Kultūra
Kultūrpolitika

Kur rakt un kā izrakt? LNB aicina uz digitālo prasmju nedēļu0

Foto: Pexels.com

No 25. līdz 29. martam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks “Eiropas Digitālajai nedēļai 2019” veltīta pasākumu programma, LA.lv uzzināja bibliotēkā.

Piecās praktiskās nodarbībās ikviens interesents varēs iegūt vērtīgu informāciju par Latvijas Nacionālo digitālo bibliotēku, digitālajām prasmēm darba un informācijas meklēšanā, digitālās koprades projektiem un Nacionālo enciklopēdiju.

25. martā plkst. 17 Uzziņu un informācijas centra lasītavas mācību klasē notiks nodarbība “Ko rakt, kur rakt un kā izrakt? Latvijas Nacionālā digitālā bibliotēka (LNDB) izglītībai, pētniecībai un radošai izklaidei”. Nodarbību vadīs Jana Ķikāne, LNB Digitālā mantojuma centra vadītāja.

LNDB piedāvā virkni kolekciju (piemēram, periodika.lv; zudusilatvija.lv), kuru saturs nepārtraukti tiek papildināts un ir pieejams lietotajiem Latvijā un visā pasaulē. Nodarbībā būs iespējams uzzināt gan par piekļuvi digitālajai bibliotēkai, tās iespējām un funkcionalitāti, gan par jaunumiem digitalizācijā – kāds jauns saturs nesen ir bagātinājis šīs kolekcijas un kas sagaidāms nākotnē.

26. martā plkst. 17 Uzziņu un informācijas centra lasītavas mācību klasē nodarbību “Digitālās prasmes darba meklēšanā” vadīs Jānis Kreicbergs, LNB Digitālo pakalpojumu projektu vadītājs.

27. martā plkst. 17 telpā -15+ notiks nodarbība “Digitālās koprades projekti – pieredze, kļūdas, atziņas un atslēgas uz aktīvu sabiedrības iesaisti”, kurā savā pieredzē dalīsies Sanita Reinsone-Bērziņa, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) Digital grupas vadītāja LFMI Digital grupas vadītāja un Eva Eglāja-Kristsone, LU LFMI vadošā pētniece.

Nodarbībā uzzināsiet par vairākiem LU LFMI veidotajiem digitālās koprades projektiem, piemēram, “Simtgades burtnieki”, “Skandē Veidenbaumu”, “Dziedi ar arhīvu” un citiem. Institūta pētnieces dalīsies pieredzē par šo projektu tapšanas gaitā gūto pieredzi un atziņām, kā panākt sabiedrības aktīvu iesaisti un uzturēt pastāvīgu interesi par tiem.

28. martā plkst. 17 Uzziņu un informācijas centra lasītavas mācību klasē tiks piedāvāta nodarbība “Nacionālā enciklopēdija: veidošanas principi, meklēšana un saturs”, kurā kā lektori piedalīsies Nacionālās enciklopēdijas redaktori Valters Ščerbinskis un Santa Jērāne.

Nodarbībā uzzināsiet par Nacionālās enciklopēdijas tiešsaistes versijas www.enciklopedija.lv veidošanas principiem un kritērijiem satura atlasē, kā arī nākotnes plānu tālākā satura papildināšanā. Enciklopēdijas veidotāji parādīs un pastāstīs, kā organizēta tiešsaistes enciklopēdija, kādas funkcijas un rīki pieejami lietotājiem maksimāli efektīvai mijiedarbībai ar enciklopēdijas saturu.

Digitālā nedēļa noslēgsies 29. martā plkst. 16, kad Uzziņu un informācijas centra lasītavas mācību klasē (M stāvā) nodarbību “Digitālās prasmes informācijas meklēšanā” piedāvās Ginta Zalcmane, LNB Informācijas pakalpojumu un SBA nodaļas vadītāja.

LA.lv