Sports
Citi sporta veidi

Lapsenes sakož pasaules čempionāta orientēšanās sportā dalībniekus6

Foto-LETA/AFP

Latvijas sportiste Inga Dambe otrdien 35.pasaules čempionāta orientēšanās sportā ietvaros Siguldā vidējā distancē izcīnīja 12.vietu, kamēr Sandra Grosberga ieņēma 17.pozīciju, bet Laura Vīķe bija 28.pozīcijā.

Tikmēr vīru sacensībās Rūdolfs Zērnis un Edgars Bertuks izcīnīja attiecīgi 23. un 25.vietu.

Dažām dalībniecēm sacensības beidzās jau distances sākumā un nācās meklēt mediķu palīdzību, jo sportistes sakoda lapsenes. No lapseņu kodieniem neizdevās izvairīties ar Grosbergai, kurai, kā pati atzina – sāpes nav ļāvušas koncentrēties distancei.

“Esmu daudz apmierinātāka, nekā pēc sprinta, taču tik un tā nav labi padarīta darba sākums. Mazliet “sabakstījos” distances sākumā, tad pielaidu kļūdu uz astoto kontrolpunktu, kas man prasīja vismaz minūti. Uzskrēju pārāk augstu nogāzē. Lapsenes? Jā, mani sakoda pie pirmā punkta. Par laimi, es neesmu alerģiska, taču sāpes bija pamatīgas. Vēl tagad kāja nežēlīgi sāp. Iespējams tas arī man patraucēja distances sākumā labāk veikt to tehniski sarežģītāko daļu. Diemžēl distance nebija tāda, kādu biju gaidījusi. Cerēju, ka beigu daļa būs daudz sarežģītāka,” čempionāta rīkotāji citē Grosbergas teikto.

Tikmēr Inga Dambe finišā bija gandarīta.
“Grēks sūdzēties. Tehniski viss izdevās labi, izņemot TV punktā, kur skrēja man līdz televīzijas operators un filmēja. Tad es visiem parādīju, kā var arī mazliet kļūdīties,” pauda Dambe.

Vīķe, kuras labākais rezultāts ir 18.vieta 2015.gada pasaules čempionātā, finišā īsti priecīga nebija.
“Uz pirmo punktu gribēju izvēlēties visdrošāko variantu, taču “aizpeldēju” un jau pie otrā punkta man bija panākusi divas minūtes vēlāk startējušā čehiete. Vispār es biju gaidījusi, ka distance būs tehniski sarežģītāka, kas Latvijas sportistiem dotu lielākas priekšrocības,” skaidroja Vīķe.

Arī Zērnis ar savu sniegumu nav apmierināts.
“Viduvēji. Ne vairāk, ne mazāk. Labi iesāku, bet distances otrajā daļā, līdzenajā posmā pielaidu divas kļūdas. Domāju, ka vairāk nekā minūti tur atstāju – nesapratu apkārtni. Laikam nebiju pietiekami daudz trenējies tādā apvidū. Ātrumu arī gribējās lielāku. Pietrūka asuma, visu dienu biju tādā kā stresā. Distance nebija sarežģīta, toties fiziska smaga,” uzsvēra Zērnis.

Turpretī 2012.gada pasaules čempions vidējā distancē Bertuks, kuru pēdējo gadu laikā mocījušas traumas, bija apmierināts ar sasniegto rezultātu.

Saistītie raksti

“Beidzot čempionāts Latvijā! Distance bija laba, plānojums diezgan klasisks, bet ar viltīgām vietām, kur kļūdīties. Man patika. Protams, ātrums pietrūka, biju cerējis uz labākām sajūtām un labāku tehnisko izpildījumu. It kā sapratu, kur atrodos, kas jādara, bet fiziskās sajūtas neļāva pilnībā izpausties, gribējās mazliet paslinkot, kādā kalnā lēnāk uzskriet. Savā ziņā var teikt, ka gribēšana bija lielāka, nekā varēšana. Iztiku bez lielām kļūdām, bet bija pārāk daudz haotisku darbību. Varēja just, ka pietrūkst sacensību pieredzes, jo es taču pēdējos divos gados augsta līmeņa sacensībās praktiski neesmu startējis. Protams, ar šo startu esmu apmierināts. Ir tīri labi, nav par ko skumt. Ar šo rezultātu pakāpšos pasaules rangā – palēnām atgriežos apritē,” stāstīja Bertuks.

Distancei bija pieteikts arī Artūrs Pauliņš, taču viņš veselības problēmu dēļ uz starta neizgāja.

Pēc tam ceturtdien starts tiks dots komandu stafetes sacensībām, bet sestdien tiks noskaidroti pasaules čempioni garajā distancē.

LA.lv