Viedokļi
Aptaujas

“Lai olimpiešiem izdodas!”0


Andris un Juris Šici.
Andris un Juris Šici.
foto: AP/LETA

Daiga Matroze, Cesvaines pils muzeja vadītāja:
“Par Latvijas olimpiešiem īkšķi jātur katram iedzīvotājam, īpaši tagad, kad gaidām Latvijas simtgadi. Viena lieta ir dzīvošana līdzi sportistiem un mūsu cerības uz panākumiem, otra – ka mūsu domām ir liels spēks, kas noteikti palīdzēs iemīļotajiem sportistiem. Man pašai – un citiem Cesvaines līdzjutējiem arī! – ir īpašs iemesls turēt īkšķus par distanču slēpotāju Induli Bikši, jo viņš ir no Madonas puses, radu vidū ir arī cesvainieši. Turklāt Cesvaines sporta dzīvei ir pacēlums, jo pagājušā gada beigās ekspluatācijā nodeva mūsu jauno sporta zāli.”

Edgars Lamba, Jēkabpils sporta skolas direktors:
“Mēs jau tagad turam īkšķus, lai gan ziemas olimpisko spēļu atklāšanas parāde Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā tikai piektdien. Mūsu vēlējums īss – lai olimpiešiem izdodas! Mēs, jēkabpilieši, vispirms panākumus vēlam bobslejistiem, jo mūsu pilsētā dzīvo un strādā bijušais Sanda Prūša ekipāžas dalībnieks Egils Bojārs, kurš 1998. gadā Nagano bobsleja četriniekos ieguva sesto vietu. Savukārt 1988. gadā Kalgari Juris Jaudzems no Jēkabpils šajā pašā disciplīnā izcīnīja piekto vietu. Tāpēc saprotams, kāpēc tagad mums tik liela interese par Oskara Melbārža un Oskara Ķibermaņa četriniekiem. Man personiski līdzjušanai vēl senāks iemesls, jo savā laikā ilgus gadus trenējos kopā ar Zinti Ekmani un Jāni Ķipuru, kuri vēlāk – 1984. gadā Sarajevā un 1988. gadā Kalgari – ieguva olimpiskās medaļas un pasaules slavu.”

Arvīds Lācis, pensionēts elektriķis Talsos:
“Jā, jā, jā, mūsu ģimenē īkšķus turēsim! Mani četri mazdēli būs vislielākie līdzjutēji. Īpaši sekosim skeletonistu Martina Dukura un Tomasa Dukura, kamaniņu braucēju Andra un Jura Šicu, biatlonista Andreja Rastorgujeva, ātrslidotāja Haralda Silova un bobslejistu četrinieku startiem. Protams, dzīvosim līdzi arī mūsu distanču slēpotājiem un kalnu slēpotājiem, daiļslidotājiem un citiem sportistiem. Būs ļoti interesanti, jo konkurence taču liela.”

LA.lv