Mobilā versija
-3.6°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
21. janvāris, 2013
Drukāt

Laipnība – laimes atslēga 


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Visi vecāki vēlas, lai viņu bērni būtu laimīgi, labi un sabiedrībā cienīti. Kā pierāda nesen publiskotie pētījumi, lai sasniegtu šo mērķi, galvenā īpašība ir laipnība pret citiem. 


 

Kanādas zinātnieki pētījumā, kurā piedalījās četrsimt bērni vecumā no deviņiem līdz 12 gadiem, secinājuši, ka cilvēka laimi vistiešākajā mērā veicina labas uzvedības normas, informē interneta vietne LiveScience.com. “Ne vienmēr ir tā, ka laimīgi cilvēki dara labas lietas. Arī veiksmīga socializācija ar apkārtējiem krietni uzlabo cilvēka labsajūtu,” uzsvērts pētījumā. Tā ietvaros bērni tika sadalīti divās grupās. Daļa Kanādas pilsētas Vankūveras skolēnu tika mudināti apmeklēt dažādus izklaides pasākumus, sporta spēles, iepirkšanās centrus vai spēļu laukumus. Tikmēr otru daļu aicināja izrādīt elementāru pieklājību – dalīties ar ēdienu, apskaut saskumušu klasesbiedru vai māti. “Bērniem sniedzām piemērus, kā izturēties laipni, bet atstājām viņu ziņā, kā rīkoties,” stāstīja viena no pētījuma autorēm Kimberlija Šonerte-Reihla. Pēc mēneša abu grupu bērni apgalvoja, ka jūtas laimīgāki, taču tie, kurus iekļāva otrajā grupā, vēlāk iemantoja lielāku cieņu savu vienaudžu vidū, apgalvo pētnieki. Viņi uzsver – tas pierāda, ka bērni, kuri skolā iemantojuši delveru slavu, ne vienmēr jūtas laimīgāki, kaut daudzi viņu vienaudži šķietami mēģina viņiem pieslieties. “Laipnībai un pieklājībai pret citiem ir daudz lielāka nozīme, lai bērns skolas solā justos laimīgāks,” uzsver Šonerte-Reihla.

 

Pievienot komentāru

Kāpēc uz auto slotiņām uzvilkt zeķes un vēl pāris noderīgi padomi ziemai (1)Domājams, ka autovadītāji piekritīs – ziema nav pats patīkamākais gadalaiks.
“Google” TOP 10 meklētākie vārdi no Latvijas (1)Tīmekļa meklēšanas vietne “Google” publiskojusi Latvijā meklētākos atslēgvārdus 2016. gadā. * pokemon go * euro 2016 * iphone 7 * eurovision 2016
Draugiem Facebook Twitter Google+