Mobilā versija
+0.5°C
Kristaps, Krists, Klinta, Kristers, Kristofers
Pirmdiena, 18. decembris, 2017
13. oktobris, 2015
Drukāt

Kādus darbus veiksiet Labo darbu nedēļā?

Foto - LETAFoto - LETA

Šonedēļ Latvijā jau septīto gadu norisinās Labo darbu nedēļa, ko organizē labdarības organizācija “Palīdzēsim.lv”. Tās laikā ikviens aicināts sniegt atbalstu līdzcilvēkiem, iesaistīties citās sabiedriskās aktivitātēs, vairojot palīdzēšanas kultūru Latvijā. Aptaujāju Labo darbu nedēļas dalībniekus.

 

Lāsma Plaude, Blīdenes pamatskolas vēstures un sociālo zinību skolotāja: “Labo darbu nedēļā kopā ar savu audzināmo 8. klasi dosimies pie Blīdenes pagastā esošā Pirmā pasaules karā un Brīvības cīņās kritušo pieminekļa un sakopsim tā apkārtni  lapu grābšanas talkā. Esam plānojuši izveidot sveču futrālīšus, kurus izmantot lāpu gājienā. Piemineklis blīdeniekiem ir nozīmīgs kultūrvēsturisks objekts, kur tradicionāli pulcējamies Lāčplēša dienas pasākumā pēc lāpu gājiena. Iesaistāmies, jo labas domas palīdz veikt labus darbus. Mūsu skolā mācību gada griezumā visa skolas saime iesaistās labajos darbos, piemēram, ābolu talkās gan skolas ābeļdārzā, gan pie vietējā ābolu audzētāja, palīdzam akmeņu talkās vietējiem lauksaimniekiem, sakopjam savu skolu – iekštelpās uzpošot un āra darbos ejam lapu grābšanas talkās. Esam gājuši uz vietējo bibliotēku, kultūras namu, draudzes namu palīdzēt uzpošanas darbos. Skolā vācam makulatūru. Mācību gadu skolā noslēdzam, katram skolēnam pasniedzot pateicības ar paldies par katra ieguldījumu, darbu, attieksmi, labajām lietam, ar kurām lepojamies.”

 

Tatjana Vovere, Gulbenes novada Rankas pamatskolas skolotāja: “Mūsu skolas skolēnu pašpārvalde nolēma sniegt atbalstu Ulubeles pa­tversmes dzīvniekiem. Jau agrāk biju organizējusi šādu pasākumu kopā ar audzināmo klasi, līdz ar to skolēnu pašpārvalde nāca pie manis ar priekšlikumu šādu labo darbu atkārtot. Esam uzsākuši labo darbu akciju ne tikai skolā – iesaistām arī pagasta sabiedrību un struktūrvienības. Tāpat iesaistāmies citos labdarības pasākumos, piemēram, veco ļaužu pansionātā Tirzā sniedzām koncertu, gatavojām dāvanas un vācām ziedojumus.”

 

Vita Lauciņa-Veinere, Iecavas vidusskolas 11.b klases audzinātāja: “Mūsu klases labais darbiņš būs sakopt ceļmalas. Ideja ienāca prātā pēc tam, kad biju izstāstījusi saviem skolēniem kādu notikumu. Reiz mana meita Raivita, atgriezusies no skriešanas pa meža ceļu, sacīja: “Mammu, vai tu piekritīsi manam piedāvājumam?” Piedāvājums bija salasīt atkritumus gar ceļmalām pa Baldones ceļu virzienā no Iecavas. Es piekritu. Mēs vācām atkritumus kāda kilometra garumā gar abām ceļa malām. Un man bija liels pārsteigums, ka kopumā sanāca gružu pilns vieglās mašīnas bagāžnieks. Tā radās ideja sakopt ceļmalas garākā posmā. Ar savu piemēru aicinot piebiedroties citus. Pēc ceļmalu sakopšanas talkas kopā ar klasi pie manis pagalmā gatavosim zupu uz ugunskura.”

 

Kirils Bārtulis, Daugavpils 11. pamatskolas 5.a klases skolnieks: “Mēs, Daugavpils 11. pamatskolas 5. un 6. klases skolēni, kopā ar Ceriņu bibliotēkas kolektīvu Labo darbu nedēļas ietvaros iepriecinājām pensionārus, noorganizējot pasākumu, kas bija veltīts Pasaules dzīvnieku aizsardzības dienai. Mēs stāstījām par Svēto Asīzes Francisku – visu Zemes dzīvo radību svēto, sagatavojām interesantu ieskatu dabas valdzinošajā pasaulē, skaitījām dzejoļus, dziedājām dziesmas par mūsu zaļo planētu, novadījām “Mēmo šovu”, kur visi ar prieku minēja dzīvniekus. Arī mūsu ciemiņi labprāt dalījās savos iespaidos par dzīvnieku pasauli. Mēs priecājamies, ka šajās tikšanās reizēs mēs varējām dalīties ar savu sirdsiltumu ar tiem, kas ikdienā ir vientuļi.”

 

UZZIŅA

* Labo darbo nedēļā cilvēki tiek mudināti palūkoties apkārt un ieraudzīt tos, kuriem nepieciešama palīdzība, un sniegt atbalstu. Kad labais darbs veikts, cilvēki aicināti pastāstīt par to citiem kā labās prakses piemēru un iedvesmas avotu.

* Akcijas dziļākā jēga un būtība ir mudināt cilvēkus darīt labas lietas ne tikai Ziemassvētkos vai Labo darbu nedēļā, bet arī ikdienā.

* Šā gada Labo darbu nedēļa ievada gatavošanos Latvijas valsts simtgadei un tiek organizēta sadarbībā ar Kultūras ministriju, Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komiteju un Izglītības un zinātnes ministriju.

Avots: palidzesim.lv

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. No CSDD uz slimnīcu

Par Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) jauno valdes priekšsēdētāju izvēlēts Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes loceklis Imants Paeglītis. Viņam ir bakalaura grāds inženierzinātnēs un profesionālais maģistra grāds biznesa vadībā, kā arī ir ilggadēja pieredze vadošos amatos. Kopš 2008. gada Paeglītis ir CSDD valdes loceklis. Veselības ministre Anda Čakša teikusi: “Jaunā valdes priekšsēdētāja uzdevums būs nodrošināt uz iedzīvotāju vērstu pakalpojumu pieejamību lielākajā valsts slimnīcā. Finanšu disciplīna, nepieciešamo cilvēkresursu piesaiste un ārstniecības pakalpojumu pieejamības uzlabošana pacientiem ir galvenie izaicinājumi, ar ko I. Paeglīša kungam un viņa komandai būs jāsaskaras un jārod risinājumi.”

Vai CSDD valdes loceklis ir piemērota izvēle slimnīcas vadītāja amatam?
Draugiem Facebook Twitter Google+