Kultūra
Kultūrpolitika

“Latvian Literature”: Latvija varētu kļūt par viesu valsti Frankfurtē 2025. gadā0

Foto: Latvian Literature

Latvijas delegācija atgriezusies no Frankfurtes grāmatu tirgus ar cerību, ka 2025. gadā varētu kļūt par tā viesu valsti, informē platforma “Latvian Literature”.

Tikko aizvadītājā Frankfurtes grāmatu tirgū (Frankfurter Buchmesse) Latvijas delegācija tikās ar Frankfurtes grāmatu tirgus vadītāju Jurgenu Bosu, lai pārrunātu mūsu valsts iespēju būt centrālās viesu valsts statusā kādā no nākamajiem gadiem.

“Turēsim īkšķus, lai mums izdodas sasniegt šo mērķi! Tikmēr jāraksta jaunas grāmatas un jādara viss, lai mūsu potenciālā dalība nākotnē nestu iespējami lielākus augļus,” sociālajā tīklā Facebook raksta platformas pārstāve Juta Pīrāga.

Zīmīgs gads būtu 2025. gads, jo 1525. gadā iznāca pirmā drukātā grāmata latviski, un tā tika izdota Vācijā, turklāt tirgus vadība apstiprinājusi, – šis gads pagaidām vēl ir brīvs, Juta Pīrāga piebilda.

Frankfurtes tirgus vadība pieņēmusi Latvijas aicinājumu nākamajā gadā ierasties Rīgā, lai tuvāk iepazītos ar mūsu grāmatniecību un literatūru un turpinātu sarunas par Latvijas dalību Frankfurtes grāmatu tirgū centrālās viesu valsts statusā.

Pateicoties tam, ka valdība nākamā gada budžeta paredzējusi līdzekļus platformas “Latvian Literature” darbības nodrošināšanai, Latvija 2020. gadā ar nacionālo stendu varēs piedalīties četros nozīmīgos grāmatu tirgos.

Saistītie raksti

Turpināsies arī atbalsta programma ārvalstu izdevējiem un tulkotājiem, kas vēlas izdot latviešu literatūru, tāpat tiks organizētas žurnālistu un izdevēju vizītes Rīgā.

Frankfurtes starptautiskais grāmatu tirgus šogad norisinājās no 16. līdz 20. oktobrim. Tajā ar nacionālo stendu piedalījās arī Latvija, turpinot 2018. gadā Londonas grāmatu tirgū veiksmīgi aizsākto #iamintrovert kampaņu.

LA.lv
LE
LETA
Kultūra
FOTO: Koncertizrāde “Rīgas gredzens” būs himna radošajam garam
6 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Dvēseļu putenim” jau vairāk nekā 25 000 skatītāju, turpinās īpašie seansi
21 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Lāčplēša dienas vakarā uz Rīgas pils fasādes varēs vērot “Latvijas stāstu”
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Masveida iedzīvotāju izbraukšana no Latvijas ir beigusies. Kādas prasības izvirza reemigranti? 1
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Tiesa kosmētikas ražotāju “Dzintars” pasludina par maksātnespējīgu
2 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Rekviēms LNT jāatskaņo pēc īpašnieku, amerikāņu investoru vēlmes… 6
7 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Mūzībā aizgājis “Cīrulīšu” autors Harijs Gulbis
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Madonā māte tik piedzērusies, ka policisti mazgadīgo bērnu nodod radinieku aprūpē
2 stundas