×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. marts, 2018
Drukāt

Laikraksts: Latvija var pamācīt ASV par Krievijas iejaukšanos (7)

Baltijas valstu ārlietu ministri uzturas vizītē ASV. AP/LETABaltijas valstu ārlietu ministri uzturas vizītē ASV. AP/LETA

Latvija var pamācīt Savienotās Valstis par to, kā pretoties Krievijas centieniem iejaukties politikā, trešdien vēstīja ASV laikraksts “USA Today”.

Svarīga mācība par Krievijas centieniem saasināt etnisko konfliktu, izplatīt dezinformāciju un, iespējams, kompromitēt Latvijas amatpersonas ir tā, ka Krievijas izmantotās metodes mainās, paziņojis Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

“Attiecībā uz informāciju kā ieroci un propagandu Krievija neparedz visiem gadījumiem vienu pieeju,” viņš trešdien sacīja intervijā “USA Today”.

“Pastāv dažādi veidi, kā veikt politisku iejaukšanos, arī politisko vēlēšanu laikā,” viņš piebilda.

Rinkēvičs uzturējās Vašingtonā, lai sagatavotu 3.aprīlī gaidāmo ASV prezidenta Donalda Trampa un Latvijas, Lietuvas un Igaunijas prezidenta samitu.

Rinkēvičs ar kolēģiem no Igaunijas un Lietuvas tikšanās laikā ar ASV valsts sekretāru Reksu Tilersonu otrdien apsprieda iespējas pretoties Krievijas “dezinformācijas centieniem un ļaunprātīgajām kiberaktivitātēm”, pavēstījis ASV Valsts departaments.

ASV izlūkdienesti ir secinājuši, ka Krievija iejaucās ASV prezidenta vēlēšanu procesā, lai kaitētu demokrātu kandidātei Hilarijai Klintonei un palīdzētu republikānim Donaldam Trampam. Tomēr Rinkēvičs norādīja, ka balstoties uz Latvijā un citviet Eiropā novēroto iejaukšanos, Krievijas mērķi ir plašāki.

Kad Katalonijas separātisti pērn virzījās uz referendumu par reģiona neatkarību no Spānijas, Krievija internetā polarizēja sabiedrību, iestājoties gan par separātistiem, gan Spānijas vienotības atbalstītājiem, norādīja Latvijas ārlietu ministrs.

Krievijas “iejaukšanās mērķis nav palīdzēt vienai vai otrai pusei, bet panākt ekstrēmu pozīciju sadursmi, lai grautu Rietumu sabiedrību un institūcijas”, viņš piebilda.

Viens risinājums ir spēcīga partnerība starp valdību un sociālajiem medijiem, lai slēgtu nepatiesu informāciju izplatošus automātiskos kontus un atmaskotu politisko reklāmu un apmelošanas kampaņu finansējuma avotus.

Kad pērn Latvijā tika dislocēti Kanādas karavīri, tīmekļa vietnes krievu valodā publicēja neslavu ceļošus rakstus, kuros kanādiešu karavīri attēloti kā alu pērkoši homoseksuāļi, kuri dzīvojot luksusa dzīvokļos uz vietējo nodokļu maksātāju rēķina.

“Ikvienam ir tiesības zināt, ka tā ir nepatiesa informācija un kurš ir atbildīgs par tās izplatīšanu,” paziņoja Rinkēvičs.

Pēc Krievijas īstenotās Krimas aneksijas 2014.gadā un agresijas Ukrainas austrumos tā centās radīt iespaidu, ka prokrieviski separātisti gūst popularitāti arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs.

Kad tīmeklī parādījās ieraksts par “Latgales tautas republiku” un tai pievienotu karogu, Latvijas likumsargi iejaucās, norādīja Rinkēvičs.

“Tā tika izmeklēta kā viltus ziņa un apturēta,” tomēr tikai pēc tam, kad ASV laikraksts “The New York Times” un citi mediji ziņoja par šķietami īstām separātistu kustībām, piebilda ministrs.

Viņš apšaubīja pieņēmumus, ka Krievija varētu būt atbildīga par politisko skandālu, kurā iesaistīts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs pirms oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām.

“Vēlēšanās tam būs nozīme,” sacīja Rinkēvičs.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. 😀 Tāda rēka nāk. Mēs bijām esam un būsim valsts kura uz pasaules fona ir “Blusa” … Ja krievi nāks,paši bikses pieliksim 😀 Tiešām smieklīgi

 3. Kādu valsti pārstāv E. Rinkēvičs? Attēla fonā atrodas neesošas valsts karogs. Latvijas karoga izmēra proporcijas ir nevis 1,5×2, bet gan 1×2.

 4. Vai tiesam Rinkevica kungan nav zinams ka pasreizejais ASV Prezidents jau kops 20 gadiem ir kremla cekistu rokas.Sakas ar inturista ( KGB) prostitutu orgijam Maskavas inturista hotelos.Visa Trump darbiba Maskava tika uznemta ar video.Sekoja nekustamo ipasumu spekulacija ar krievu un Kaukaza mafiju.Mafijas parstavis ” Japoncik” viesojas pie Trump Nujorka.Par vinu kopejo darbibu iesedinats tika tikai Japonciks.Tas viss,ar visiem preciziem aprakstiem ir Spiegel Online un ari citios interneta portalos. Trump,tapat ka kremla cekistu punduris ir psihiski slimi radijumi.Narcisms ar sizofreniju un mazvertibas kompleksa maskesana ar bravuras demonstresanu ir diezgan bistams kokteilis,seviski ja slimnieki ienem vadosus postenus.

 5. Pamācīt kā bikses jūrā skalot? Jūs jau esat “profi”.

 6. …..Viņš apšaubīja pieņēmumus, ka Krievija varētu būt atbildīga par politisko skandālu, kurā iesaistīts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs pirms oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām……
  Tāds ir mums ĀM. Viņam krievi negrib atjaunot PSRS. Nu pajoliņš!
  Krievi ir atlasījuši viskangariskākos vietvalžus, tad nu viņi izpaužas. Vakar šo manu viedokli atbalstīja Boriss Sokolovs.

Draugiem Facebook Twitter Google+