ideja vispār radās, apkāva ļaudis, un darīja to īsi pirms Otrā Pasaules kara, tie nieka tūkstoši ļaužu vairs nespēja izturēt.
      Ļoti vienkārši, grafist, un Jūs to zināt, tāpat to zina visi šeit komentētāji, kuriem latvietis ir lamu vārds un apspļaudīšanas vērts. Tik daudz naida ir izkurināts un palaists dūmos, ka visa pamale joprojām pēc kara tumsā. Ja par tām zvērībām, ko pret latviešu tautu piekopuši ienācēji un kolonisti, sāktu uzņemt filmas un rakstīt visnaturālākās grāmatas, slikti paliktu, dzīvot negribētos. Jums ir izklaide rakstīt komentārus, varbūt darbs. Kaitināt latvieti, pazemot latvieti. Un tāpēc lielas tautas vislielākā bagātība ir turēt muti un cienīt mazāko. Lielas tautas to dara un prot darīt. Ja grib. Nav pareizi taisīt mākslu uz tā rēķina, ka cilvēks kādu pazemo. Pieaugušie cilvēki ir atbildīgi par bērniem, par to, lai cits citu nenosistu tikai tāpēc, ka pieaugušajiem gribas ar otra dzīvi parotaļāties. Lai gan esat kā bite uz medu aizbāzt muti katram saprātīgam komentētājam, ir labi, ka te rakstāt. Tad latvietis nesaļimst un iztaisno vairāk plecus… Rakstiet, jo vairāk, jo ilgāk latvietis atcerēsies par melu valsti. Ne jau latvieši tādu valsti radīja. Radīja nacionālu valsti, kuru sagrāva okupanti jau gadu pirms karš vēlās pāri Latvijai un pamatoti bēga komunisti. Laidās, ko kājas nes, jo it labi zināja, ko vardarbīgi latviešiem nodarījuši.

     • Уважаемый, не я первым начал цинично меряться жертвами, чтобы доказать какой народ пострадал больше. Я уже не один раз писал здесь, что именно русский народ от сталинских репрессий пострадал больше всех. И я считаю, что нет больших и малых народов, все народы одинаковы. Не надо специально прикидываться маленькими и несчастными, чтобы вызвать жалость к себе. Это унизительно. Среди вашего народа было немало выдающихся личностей во все времена, разве нет. И политики, и революционеры, и военноначальники, и художники, и писатели, и музыканты и т.д. Вот наша оценка их деятельности может быть разной, но от этого их значимость меньше не становится.
      Слово латыш для меня не является ругательным и никогда не было таковым, ибо я привык отделять поступки любого человека от его национальности. У каждой несправедливости, у каждого преступления есть есть своё «имя и фамилия». Нет и не должно быть коллективной отвественности по национальному признаку! А многие комментаторы здесь именно этим и грешат, в том числе и Вы тоже. Ведь это так удобно, обвинить других (можно целый народ) во всех своих бедах, и не надо ничего доказывать, это всё «ienācēji un kolonisti» виноваты. И не надо разбираться со всеми своими собственными грехами, с теми, кто призывал (я остаюсь на своём месте, а вы остаётесь на своём), кто соглашался, кто сотрудничал.
      Я согласен с Вами, что неправильно творить исскуство на унижении другого человека, но разве этот фильм унижает кого то конкретно?

     • “naivais” grafists pats jauc kotletes ar mušām un prizivajet citus, kas tā nedara, tā nedarīt,
      pats apvaino visu laiku latviešus visos nāves grēkos un prizivajet par boļševiku
      zvērībām klusēt…
      Un “nesaprot” ka konkrēti katru latvieti aplej ar samazgām…
      Itkā latvieši būtu okupējuši boļševistisko Krieviju, nevis otrādi !

     • Ах вы бедненький и несчастный, обидились. Извините, но вот как раз я то ничего не путаю. Говорите, что я всё время обвиняю всех (!!?) латышей во всех смертных грехах? Тогда подкрепляйте свои обвинения доказательствами, примерами, ссылками. Не можете! Тогда не надо *издеть! Окупация мозга это болезнь. Вообще то, вы имели дело с СССР, а не с одной Россией.

     • ku ku ! ku ku ! ku ku !

  • Tas man arī nav saprotams,kā var pārdoties par kaut kādām pusdienām vai dažiem euro! Mana pensija nav tūkstošos,pat ne 300,bet es to nedarītu. Žēl,ka ir tādi latvieši.Tāpēc netiekam līdzi saviem kaimiņiem,kuri nav līduši un locījušies citu priekšā.

 42. nauda valda pār prātu

 43. Piedodiet, ka šis scenārijs smird, nevajag muldēt un locīties. Atbilde ir nefilmēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+