×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. marts, 2013
Drukāt

Kur nopirkt speķa cūkas?

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Kur Vidzemes pusē iegādāties sivēnus, no kuriem izaugtu kārtīgas speķa cūkas, kam treknums vismaz četru piecu pirkstu biezumā? Līdz šim sivēnus pirku tepat Liepupes pagastā, bet, tiem pieaugot, speķis ir plāns – labi, ja pāris pirkstu platumā. Kādas šķirnes sivēni būtu jāiegādājas?
 Jānis Līcis Salacgrīvas novadā

 

Vistreknākās ir Latvijas baltās cūkas. Šķirne izveidota no vietējām cūkām, tās krustojot ar Lielo balto, Dānijas uzlaboto un Vācijas balto īsausu kuiļiem. Nobarojamiem dzīvniekiem ir teicama gaļas kvalitāte un biezāka zemādas tauku kārta nekā citu šķirņu cūkām (speķa kārta ir neizlīdzināta). Nevēlamā īpašība: maz karbonādes (mazs garā muguras muskuļa šķērsgriezuma laukums).

Sivēnus var iegādāties Smiltenes novada Bilskas pagastā SIA “Druva” (zvanīt Rasmai Plakanei, mob. 29288715), kur audzē Latvijas Baltās šķirnes cūkas un to krustojumus. Pusotra mēneša vecus veprīšus (Latvijas Baltās šķirnes krustojums ar Jorkšīras šķirni) pašlaik tirgo par 35 – 37 latiem gabalā. Lai tie sasniegtu līdz 150 kg svaru un uz muguras veidotos biezs speķis (14 – 16 cm), jābaro 7 – 8 mēnešus. Šajā cūkkopības saimniecībā pārdod arī tikpat vecus Latvijas Baltās un Landrases krustojuma sivēnus, to cena – Ls 2,20 kilogramā (bez PVN).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+