×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
1. novembris, 2012
Drukāt

Labi, ka esam dažādi


Foto - LETAFoto - LETA

Mūsu lasītāji, kas seko laikraksta jaunumiem sociālā tīkla lapā draugiem.lv/latvijasavize, izvērsuši diskusiju par 26. oktobrī publicēto bijušā Izraēlas parlamenta deputāta un Žabotinska institūta ģenerāldirektora Josi Ahimeira viedokli rakstā ”Maza nācija zaudē raksturu”.


 

Aina Logina: ”Latviešu elegantie tērpi – ha, ha….. Es gan varu apgalvot pilnīgi pretējo. Kad uz ielas ieraugu jaunas meitenes, kolosāli tērptas, kurpēs ar augstiem papēžiem, skaistās kleitās, uzreiz skaidrs, ka krievietes. Nu, paskatieties, kā saģērbtas latviešu meitenes, uz kaut ko tādu pat žēl skatīties!”

Laila Ļebedeva: ”Kā Jums uzreiz var būt skaidrs, kas par tautību ir augstpapēžu īpašniecei? Strādāju apkalpojošā sfērā, un mani novērojumi ir tādi, ka augstus papēžus un košas drēbes nēsā gan latvietes, gan krievietes. Bet atšķirība ir. Latvietēm ir interesantāki tērpi, ne tik lecīgi, latvietēm svarīgi atšķirties ar savu individualitāti, arī rotu izvēle ir interesanta. Krievietēm caurmērā ir tieksme pēc glamūra. Krievietes izskatās līdzīgi – kas ienāk veikalu plauktos, uzreiz mugurā. [..] Bet tas jau nav nekas slikts. Tas ir labi, ka mēs esam dažādi. Starp citu, arī krievi vairs galīgi nav krieviski. Savus tautas svētkus galīgi nezina, bet svin helovīnus un valentīnus. Un šeit dzīvojošie krievi atšķiras no Krievijā dzīvojošajiem – vai tik viņi ar nav kaut ko no mums pārņēmuši?”

Jānis Kobayashi: ”Bezgaumīgs kičs jau tiek pieskaitīts pie laba stila. Slikta audzinātība, kurai nav tautības, tiek salīdzināta ar nacionālo raksturu… Vistrakākais, ka latvieši izmanto krievu valodu kā savu pamatvalodu ikdienā, nemaz nedomājot par to, ka tādā veidā pārkrievo paši sevi un savu valsti.”

Arnis Deglavs: ”Runāt svešvalodā ar cittautiešiem arī ir latviešu nacionālā īpatnība.”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+