×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
15. janvāris, 2018
Drukāt

“KVV Liepājas metalurga” mantu pārdos izsolē (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Slēgtais "Liepājas metalurgs".

Maksātnespējīgās AS “KVV Liepājas metalurgs” maksātnespējas administrators Guntars Koris pieņēmis lēmumu uzņēmumam piederošo mantu pārdot izsolē, aģentūru LETA informēja administratora pārstāvis Dzintars Hmieļevskis.

Šāds lēmums pieņemts, jo neviens no “KVV Liepājas metalurga” iegādes pretendentiem nav izpildījis nodrošināto kreditoru izvirzītos nosacījumus un sniedzis prasītās garantijas, kas apliecinātu spēju uzņēmumu iegādāties kā vienu veselumu un atjaunot tā darbību.

Atbilstoši Maksātnespējas likumā paredzētajai kārtībai, administrators veiks izmaiņas uzņēmuma mantas pārdošanas plānā.

Hmieļevskis aģentūrai LETA sacīja, ka uzņēmuma mantu plānots pārdot pa daļām vairākās izsolēs. “Tuvāko nedēļu laikā tiks izstrādāts mantas pārdošanas plāns un, iespējams, ka februārī jau varētu sākties izsoles. Pagaidām vēl nav zināms, kādas uzņēmuma daļas tiks piedāvātas katrā no izsolēm, līdz ar to nav zināma arī iespējamā izsoļu sākumcena,” skaidroja Hmieļevskis.

Valdība šā gada 4.janvārī nolēma, ka “KVV Liepājas metalurgs” potenciālajam investoram dotas divas nedēļas, lai izlemtu par metalurģijas uzņēmuma iegādi. Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) pēc valdības lēmuma atzina, ka sarunas ar metalurģijas uzņēmuma potenciālo investoru nav pārtrauktas, tomēr investors sarunās vēlas panākt sev labvēlīgākus nosacījumus. Tajā pašā laikā valdība ir ieinteresēta atgūt maksimāli daudz uzņēmumā ieguldītos valsts līdzekļus, lai gan ir skaidrs, ka visu ieguldīto summu nebūs iespējams atgūt.

2017.gada septembra beigās Latvijā tika reģistrēta AS “K-1 Liepaja Metallurgical Plant”, kas, pēc aģentūras LETA rīcībā esošās neoficiālās informācijas, ir juridiska persona, kas nodibināta, lai pārņemtu “KVV Liepājas metalurga” mantu. Pagājušā gada oktobra pirmajā pusē minētā kompānija palielināja pamatkapitālu no 35 000 eiro līdz 7,535 miljoniem eiro. “K-1 Liepaja Metallurgical Plant” vienīgais valdes loceklis ir Izraēlas pilsonis Igors Šamiss.

Šamiss bija viens no diviem galvenajiem pretendentiem arī pirms trim gadiem notikušajā maksātnespējīgās AS “Liepājas metalurgs” mantas pārdošanā, kad uzņēmumu tika izlemts pārdot Ukrainas “KVV Group”. 2014.gadā Krievijas izcelsmes miljonāram Šamisam piederošais Luksemburgā reģistrētais uzņēmums “United Group” piedāvāja iegādāties “Liepājas metalurga” pamatražotni par 120 miljoniem eiro, savukārt par uzņēmuma pircēju izvēlētā “KVV Group” piedāvāja 107 miljonus eiro.

“KVV Liepājas metalurgs” par maksātnespējīgu tika pasludināts 2016.gada septembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Straujumu ar saukt pie atbildības veco tanteli Atbildēt

  Velmeru vai kā tur to debīlo sauca sameklēt atgūt miljonus. Par cirku ko izplānoja ir jāsēdina aiz restēm. Un ilgi

 2. Kārtējais debilisms!
  Kāda jēga uzticēt investoru meklēšanu tirliņiem, kam nav sajēgas, ne iemaņu, ne pat aptuvenas nojautas,uz ko tāds uzņēmums ir spējīgs!
  Sistēmiska kļūda!
  Nu nav bērnu dārza audzinātājas piemērotas ekonomiskām analīzēm!
  Un protams Ašeradens ar savu ģeogrāfa izglītību padziļina bez palīdzību!

  Nezin kāpēc visi pārsteigti, ka nav rezultāta! Nejēgas palaiduši pie vadības.

  Būtu atdevuši tam pašam Lipmanam, uzņēmums jau tagad strādātu.

 3. Atkal jau. .

 4. Kāpēc Liepājas iedzīvotāji nevar samest naudu un nopirkt uzņēmumu paši. Pēc tam , kad ražošana ieietu sliedēs, visi saņemtu ieguldīto peļņas procentu.
  Ber tā – iztirgos pa daļām un paliks tikai skursteņi.

 5. Nauda ir, tik cik ir Atbildēt

  Cik Latvijas valsts samaksāja iepriekš investoru meklētājiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+