×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. jūlijs, 2015
Drukāt

Kuldīgas “Live Fest” pulcēs glemroka zvaigznes

The_Sweet_DICK_BARNATT_1

Pašmāju vasaras festivālu kartē gadu no gada arvien spēcīgāk par sevi liek manīt aktivitātes Kuldīgas pusē – par vērā ņemamu roka klasikas cienītāju pulcēšanās notikumu top Kuldīgas “Live Fest” festivāls. Šogad divas dienas, 7. un 8. augustā, plašāks un zvaigznēm bagātāks nekā līdz šim, festivāls piedāvās 70. un 80. gadu glemroka leģendas – “The Sweet”, “Slade”, “Bay City Rollers”, “The Rubettes”, arī zviedru jaunā viļņa populāros pārstāvjus “Secret Service” un, protams, pašmāju mūziķus.

“Tas, par ko kādreiz, slepus uzķerot Polijas vai Luksemburgas radio signālus, varējām tikai sapņot, tagad ir pavisam īsts, skan dzīvajā, turklāt tepat, Kuldīgā! Sajūta, ka pie mums uzstājas to laiku lielie mākslinieki, joprojām ir neticama!” priecājas “Live Fest” dibinātājs un rīkotājs Ojārs Grasmanis. Viņš ir pārliecināts – labai mūzikai nav noilguma. “Tāpat kā nemirstīgi ir “The Beatles” vai “The Rolling Stones”, arī mūsu aicinātie mākslinieki ir pasaules līmeņa superzvaigznes, kas radījušas miljonos pārdotas kompozīcijas, kuras joprojām klausās cilvēki visā pasaulē. Mūsu publika ir cilvēki, kas novērtē labu mūziku, un es ticu, ka tie nav tikai manas paaudzes cilvēki, bet arī jaunieši, kuri šo mūziku iemīlējuši kopā ar saviem vecākiem.”

Izaudzis no koncertiem Jūrmalā, festivāls jau trešo gadu radis mājvietu Kuldīgā. “Šogad Kuldīgas “Live Fest” paplašinājies līdz divām skatuvēm, uz kurām uzstāsies festivāla vēsturē lielākais muzikālo apvienību skaits – kopumā 18 Rietumu un Latvijas mākslinieki. “Šādu festivālu nevar radīt vienā gadā – tas, tāpat kā labi vīnogulāji, jāaudzē pacietīgi,” pasmaida “Live Fest” saimnieks. “Arī labākie Eiropas, pasaules festivāli – Roskilde, Glāstonberija, “Rock am Ring” savas tradīcijas veidojuši gadu desmitiem, arī mēs pakāpeniski audzējam apmeklētāju skaitu – pirmajā festivālā Dzintaru koncertzālē uz grupas “Manfred Manns Earth band” koncertu atnāca apmēram 800 cilvēku, 2013. gadā – jau divi tūkstoši, pērn – ap trim tūkstošiem. Esam gatavi grūtam darbam arī uz priekšu, jo to vainago prieks, kad redzu savus vienaudžus, viņu draugus, viņu bērnus satiekamies šeit. Šogad izdevies sapulcēt četras lieliskas grupas no desmit pasaulē labāko glemroka apvienību topa. Festivāls būs skaļāks nekā līdz šim – esam ievēroti arī ārpus Latvijas robežām.”

Festivāla galvenie mākslinieki šogad ir glemroka leģendas “The Sweet”, Kuldīgas “Live Fest” atgriežas grupa “Slade”, grāvēju “Bye Bye Baby” un “Saturday Night” autori “Bay City Rollers”, piedaloties Lesam Makkounam, zviedru populārā 80. gadu grupa “Secret Service”, kā arī “The Rubettes” kopā ar Alanu Viljamsu. Šo mūziķu uzstāšanās ir gaidāmas festivāla galvenajā norises vietā – Kuldīgas pilsētas estrādē.

“Secret Service” dziesmu producents, autors un taustiņinstrumentālists Ulfs Vhālbergs intervijā pirms festivāla par gaidāmo uzstāšanos Kuldīgā teic: “Ceram, ka tā būs patīkama un aizraujoša pieredze, un ka vasaras laikapstākļi būs, cik vien labi var būt! Mēs ļoti gaidām to mirkli, kad varēsim redzēt savus fanus pie skatuves un apsolām dot visu, lai piepildītu savu fanu cerības.”

Viesmākslinieku sarakstu Kuldīgas “Live Fest” papildina arī pašmāju roka un blūza mūziķi: “Alex & Opus Pro”, “Credo”, Jānis Vanadziņš un grupa “Mozambika”, “Linga”, Jānis Bukums, Ivo Fomins, grupas “Colt” un “Zig Zag”, kā arī kaimiņu zemes apvienība “AC/DC project” – leģendāro “AC/DC” atdarinātāji no Lietuvas.

Pirmo gadu Kuldīgas “Live Fest” ietvaros notiek arī brīvkoncerts – festivāla otrajā dienā pilsētas parkā, restorāna “Bangert’s” zonā netālu no Ventas rumbas skanēs akustiskā “Bangert’s” koncertprogramma. Tajā gaidāma Nacionālā teātra aktrises Zanes Jančevskas tautasdziesmu programma “Dziesmu dance”, uzstāsies Kuldīgas folkloras kopa “Kūrava”, grupa “Canzone accoustic”, kā arī kādreizējie kuldīdznieki Rūta Ķergalve un Raitis Neitāls. Abas festivāla dienas šeit, zonā ar nosaukumu “No festivāla nogurušajiem”, varēs baudīt arī kinoseansus.

“Gribam, lai festivāls skan visā pilsētā, un man ir prieks, ka esam atraduši pilsētu, kura dod iespēju visam notikt,” teic O. Grasmanis, aicinot divas skaistas dienas baudīt jaunības dienu skaistāko mūziku Kurzemes sirdī Kuldīgā. “Estrādē nogurušie varēs apsēsties, izsalkušie – stiprināties ar labu ēdienu, bet enerģiskākie – izdejoties festivāla nakts ballītē kopā ar grupām “Linga” un “AC/DC project”. Tiekamies festivālā!”

Varbūt noder!

Kuldīgas “Live Fest” programma

7. VIII: “Bay City Rollers” & Les McKeown, “The Sweet”, “Secret Service”, “Alex & Opus Pro”, “Credo”, Ivo Fomins, Jānis Bukums, Miks Dukurs, Roberts Gobziņš.

8. VIII: “Slade”, “The Rubettes” & Alans Viljamss, “Linga”, “Colt”, “HARTA”, “Zig Zag”, “AC/DC project”, Jānis Vanadziņš un grupa “Mozambika”, DJ Mix & DJ Dambis.

Biļetes “Biļešu paradīze” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesupardize.lv/”www.bilesupardize.lv.

Cena: EUR 30 – 50.

Plašāk: www.livefest.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+