×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. marts, 2015
Drukāt

Ķuzis: nav pamata bažām par apdraudējumiem

Foto: LETAFoto: LETA

Nav pamata uzskatīt, ka 16.marta pasākumu ietvaros varētu tik radīts kāds apdraudējums, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Vienlaikus viņš norādīja, ka 16.marta pasākumi katru gadu ir unikāli un nekad nav standarta situācijas.

Atbilstoši Ķuža teiktajam, aizvadītajās brīvdienās veikts preventīvais darbs, lai novērstu dažādus riskus, tomēr policija rēķinās, ka var būt dažādi spontāni izgājieni.

“Nav pamata uzskatīt, ka Latvijā šajās dienās būtu paaugstinājusies kriminālā situācija,” sacīja Ķuzis.

Jau ziņots, ka Rīgā pirmdien norisināsies vairāki pasākumi, kuros paredzēts pieminēt Latviešu leģiona karavīrus.

Paredzēts, ka leģionāru piemiņas pasākumi sāksies plkst.10 ar dievkalpojumu Rīgas Svētā Jāņa baznīcā un gājienu pa Kaļķu ielu līdz Brīvības piemineklim, kuru organizē “Daugavas Vanagi”. Dievkalpojumu Jāņa baznīcā vadīs mācītājs Guntis Kalme. Filmēt un fotografēt baznīcā pasākuma laikā nebūs atļauts. Ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa plānota līdz plkst.13.

Tikmēr nacionālradikālās biedrības “Gustava Celmiņa centrs” vadītājs Igors Šiškins no plkst.11 līdz plkst.13 piketēs pie “Laimas” pulksteņa. Savukārt biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam” no plkst.6 līdz plkst.13 pieteikusi sapulci Brīvības pieminekļa laukumā un piegulošajos parkos.

“Latvijas Antinacistiskā komiteja” plāno plkst.13 ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa. Organizācija norāda, ka ziedi pie Brīvības pieminekļa tiks nolikti, lai godinātu fašisma upurus.

No plkst.9 līdz plkst.10 pie Krievijas un Vācijas vēstniecības notiks pikets “par taisnīgu attieksmi pret leģionāriem un Latvijas vēsturi”. Rīkotāji vēsta, ka pikets tiek rīkots, lai sabiedrībai un medijiem atgādinātu par PSRS un nacistiskās Vācijas īstenoto prettiesisko rīcību okupētās Latvijas teritorijā 2.pasaules kara laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+