×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. augusts, 2014
Drukāt

Vai pašvaldības uztrauc valsts noslēpumu liegšana nozares ministram? (3)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Romānam Naudiņam atteicis pielaidi valsts noslēpumam. Kā to uztver pašvaldībās?

Arturs Dukulis, 
Alūksnes novada domes priekšsēdētājs: 
”Tas viss rada rūgtas pārdomas. Ne tikai par to, kas notiek, bet arī par to, kas varētu notikt. Piemēram, ja gadītos, ka jauno valdību veido “Saskaņas centrs”, tad varbūt vismaz pusei ministru liegtu pielaidi valsts noslēpumam? Ja jau nacionālās apvienības biedriem nevar uzticēties, kam tad? Vai mainīsim likumu? Varbūt tā skaitīsies “jaunā labā prakse”? Skaidrs viens – SAB atteikums rada iedzīvotājos neveselīgu klimatu. Jābeidz spēlēt teātri! Kad Baiba Broka kandidēja uz Rīgas mēra amatu, tad viss bija kārtībā, kad kļuva par ministri – pēkšņi atradās iemesls, lai nedotu pielaidi. Par Naudiņa darbu ministra amatā es nevaru teikt nevienu sliktu vārdu. Kā zināms, viņš atkal startēs Saeimas vēlēšanās. Kā tad būs? Ja ievēlēs, būs jāteic – atvaino, bet ministra amats tev nespīd. Domāju, ka vajag ko līdzīgu, kā tas ir ar deputātu kandidātiem, kad iepriekš pārbauda, vai neatrodas čekas maisos. Tiesa gan, mēs jau nezinām, pēc kādiem kritērijiem SAB cilvēku vērtē un ko pēc atteikuma cilvēks drīkst un ko nedrīkst.”

Foto - Inta PuriņaFoto - Inta Puriņa

Leonīds Salcevičs, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs

Leonīds Salcevičs, 
Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs: 
”Nav zināms, kāpēc SAB tā lēmis, tāpēc iedzīvotājiem uzreiz rodas jautājums – kas tie par trakiem noslēpumiem, kas talantīgam cilvēkam, kāds neapšaubāmi ir Romāns Naudiņš, liedz pilnvērtīgi darboties ministra amatā? Naudiņš ir bijis Jēkabpilī darba vizītē, esmu vairākkārt ar viņu ticies un runājis, tāpēc varu sacīt – jā, ministram ir savs redzējums, un varbūt tas ir tieši tāpēc, ka viņš prot uzklausīt arī citu viedokli, kas pašvaldību darbā ir ļoti svarīgi. Tāpat varu apliecināt, ka notikušais nekādā veidā nespēj traucēt Naudiņam ministra darbā labi sadarboties ar pašvaldībām. Cita lieta, ka viņam liegta pieeja konfidenciāliem, slepeniem un sevišķi slepeniem valsts noslēpuma objektiem, kas rada ierobežojumus. Tā kā ir pirmsvēlēšanu laiks, cilvēki piesauc lielo politiku un spriež dažādi, bet tas, ka Naudiņš kļuvis par otro Nacionālās apvienības ministru, kuram SAB liedzis pielaidi valsts noslēpumam, pārdomas rada.”

 

 

 

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Agris Petermanis, Nīcas novada domes priekšsēdētājs

Agris Petermanis,
 Nīcas novada domes priekšsēdētājs:
 “Tā ir nenopietna attieksme no tās partijas puses, kas virza savu kandidātu uz ministra posteni. Un žēl tā cilvēka, kuru virza. Iepriekš taču jābūt skaidrībai, nevar tā būt, ka SAB liedz pieeju valsts noslēpumam pilnīgi bez kāda pamata. Tagad atliek vienīgi dusmīgi iesaukties: “Ko kacina cilvēku!” Un ne jau tas vien. Galu galā tas mums visiem rada nestabilitātes sajūtu. Domājot par SAB lēmumu un par to, vai tas var kaut kādā veidā iespaidot ministra darbu, arī sadarbību ar pašvaldībām, gribas teikt kā zviedru laikos – kungs tālu, Dievs augstu. Pašiem vien mums ar visu jātiek galā. Bet partijām, tā kā drīz būs Saeimas vēlēšanas un jaunās valdības veidošana, šāds ieteikums – pirms virziet cilvēku uz augsto amatu, tieciet skaidrībā, vai viņam var uzticēt valsts noslēpumu!”

 

 

 

lidums_2Leons Līdums, 
Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs: 
”Gribas cerēt, ka tā nav politiska klupināšana. Naudiņa darbošanās ministra amatā ir auglīga un cerīga, ja viņš varēja būt deputāts, kam jālemj par valstij svarīgiem jautājumiem, kāpēc pēkšņi ministra postenī nevar uzticēties? Lai turpmāk varētu izvairīties no neveiklām situācijām, steidzamības kārtā vajadzētu lemt, lai ministru kandidātus izvērtētu jau pirms celšanas amatā.”

 

 

 

rozinskis_2Pēteris Rožinskis, 
Riebiņu novada domes priekšsēdētājs:
 “Nav izprotama SAB rīcība. Nav argumentācijas. Naudiņš ir saprotošs un pretimnākošs pašvaldībām, viņš iedziļinās problēmās, uzklausa viedokļus. Tādiem jābūt visiem ministriem.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Jā, padomājiet dziļāk, bez partiju cīņām ir vēl kāds spēks, kurš negrib, lai nacionāļi tiktu pie lielākas varas valstī. Bez prokrieviskajiem spēkiem it vēl ekskomunisti un viņu ielikteņi, kuri valdījuši visus šos 23 gadus.
    Visu laiku viņi ir noteikuši toni valsts pārvaldē un masu saziņas līdzekļos, bīdot sabiedrības apziņu tur, kur viņi vēlas, bet nu ir uzradies nopietns konkurents – NA, tāpēc tiek darīts viss, lai šo partiju degradētu sabiedrības acīs un nedotu viņai varu.

  2. Vienkārši SAB ir cilvēki, kurus rausta aiz diedziņa tie prokomunistiskie spēki valstī, kuri visiem spēkiem cenšas saglabāt savu varu valsts pārvaldē un nepieļaut nacionālāku valsts vadību. Svaigākais piemērs ir ar Broku un Naudiņu. Aktīva loma te ir Lapsam, izplatot baumas un puspatiesības savā “Pietiek com”. Zem žurnālista maskas viņš spēlē atklātas politiskas spēles. Līdzīgā veidā Lapsa savā laikā “noēda” arī Kristovski. Paskat, kā viņš vakar LNT instruēja Sudrabu, lai tā pārāk nesatraucas, ja “iekož rudā kuce”- tiesu darbus nevajagot! Tas ir mājiens, ka arī Sudrabai biogrāfija nav tīra brāļošanās jomā ar Austrumu kaimiņu un tas var kaitēt vēlēšanās. Rādās, ka daži žurnālisti LNT arī ir “kaujas ierindā” un tūlīt to visu parāda, lai attiecīgi noskaņotu sabiedrību. Tāpēc domājiet kritiski un paši ar savu galvu, nevis klausiet, ko jums stāsta visādi lapsas.

  3. KĀ LAI CITĀDI DEGRADĒ NA??? Ja jau NA tik daudz cilvēku BEZ pielaides valsts noslēpumam, tad KO DARĪT AR SC DEPUTĀTIEM??????????? NETICU, KA “VIENOTĪBĀ” VISI KRITĀLTĪRI!!? NEVAR TĀ BŪT!!!!!!!!!! VIENKĀRSI N E V A R!???

Draugiem Facebook Twitter Google+