×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. novembris, 2014
Drukāt

Lāčplēša diena Rīgā – ar ierastiem sarīkojumiem un jauniem akcentiem (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

11. novembrī, Lāčplēša dienā, Rīgā gaidāmi jau par tradīciju kļuvuši sarīkojumi – Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde, lāpu gājiens, vainagu nolikšanas ceremonija Rīgas Brāļu kapos un pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa, kā arī piemiņas brīdis Sudrabkalniņā. Līdztekus tam notiks arī vairāki koncerti kultūras centros un dievnamos, izstādes, lekcija un radošas darbnīcas, portālam LA.lv pavēstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Jau svētdien, 9. novembrī, iedzīvotāji aicināti Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” apmeklēt kinokoncertu “Lāčplēsis”, kurā līdz ar 1930. gadā tapušās spēlfilmas fragmentu demonstrēšanu tiks atskaņota Emīla Zilberta filmai komponētā mūzika kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” mūziķu sniegumā, diriģents Normunds Šnē. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja tikties arī ar kinovēsturnieku Viktoru Freibergu.

Otrdien, 11. novembrī, Lāčplēša dienas piemiņas paskumi sāksies plkst. 9 ar ekumenisko dievkalpojumu Doma baznīcā, pēc tam plkst. 11 notiks svinīgā vainagu nolikšanas ceremonija Rīgas Brāļu kapos. Dienas gaitā iedzīvotāji varēs vērot LR Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi pie Brīvības pieminekļa, piedalīties ziedu nolikšanas ceremonijā pie O. Kalpaka pieminekļa, kā arī piemiņas brīdī Sudrabkalniņā, stāsta Vilde.

No plkst. 16 līdz pat 23 notiks jau par tradīciju kļuvušais pasākums “Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem”. Tajā paredzēts lāpu gājiens no Rīgas Brāļu kapiem līdz 11. novembra krastmalai, Svētbrīdis pie Brīvības pieminekļa, kora, folkloras kopu un rokgrupas “Pērkons” koncerts Latviešu strēlnieku laukumā, kā arī uguns plosta palaišana Daugavā.

Kā katru gadu, arī šogad Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā notiks koncerts “Daugavmalā mierīgs vakars”, ar solistu, koru, koklētāju ansambļa un solistu instrumentālistu piedalīšanos.

Lāčplēša dienai veltīti kultūras pasākumi notiks gan pilsētas centrā, gan apkaimēs. Rīgas Latviešu biedrības namā iedzīvotāji gaidīti latviešu dziesminieku koncertā “Latvija ir manī”, bet Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” būs koncerts “Cauri tēvzemes pļavām un norām manas cerības mūžīgi aust”. Šajā dienā uz bezmaksas koncertiem iedzīvotāji gaidīti arī Kultūras centrā “Iļģuciems”, Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, kā arī Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, kur bez folkloras kopu koncerta būs arī sadziedāšanās un radošā darbnīca “Mana saule Latvijai”.

Lāčplēša dienai veltītas izstādes un pasākumi notiks arī vairākos muzejos. Rīgas Jūgendstila muzejā notiks lekcija par Latvijas vēsturi “11. novembra krastmala”, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā būs iespēja aplūkot unikālu Lāčplēša Kara ordeņa pilna komplekta izstādi, bet Latvijas Kara muzejā varēs piedalīties sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanā un apskatīt divas izstādes.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Dzimšana – rašanās no nulles, no jauna, bez iepriekšējā stāvokļa, iedīglis nebija?

 2. Latvijas valsts dzimšana nav 1918 Atbildēt

  Skan saucieni par Latvijas valsts dzimšanas dienu – 1918 -2018 u 18.novembri šogad.

  VAI PATIESI, KA LATVIJAS VALSTS RADĀS TIKAI 1918.GADĀ?

  Valsts – pirmkārt ir zeme un tauta. Tātad Zeme un TAUTA latvieši uz šīs zemes jau pastāvēja gadu tūkstošos. Es neesmu pētījusi Latvijas tautas un zemes rašanos, bet no rakstiem un vēstures lasījumiem, var nojaust, ka latvieši radās uz šīs zemes pirms tūkstošiem gadu. Ir zināms, kā latvieši cīnījās ar vācu baroniem, pēc tam ar krievu okupāciju, kā cīnījās jaunlatvieši utt.

  UZMANĪBU – Latvijas valsts dzimšanas diena NAV 1918.gads, bet šis gads ir LATVIJAS NEATKARĪBAS iegūšanas gads, tā arī vajag runāt un popularizēt
  Proti, ja dzimšana ir 1918, tad no kuras valsts tā atšķēlās, kura valsts cenšas to atgūt??????????????????

  Dzimšana 1918 – tāds secinājums ir politiski bīstams, negodīgs, valsti apdraudošs, jo ar to popularizējam graujošu ideju par Latvijas atkalatgūšanu , pievienošanu tur, kur tā bija.

  Tāda apmēram teorija.

Draugiem Facebook Twitter Google+