Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Lai atvieglotu investīciju piesaisti, kaimiņu novadu zemes vienības pievieno Valmierai un Tukuma novadam

Foto- LETAFoto- LETA

Ilustratīvs foto.

Valdība otrdien atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ieceri pievienot Beverīnas novadam piederošas zemes vienības Valmieras pilsētas teritorijai, kā arī Engures novada zemes vienības pievienot Tukuma novadam.

VARAM skaidro, ka Valmieras pilsētas kā Vidzemes reģionālā centra uzdevums ir visa reģiona attīstība. Tomēr Valmieras pilsētas pašvaldība jau šobrīd nevar piesaistīt investorus uzņēmējdarbības veicināšanai, kuru darbībai nepieciešamās teritorijas ir lielākas par astoņiem hektāriem.

Pilsētas attīstības plānošanas dokumentos paredzētā industriālā parka izveidei nepieciešamā zemes platība ir vismaz 50 līdz 60 hektāri, norāda ministrijā. Tāpēc Valmieras pilsētas pašvaldības attīstības plānotāji ir izvērtējuši visas pilsētas teritorijai pieguļošās zemes un kā vienīgo iespēju saredz industriālo parku izveidot kaimiņos esošajā Beverīnas novadā.

Valmieras pilsētai tiks pievienotas Beverīnas novada zemes vienības 118 hektāru platībā, kur 103 hektāri ir valsts meža zeme – “Kauguru sils”. Tās tiesiskais valdītājs ir Zemkopības ministrija, bet lietotājs ir AS “Latvijas Valsts meži”. Tuvākajos gados šajā meža teritorijā ir plānotas kailcirtes.

Vaicāts, vai “Kauguru sila” meža izciršana atstās ietekmi uz vidi, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) atbildēja, ka Valmieras pilsētas domei savā tālākajā darbībā attiecībā uz mežu būs “šīs lietas jāpārdomā” un pilsētas domei atbilstoši likumdošanai šie jautājumi būs jārisina.

Gerhards uzsvēra, ka vides saglabāšana šajā vietā ir nozīmīgs jautājums, tomēr šodien valdības sēdē apstiprinātie Ministru kabineta grozījumi attiecas uz novadu robežu grozīšanu. Viņš sacīja, ka Vides konsultatīvā padome ir vērsusi uzmanību uz meža aizsardzību un šī lieta būs jārisina ar citiem normatīvajiem aktiem.

Valmieras pilsētas robežas tiek grozītas ar mērķi panākt, ka AS “Komforts” ražotnes atrodas vienā administratīvā teritorijā. VARAM norāda, ka “Komforta” ražotnes izvietotas uz blakus esošām zemes vienībām, kas atrodas gan Tukuma, gan Engures novada teritorijā, un tas apgrūtina investīciju piesaisti, ražošanas ēku celtniecību un uzņēmuma darbību.

Valdība lēmusi arī Engures novada Smārdes pagasta zemes vienības 1,15 un 90,27 hektāru platībā pievienot Tukuma novadam.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+