Sports
Ziemas sports

Lambjēls: viņš bija lielisks, tomēr Denisa trīskāršais aksels ir nestabils0

ITAR-TASS/Scanpix

Latvijas labākā daiļslidotāja Denisa Vasiļjeva trīskāršā aksela lēciens pagaidām ir nestabils, tāpēc daugavpilietim Phjončhanas olimpiskajās spēlēs neizdevās parādīt visu savu potenciālu, lai arī viņš kopumā slidoja labi, uzskata Latvijas sportista treneris Stefans Lambjēls.

Jau vēstīts, ka Vasiļjevs savās debijas olimpiskajās spēlēs ieņēma 19.vietu. Patlaban 18 gadus vecais sportists piedzīvoja kritienus kā īsajā, tā izvēles programmā, kļūdas pieļaujot tieši trīskāršā aksela izpildījumā.

“Vienlaikus esmu un neesmu apmierināts ar Denisa sniegumu. Esmu apmierināts, jo viņš bija lielisks abās programmās. Viņš slidoja tiešām labi un izbaudīja olimpisko atmosfēru. Arī pats izbaudīju viņa slidojumus. Savukārt neapmierināts esmu, jo Denisa trīskāršais aksels ir nestabils. Man ir žēl, ka viņš nespēja sajust šī lēciena plūsmu,” pēc audzēkņa starta sacīja slavenais šveicietis.

“Deniss zina, kā izpildīt trīskāršo akseli, viņam to nevajag forsēt, tomēr dažbrīd bija tāda sajūta, jo īpaši vakardienas īsajā programmā, ka viņš to sasteidz,” norādīja Lambjēls, kurš pats savulaik 2006.gada olimpiskajās spēlēs Turīnā kļuva par vicečempionu, bet 2010.gadā Vankūverā palika ceturtais.

Saistītie raksti

Lambjēls, kurš trenē arī Latvijas daiļslidotāju Diānu Ņikitinu, ir divkārtējs pasaules čempions un trīs reizes kļuvis par Eiropas vicečempionu.

Pašlaik 18 gadus vecais Vasiļjevs aizvadīja savas pirmās olimpiskās spēles. Viņš šogad izcīnīja augsto ceturto vietu Eiropas čempionātā. Olimpisko ceļazīmi daugavpilietis nopelnīja pērn pasaules čempionātā, kurā ierindojās 14.pozīcijā.

LA.lv