Mobilā versija
-2.7°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
6. aprīlis, 2015
Drukāt

Lagarda: Grieķija piekrīt atmaksāt aizdevumu SVF 460 miljonu eiro apmērā

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektore Kristīne Lagarda

Grieķija ir piekritusi līdz 9.aprīlim atmaksāt aizdevumu Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF) 460 miljonu eiro apmērā, paziņoja SVF izpilddirektore Kristīne Lagarda.

Viņa par to informēja pēc tikšanās ar Grieķijas finanšu ministru Jani Varufaki.

Lagarda norādīja, ka aizdevuma atmaksa ir Grieķijas interesēs.

“Neskaidrības turpināšanās nav Grieķijas interesēs, un es apsveicu ministra [Varufaka] apstiprinājumu, ka maksājums fondam tiks veikts 9.aprīlī,” sacīja Lagarda.

Pirms tam bija parādījušās aizdomas, ka Grieķija varētu neatmaksāt šo aizdevumu, ja tai būtu jāizvēlas starp SVF un valsts sektorā strādājošo algām.

“Fonds turpina būt gatavs strādāt kopa ar Grieķijas amatpersonām, lai palīdzētu Grieķijai atgriezties uz ilgtspējīga izaugsmes un nodarbinātības ceļa,” viņa piebilda.

SVF izpilddirektore arī aicināja Atēnas turpināt sarunas ar Eiropas Savienību (ES).

Jau ziņots, ka aprīlī Grieķijai ir nepieciešami vairāk nekā 2,4 miljardi eiro īstermiņa parādsaistību dzēšanai, kā arī ir jāatmaksā vēl 820 miljoni eiro, tostarp 460 miljoni eiro SVF.

SVF un ES eksperti analizē Grieķijas valdības iesniegto ekonomisko reformu plānu, kura mērķis ir panākt, ka starptautiskie aizdevēji pārskaita 7,2 miljardu eiro kārtējo maksājumu, lai Grieķija varētu izvairīties no iespējamā bankrota.

Grieķija norāda, ka reformas palīdzēs valdības budžeta ieņēmumus palielināt par trim miljardiem eiro, neveicot jaunus algu un pensiju samazinājumus.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+