×
Mobilā versija
+3.3°C
Made, Irbe
Otrdiena, 20. marts, 2018
13. oktobris, 2015
Drukāt

Kādus darbus veiksiet Labo darbu nedēļā?

Foto - LETAFoto - LETA

Šonedēļ Latvijā jau septīto gadu norisinās Labo darbu nedēļa, ko organizē labdarības organizācija “Palīdzēsim.lv”. Tās laikā ikviens aicināts sniegt atbalstu līdzcilvēkiem, iesaistīties citās sabiedriskās aktivitātēs, vairojot palīdzēšanas kultūru Latvijā. Aptaujāju Labo darbu nedēļas dalībniekus.

 

Lāsma Plaude, Blīdenes pamatskolas vēstures un sociālo zinību skolotāja: “Labo darbu nedēļā kopā ar savu audzināmo 8. klasi dosimies pie Blīdenes pagastā esošā Pirmā pasaules karā un Brīvības cīņās kritušo pieminekļa un sakopsim tā apkārtni  lapu grābšanas talkā. Esam plānojuši izveidot sveču futrālīšus, kurus izmantot lāpu gājienā. Piemineklis blīdeniekiem ir nozīmīgs kultūrvēsturisks objekts, kur tradicionāli pulcējamies Lāčplēša dienas pasākumā pēc lāpu gājiena. Iesaistāmies, jo labas domas palīdz veikt labus darbus. Mūsu skolā mācību gada griezumā visa skolas saime iesaistās labajos darbos, piemēram, ābolu talkās gan skolas ābeļdārzā, gan pie vietējā ābolu audzētāja, palīdzam akmeņu talkās vietējiem lauksaimniekiem, sakopjam savu skolu – iekštelpās uzpošot un āra darbos ejam lapu grābšanas talkās. Esam gājuši uz vietējo bibliotēku, kultūras namu, draudzes namu palīdzēt uzpošanas darbos. Skolā vācam makulatūru. Mācību gadu skolā noslēdzam, katram skolēnam pasniedzot pateicības ar paldies par katra ieguldījumu, darbu, attieksmi, labajām lietam, ar kurām lepojamies.”

 

Tatjana Vovere, Gulbenes novada Rankas pamatskolas skolotāja: “Mūsu skolas skolēnu pašpārvalde nolēma sniegt atbalstu Ulubeles pa­tversmes dzīvniekiem. Jau agrāk biju organizējusi šādu pasākumu kopā ar audzināmo klasi, līdz ar to skolēnu pašpārvalde nāca pie manis ar priekšlikumu šādu labo darbu atkārtot. Esam uzsākuši labo darbu akciju ne tikai skolā – iesaistām arī pagasta sabiedrību un struktūrvienības. Tāpat iesaistāmies citos labdarības pasākumos, piemēram, veco ļaužu pansionātā Tirzā sniedzām koncertu, gatavojām dāvanas un vācām ziedojumus.”

 

Vita Lauciņa-Veinere, Iecavas vidusskolas 11.b klases audzinātāja: “Mūsu klases labais darbiņš būs sakopt ceļmalas. Ideja ienāca prātā pēc tam, kad biju izstāstījusi saviem skolēniem kādu notikumu. Reiz mana meita Raivita, atgriezusies no skriešanas pa meža ceļu, sacīja: “Mammu, vai tu piekritīsi manam piedāvājumam?” Piedāvājums bija salasīt atkritumus gar ceļmalām pa Baldones ceļu virzienā no Iecavas. Es piekritu. Mēs vācām atkritumus kāda kilometra garumā gar abām ceļa malām. Un man bija liels pārsteigums, ka kopumā sanāca gružu pilns vieglās mašīnas bagāžnieks. Tā radās ideja sakopt ceļmalas garākā posmā. Ar savu piemēru aicinot piebiedroties citus. Pēc ceļmalu sakopšanas talkas kopā ar klasi pie manis pagalmā gatavosim zupu uz ugunskura.”

 

Kirils Bārtulis, Daugavpils 11. pamatskolas 5.a klases skolnieks: “Mēs, Daugavpils 11. pamatskolas 5. un 6. klases skolēni, kopā ar Ceriņu bibliotēkas kolektīvu Labo darbu nedēļas ietvaros iepriecinājām pensionārus, noorganizējot pasākumu, kas bija veltīts Pasaules dzīvnieku aizsardzības dienai. Mēs stāstījām par Svēto Asīzes Francisku – visu Zemes dzīvo radību svēto, sagatavojām interesantu ieskatu dabas valdzinošajā pasaulē, skaitījām dzejoļus, dziedājām dziesmas par mūsu zaļo planētu, novadījām “Mēmo šovu”, kur visi ar prieku minēja dzīvniekus. Arī mūsu ciemiņi labprāt dalījās savos iespaidos par dzīvnieku pasauli. Mēs priecājamies, ka šajās tikšanās reizēs mēs varējām dalīties ar savu sirdsiltumu ar tiem, kas ikdienā ir vientuļi.”

 

UZZIŅA

* Labo darbo nedēļā cilvēki tiek mudināti palūkoties apkārt un ieraudzīt tos, kuriem nepieciešama palīdzība, un sniegt atbalstu. Kad labais darbs veikts, cilvēki aicināti pastāstīt par to citiem kā labās prakses piemēru un iedvesmas avotu.

* Akcijas dziļākā jēga un būtība ir mudināt cilvēkus darīt labas lietas ne tikai Ziemassvētkos vai Labo darbu nedēļā, bet arī ikdienā.

* Šā gada Labo darbu nedēļa ievada gatavošanos Latvijas valsts simtgadei un tiek organizēta sadarbībā ar Kultūras ministriju, Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komiteju un Izglītības un zinātnes ministriju.

Avots: palidzesim.lv

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mēs dosim brīvdienas! Balsojiet par mums!

Saeima pagājšnedēļ nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus likumā par svētku, atceres un atzīmējamām dienām, kas paredz noteikt 11. novembri par oficiālu svētku dienu, tātad arī brīvdienu. To bija rosinājusi partija “Vienotība”. Vēl nedēļu pirms tam ar nelielu balsu pārsvaru Saeima pirmajā lasījumā tomēr atbalstīja likumprojektu, kas paredz arī pareizticīgo Ziemassvētku 7. janvārī noteikšanu par brīvdienu. Šo priekšlikumu regulāri jau gadiem virza “Saskaņas” deputāti, bet līdz šim tas vairākuma atbalstu Saeimā nav guvis.

Vladimira Putina atrašanās Krievijas prezidenta amatā jūs
Draugiem Facebook Twitter Google+