×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Laiks runāt atklātā tekstā (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Kamēr Krievijas prezidents pabeidz Krimas kā bij. Krievijas impērijas teritorijas atkalpievienošanas lietas un ES un NATO spriež un pārspriež, kā Putina k-gu sodīt, tomēr pie viņa naudas maka neķeroties, līdz šim uzticamajā Latvijā, turklāt it kā valsts apdraudējuma apstākļos, notiek interesantas lietas.

Kamēr valdošās aprindas augstākajā līmenī ir sarīkojušas svinības sakarā ar Latvijas iestāšanos NATO, sabiedriski politiskajā telpā atskan atklāta un nesaudzīga šīs organizācijas kritika. Ar to domāju plaši tautā pazīstamā komponista un sabiedriski politiskā darbinieka Imanta Kalniņa interviju laikrakstā “NRA” (Neitralitāte – Latvijas eksistences jautājums. “NRA” 3. aprīlī).

Tajā I. Kalniņš mūsu varas apjūsmoto NATO nolīdzina līdz ar zemi, apgalvodams, ka NATO “šobrīd vairs nav nekāds aizsardzības instruments. Tas ir agresīvs instruments. Amerika ne reizi vien ir demonstrējusi, kādā formā tā izmanto šo organizāciju, lai realizētu savas intereses”. Par Kalniņa k-gu ne mazāk pazīstamais A. Lembergs nupat paziņojis, ka NATO karaspēka ievešana Latvijā arī pielīdzināma okupācijai ar pašu valsts piekrišanu. Līdz šim parasti apdomīgais prof. Daukšts ieteicis (ko uzzinu no avīzes “Vesti” pirmās lappuses) valsts oficiālajai varai doties uz Pārdaugavu 9. maijā un pateicībā krievu tautai nolikt ziedus. Profesors gan šaubās, vai trim personām, kam ir vara, pietiks prāta un apņēmības tā rīkoties, lai pielabinātos krieviem.

Šeit pieminētas dažas sabiedrībā plaši daudzinātas personas ar to izteikumiem un rakstiem. Gan minētā, gan neminētā produkcija ir krietni plašāka, tāpat kā tās tēmas – “pāridarījumi” nepilsoņiem, nesadarbošanās ar krievvalodīgiem, latviešu valodas “uzspiešana” un citi, kopā ar izlīgšanas un savstarpējas piedošanas sludināšanu. “Krimas notikumi”, kaut lielā gabalā no mums, parāvuši vaļā vietējās kritikas slūžas. Tā zināmas aprindas centās uzpūst vairāku simtu (it kā mākslas) pazīstamību kurto uguni zem prezidenta Bērziņa k-ga krēsla. Viņš neesot rakstītājiem apmierinošā veidā izteicies par Krievijas prezidenta rīcību, pieļāvis Putina vizītes iespēju nākotnē. Faktiski tika pārbaudīts, cik prezidenta kungam stipri nervi. Patlaban izskatās, ka ne mazāk stipri kā Streļčenoka k-gam no KNAB.

Faktiski cīņa par varu, kurai būtu jāmainās ar 12. Saeimas vēlēšanām, iegājusi citā stadijā, prove būs Eiroparlamenta vēlēšanas. Tad man prātā vēsturnieks Šnore, kas runā atklāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. No Delfiem
  Marija psiholoģe
  19.02.2012 13:24
  MASU MEDIJIEM, ŽURNĀLISTIEM, politologiem , deputātiem
  MASU MEDIJIEM, ŽURNĀLISTIEM
  MASU MEDIJIEM, ŽURNĀLISTIEM

  Kas tie tādi „KRIEVVALODĪGIE”?
  Kas tie tādi „KRIEVVALODĪGIE”?
  Kas tie tādi „KRIEVVALODĪGIE”?

  Latvijā NAV KRIEVU, bet kaut kādi „KRIEVVEIDĪGIE”, „žīdveidīgie krievi” , „klonētie krievi” okupācijas laika „modificētie” krievi?

  „Krievvalodīgie” – NAIDA KURINĀŠANAS zīmogs! Pazemojums citām tautībām, provokācijas vārds.

  Masu mediji, žurnālisti, kas jums deva tiesības ar vārdu „krievvalodīgie” pazemot ukraiņus, gruzīnus, armēņus, azerbaidžāņu, žīdus, čigānus, poļus u.c. tautības, apsaukājot par „krievvalodīgiem”, visus bāžot vienā maisā? Kas viņi – okupācijas laikā „klonētie krievi”? Es arī esmu „krievvalodīgā, bet protu 5 valodas, arī latviešu un krievu, poļu, angļu un vācu.

  Vai tas nepazemo viņus – ukraiņus, poļus utt., tāpat kā okupantu varas laikā latviešus apsaukāja par krieviem – lūk, krievi atbrauca, kaut mūsu grupas bija no Latvijas, latvieši. Cik ilgi provokatoru, židu lindemaņi jūs , jūs, jūs, tieši jūs žurnālisti, masu mediji, taisīsiet par krievu nacionālo varoņi, PAR TV ZVAIGZNI?
  Lai viņš cīnās par židu valodu Palestīnā vai krievu valodu Izraēlā .

  Naida kurinātāju žī … du lindermani jāizraida no Latvijas, jo viņš pazemo Latvijas krievus, latviešu zemapziņā rada uzskatus, ka krievi vēlas (žids vēlas un naido) atjaunot krieviem okupācijas laika privilēģijas un kundzību par latviešiem, ka krievu tauta – okupanti, kaut katrs saprot, ka tautas nekad nav okupanti, ne fašisti.

 2. Krēvvalodīgie, Krēvvalodīgie, Krēvvalodīgie, Krēvvalodīgie, Krēvvalodīgie, Krēvvalodīgie, Krēvvalodīgie;
  Krievvaldonīgie,Krievvaldonīgie,Krievvaldonīgie,Krievvaldonīgie,Krievvaldonīgie,Krievvaldonīgie;
  Jauna krievu suga?Jauna krievu suga?Jauna krievu suga?Jauna krievu suga?Jauna krievu suga?

 3. LA, to sauc par demagoģiju!!!
  Cien prof. Daukšts tikai jūsu pārstāstā saka “pietiks prāta un apņēmības tā rīkoties, lai pielabinātos krieviem.” Tas ir personas godu un cieņu aizskarošs apgalvojums publiskajā telpā, jo tiek pielikta uz starpnacionālo naidu kurinoša nozīme tam, ko viņš teica. Profesors aicināja uz izlīgumu un pateicību tiem krieviem, ka paglāba mūs no cita Mēra — brūnā. Ak, teiksit, viņi taču cīkstējās pret mūsu bāleliņiem! Jā, un vēlreiz — jā! Arī pret arāju un līdzīgām neģēļu pabirām, kuriem pietika bezkaunības uzdot sevi par Tēvzemes patriotiem, slepkavojot zem fašisma karoga.
  LA, vismaz atvainojieties profesoram savās slejās ” par neprecizitāti, kas radās ārpus LA ietekmes robežām”, citādi viņš jūs iesūdzēs tiesā. Informatīva kara apstākļos stratēģiski masu mēdītājs var tikt uzskatīts par kaujas vienību un jūsu dzeltenā (tautiskā krāsā ietonētā) lapele var tikt ar kaunu slēgta kā Krievijas kanāli, kas jauc Latvjiem galvu.
  Nikni
  Aigars Cinis

 4. Divkosis, nodevējs un Latvijas nīdējs .

 5. Vienotības ceļā ir veikali ar ”legālajām” narkotikām… Neaizliegs – arī par Vienotību nebalsos – sk. SC ar Rīgas mēru, tie uz šī rēķina prot zīmēties…Vienkārši un veikli- tikai jautājums, kas uzvarēs ”veikali” vai SC?

 6. Nu jau Krustiņš runā gandrīz kā mūs Opis Bērziņš: Te domāju vajag, iet uz priekšu, ka ir tā demokrātija & atklātība. Pērsiņam lapu vajag, tur tajā internetā. Vai tauta var līdzēt, bez Līgas?

 7. Kalniņš ir iespļāvis sejā visiem Imantdienu apmeklētājiem. Jā, Šnore runā atklāti, tāpēc jau arī viņa filma Padomju stāsts guva tādus panākumus. Apnicis taču klausīties tos politkorektos puspatiesību sludinātājus.

  • Cienījamajam māksleniekam ,kuru kā politiķi jau pēdējos gados ,vairs nevar nosaukt par cienījamu vajadzētu biežāk paklusēt un padomāt – kā labā Viņš strādā. Ktrā ziņā-tā navĻatvija!

 8. Te pieminēto “pŗofesorsu” Dauksti atceros kā kaismīgu komunisma un sovetkievijas trubadūru. Kurš bija tas muļķis,kas viānm piešķira zinātnieka grādu. Tādus redzam LTV ekrānos, citās plašsaziņās. Tie būs pirmie, kas bučos Puķina tanku kāpurķēdes.,ja tos šeit ielaistu. Valadzētu atcerēties kā NATO pārmācija kosviešu slepkavotājus serbus. Vai Puķins grib iet Karadzīča pēdās?

Draugiem Facebook Twitter Google+