×
Mobilā versija
+11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
10. septembris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Kuš, kuš, Krūmiņa! (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Jau Inguna Sudraba valsts kontrolieres arodā mācēja ietērpt sakāmo vajadzīgajā cienīgumā un svarā, un, kolīdz vēra vaļā revīziju melno kladi, tā cilvēkiem aizrāvās elpa – kā amatpersonas peldējušas kā nieres taukos! Nu tik ģenerālprokuroram bargs vārds sakāms, lai cilpā iekritušie putniņi nokļūtu būrītī! Arvien izrādījās, ka tauta lieki satraukusi nervus. Lai kādi zelta tilti būvēti, lai cik garšīgus kliņģerus ierēdnim devusi ienesīga vieta, lai nesaudzīgi izgrābta un izlāpstota valsts (pašvaldības) kase, neviens vainīgais nav pat iepliķēts.

Inguna pa garo pupu uzkāpusi politikas septītajās debesīs, bet cīnīties ar “nestrādājošo sistēmu” vietā atstājusi sparīgo Elitu Krūmiņu. Un atkal: valsts kontroliere nocopējusi, satvērusi lielo lomu, sākusi jau vilkt, bet tas noraujas no āķa! Elita krauj strēķī atklātās nebūšanas, zaudētos un izsaimniekotos miljonus, taču – vai melnā roka darbojusies Rīgas brīvostā, “Namu pārvaldniekā” vai pie ministriju iepirkumiem (e-veselības, e-izglītības projekti) – apsūdzētie nav saņēmuši pat divu minūšu noraidījumu. Vainīgos reti kad izsviež no darba “ar pantu”, tik vien kā iespiež tālākā kaktiņā, un arī asais ministrs Belevičs tos, kas ar nodevīgi gariem nagiem noslaukuši 11 miljonus nodokļu maksātāju naudas, vārdā nesaukšot. Brīvlaistie cilvēki turpina vaļoties, spēlēt golfu, tenisu.

Šķiet, Krūmiņai apnicis un piegriezies, ka valsts pārvalde, tiesībsargājošās instances pret Valsts kontroles piegādātiem atmaskojošiem datiem izturas kā pret pūšļotāju noteiktām diagnozēm vai sadzejotām peršām un attiecīgi arī pret VK piedāvātām ārstēšanas metodēm. Skaidrs, ka kroņa un pašvaldību uzņēmumos, iestādēs, ministrijās kontrolieru vizīti uztvers kā radioaktīvu, toksisku būtņu ierašanos. Tomēr virs tiem, kuri, pieklājīgi sakot, nemēdz ietaupīt sabiedriskos līdzekļus, ir politiskie direktori – rīkotāji, kam piedienētos veidot gaisotni: kas vainīgs, tas bailīgs. It nemaz nav bailīgs! Pēc VK pārbaudēm seko “aizskarto” personu atbildes pārmetumi, ka auditoru atnestais, melns uz balta uzrādītais ir fikcija un nekādu pārkāpumu nav bijis. Drošsirdīgākie, dievodamies, ka pirkstiem ne cents nav pielipis, atzīstas – varbūt kases atslēgu drusku pačamdījuši. Simptomātiski, bet ministri gandrīz vai gatavi piekrist Elitas kaunināšanai, ka kontrolieri neko nejēdz. Politiskās personas ir ar ledainu attieksmi pret kontrolieres mēģinājumiem panākt, ka ar likumu viņai dotu rokā ko griezīgāku par sēņu nazīti, piemēram, ripzāģi, lai galvas ripotu. Lai niknāk apkarotu izšķērdēšanu un no tiem, kas atbildīgi par tēriņiem uz velna paraušanu, piedzītu zaudējumus.

Tur politiķi kušina. To nevajag, tā nav Krūmiņas daļa. Viņai jāceļot sava “vadītājas autoritāte”, varbūt VK atrastos nesmukumus vairāk ņemšot par pilnu. Itin kā valsts kontroliere līdz šim būtu meitēns džinskostīmā. Lai Krūmiņa arī turpmāk nav dzelošs, indīgs augs, nātre valsts pārvaldes veselīgo, ņammīgo zaļumu dārziņā, kur iedzīvojušās amatos saliktās partiju speķa zīlītes.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. “”Ķeksītis rūtiņā”‘un vairāk nekas-to var teikT par Kr”ūmiņu un viņas vietu mūsu “‘ekonomiskā izaugsmē””.

 2. No šīs valsts masveidā jābēg projām kā no Sīrijas, kas jau notiek, jo te nekad nebūs taisnības, tā ir tik dziļi apsēsta ļaunumam un nekrietnīgām izdarībām, ka bail. Tu šajā sabiedrībā jūties kā idiots, stulbs, tieki pazemots.
  Nesen rosījos dažās valsts un pašvaldību iestādēs. Valda tāda nekaunība, bezatbildība un pasūtīšana tālāk, nevēlēšanās pacelt pakaļu no krēsla, nevēlēšanās sagatavot un izsniegt papīrīti un zini – viņiem tu neko nevari padarīt, nepilda pienākumus un viss, vēl pabaida ar kaut kādām represijām, ar datu aizsartdzību vai tml. Pasūdzēties priekšniekam? Stulbums, tevi traku pataisīs, jo priekšnieks sasaistīts ar šo bez darbinieku, viņš negrib bojāt attiecības, jo šis “bezdeļniks” var priekšnieku nosūdzēt par rakāšanos pa sili. Priekšniekam trīc rokas tomēr, ka var atnākt pakaļ Juta (Streļčenoks viņai palicis kāju priekšā), bet viņa nevar atnākt.

 3. kontroles piegādātiem atmaskojošiem datiem
  —————————————————————–
  Nu tad varbūt vajag beigt muļķi laist ar -atmaskojošiem datiem, – un beidzot strādāt sākt- vākt dokumentārus pierādījumus? Ar atmaskošanu, lai žurnālisti nodarbojas, bet revidentiem ir revīzijas jātaisa.
  Ja VK to nemāk, tad tas ir pilnīgi bezjēdzīgs kantoris, kas paratizē uz nodokļu maksātāju naudas.

 4. Nolādēta, Egīl, ir ši zagļu valsts. Un mēs neko nevaram padarīt. Šie zagļi ir tik labi ielāgojuši sev likumus un ielāgojušies pie siles, ka var grābt uz nebēdu. Man liekas, ka prokuratūra, ar ģenerāli galvā, ir šis izlaupīšanas sistēmas sastāvdaļa, nedara un nedarīs neko, lai valstī ieviestu kārtību, sauktu pie kriminālatbildības.

  Rakstot apstājos – ko var darīt, lai mau … cību valsts un pašvaldību naudas silē izbeigtu. Tā turpinās arī jaunajos likumprojektos, ja ieskatītos. Latvijā nekaunībai nav robežu arī privātajā sektorā, kur strādnieki nostādīti vergu lomā, saņem nevis algu, bet labi ja vēdertiesai un valsts varas iestādes raksta – vidējā alga jau tuvojas tūkstotim – vieni saņem miljonus, citi ubaga grašus..

 5. Viss pareizi un, kā vienmēr, oriģinālā formā uzrakstīts. Diemžēl šim rakstelim ir tik pat liela vērtība, kā VK vadītājas Krūmiņas iesniegtie dokumenti (” kur vajag”) par kārtējiem tūkstošu un miljoniem pazušanu vai nesaprotamu izsaimniekošanu valsts un pašvaldību uzņēmumos un iestādēs. Saeima un valdība “salika” amatos valstī atbildīgos kadrus (ģenerālprokuroru, Augstākās tiesas priekšsēdētāju, policijas priekšnieku, VID vadītājus utt.). Tālāk viss visiem zināms – čiks. Sēdiet klusu savā stūrītī!

  • Tieši tā! šāda kontrole nav vajadzīga, tā ir tukšgaita.
   TUKŠA MUCA TĀLU SKAN. Šī valsts varas drausmīgā visatļautība, tautas balss NEDZIRDĒŠANA – MANKURDISMS, tas dzen izmisumā pat visnosvērtākos Valsts iedzīvotājus.
   Totāla neaizsardzība , NETAISNĪBA AUGSTĀKAJĀ PAKĀPĒ JAU 25 GADUS.
   TAS IR LATVIJAS BEIGU SĀKUMS + BĒGĻI, kad pašas Latvijas valsts tauta – pamatiedzīvotāji ir uz iznīcības robežas.
   KAUNS!!

 6. Nu ir Saeimā zagļi un zagļu aizstāvji !
  Veltīgi Pauls žmaudzīja ģīmi.
  NEKNĀBJ VĀRNA VĀRNAI ACĪ !!!!!!!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Cienījamais, datu subjekt!

Saeimas komisijās tiek skatīts Personas datu apstrādes likuma projekts, ar kuru paredzēts aizvietot patlaban spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Jaunais likums nepieciešams, jo šī gada 25. maijā visās Eiropas Savienības dalībvalstīs sāks piemērot regulu par fizisku personu aizsardzību. Saskaņā ar regulu par personas datiem tiek uzskatīta jebkura informācija, kas attiecas uz identificējamu fizisku personu (normatīvajos dokumentos tiek lietots jēdziens “datu subjekts”): vārds, uzvārds, personas kods, adrese u. c.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+