Mobilā versija
+9.8°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
13. oktobris, 2015
Drukāt

Kādus darbus veiksiet Labo darbu nedēļā?

Foto - LETAFoto - LETA

Šonedēļ Latvijā jau septīto gadu norisinās Labo darbu nedēļa, ko organizē labdarības organizācija “Palīdzēsim.lv”. Tās laikā ikviens aicināts sniegt atbalstu līdzcilvēkiem, iesaistīties citās sabiedriskās aktivitātēs, vairojot palīdzēšanas kultūru Latvijā. Aptaujāju Labo darbu nedēļas dalībniekus.

 

Lāsma Plaude, Blīdenes pamatskolas vēstures un sociālo zinību skolotāja: “Labo darbu nedēļā kopā ar savu audzināmo 8. klasi dosimies pie Blīdenes pagastā esošā Pirmā pasaules karā un Brīvības cīņās kritušo pieminekļa un sakopsim tā apkārtni  lapu grābšanas talkā. Esam plānojuši izveidot sveču futrālīšus, kurus izmantot lāpu gājienā. Piemineklis blīdeniekiem ir nozīmīgs kultūrvēsturisks objekts, kur tradicionāli pulcējamies Lāčplēša dienas pasākumā pēc lāpu gājiena. Iesaistāmies, jo labas domas palīdz veikt labus darbus. Mūsu skolā mācību gada griezumā visa skolas saime iesaistās labajos darbos, piemēram, ābolu talkās gan skolas ābeļdārzā, gan pie vietējā ābolu audzētāja, palīdzam akmeņu talkās vietējiem lauksaimniekiem, sakopjam savu skolu – iekštelpās uzpošot un āra darbos ejam lapu grābšanas talkās. Esam gājuši uz vietējo bibliotēku, kultūras namu, draudzes namu palīdzēt uzpošanas darbos. Skolā vācam makulatūru. Mācību gadu skolā noslēdzam, katram skolēnam pasniedzot pateicības ar paldies par katra ieguldījumu, darbu, attieksmi, labajām lietam, ar kurām lepojamies.”

 

Tatjana Vovere, Gulbenes novada Rankas pamatskolas skolotāja: “Mūsu skolas skolēnu pašpārvalde nolēma sniegt atbalstu Ulubeles pa­tversmes dzīvniekiem. Jau agrāk biju organizējusi šādu pasākumu kopā ar audzināmo klasi, līdz ar to skolēnu pašpārvalde nāca pie manis ar priekšlikumu šādu labo darbu atkārtot. Esam uzsākuši labo darbu akciju ne tikai skolā – iesaistām arī pagasta sabiedrību un struktūrvienības. Tāpat iesaistāmies citos labdarības pasākumos, piemēram, veco ļaužu pansionātā Tirzā sniedzām koncertu, gatavojām dāvanas un vācām ziedojumus.”

 

Vita Lauciņa-Veinere, Iecavas vidusskolas 11.b klases audzinātāja: “Mūsu klases labais darbiņš būs sakopt ceļmalas. Ideja ienāca prātā pēc tam, kad biju izstāstījusi saviem skolēniem kādu notikumu. Reiz mana meita Raivita, atgriezusies no skriešanas pa meža ceļu, sacīja: “Mammu, vai tu piekritīsi manam piedāvājumam?” Piedāvājums bija salasīt atkritumus gar ceļmalām pa Baldones ceļu virzienā no Iecavas. Es piekritu. Mēs vācām atkritumus kāda kilometra garumā gar abām ceļa malām. Un man bija liels pārsteigums, ka kopumā sanāca gružu pilns vieglās mašīnas bagāžnieks. Tā radās ideja sakopt ceļmalas garākā posmā. Ar savu piemēru aicinot piebiedroties citus. Pēc ceļmalu sakopšanas talkas kopā ar klasi pie manis pagalmā gatavosim zupu uz ugunskura.”

 

Kirils Bārtulis, Daugavpils 11. pamatskolas 5.a klases skolnieks: “Mēs, Daugavpils 11. pamatskolas 5. un 6. klases skolēni, kopā ar Ceriņu bibliotēkas kolektīvu Labo darbu nedēļas ietvaros iepriecinājām pensionārus, noorganizējot pasākumu, kas bija veltīts Pasaules dzīvnieku aizsardzības dienai. Mēs stāstījām par Svēto Asīzes Francisku – visu Zemes dzīvo radību svēto, sagatavojām interesantu ieskatu dabas valdzinošajā pasaulē, skaitījām dzejoļus, dziedājām dziesmas par mūsu zaļo planētu, novadījām “Mēmo šovu”, kur visi ar prieku minēja dzīvniekus. Arī mūsu ciemiņi labprāt dalījās savos iespaidos par dzīvnieku pasauli. Mēs priecājamies, ka šajās tikšanās reizēs mēs varējām dalīties ar savu sirdsiltumu ar tiem, kas ikdienā ir vientuļi.”

 

UZZIŅA

* Labo darbo nedēļā cilvēki tiek mudināti palūkoties apkārt un ieraudzīt tos, kuriem nepieciešama palīdzība, un sniegt atbalstu. Kad labais darbs veikts, cilvēki aicināti pastāstīt par to citiem kā labās prakses piemēru un iedvesmas avotu.

* Akcijas dziļākā jēga un būtība ir mudināt cilvēkus darīt labas lietas ne tikai Ziemassvētkos vai Labo darbu nedēļā, bet arī ikdienā.

* Šā gada Labo darbu nedēļa ievada gatavošanos Latvijas valsts simtgadei un tiek organizēta sadarbībā ar Kultūras ministriju, Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komiteju un Izglītības un zinātnes ministriju.

Avots: palidzesim.lv

Pievienot komentāru

Māris Antonevičs: Pirmais eksāmens KNAB vadītājam. Pagaidām teorētisks... (11)Par "oligarhu sarunām" vairāk taisnošanās nekā pārliecības par rīcību.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pie domes durvīm manītas lāča pēdas

Vakar Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts partijas “Saskaņa” saraksta līderis Andrejs Elksniņš. Arī Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlēts “Saskaņas” saraksta līderis Aleksandrs Bartaševičs. Līdz ar to šobrīd “Saskaņa” nonākusi pie abu Latvijas lielāko pilsētu – Rīgas un Daugavpils, kā arī Rēzeknes vadības grožiem. Jūrmalā “Saskaņa” veido koalīciju ar ZZS.

Partija “Saskaņa” maksimāli izmantojusi to, ka atrodas opozīcijā un nepiedalās valsts pārvaldē, tādēļ partijas nākšana pie varas lielākajās Latvijas pilsētās ir likumsakarīga, šādu viedokli aģentūrai LETA paudis politologs Filips Rajevskis. Viņš gan to neuztver kā nopietnu atspēriena punktu gaidāmajās Saeimas vēlēšanās: “”Saskaņa” ir bijusi ļoti konsekventa, jo nelauž līgumu ar partiju “Vienotā Krievija”, aktīvi uzstāj uz attiecībām ar Krieviju un nemainīgi negatīvi attiecas pret Latvijas līdzdalību NATO. Šī būs tā robeža, kas “Saskaņai” kā kreisajiem neļaus pilnīgi izpausties, jo, lai gan cilvēkiem varētu patikt kaut kādi ideoloģiski punkti viņu programmā, tomēr nedomāju, ka vairākums cilvēku ir tik prokrieviski orientēti.”

Ko sagaidāt pēc noklausīto oligarhu sarunu publicēšanas?
Juris Jansons: Valodu lielu dara cilvēki (4)Man ir patiess gods būt starp tiem dažiem miljoniem, kuri var domāt, runāt un klausīties latviešu valodā.
Juris Lorencs: Globālo sasilšanu gaidot (7)Cīņā par zaļajām idejām aktīvi līdzdarbojas arī dažādu interešu lobiji
Draugiem Facebook Twitter Google+