×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
12. decembris, 2016
Drukāt

Latviešiem “pilnas bikses”. Kas zviedriem? (3)

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas florbola izlase pasaules čempionātu savās mājās noslēdza ar antirekordu – desmitā vieta. Lai gan cerēja cīnīties par medaļām.

Sešās spēlēs tikai viena uzvara, trijos mačos pret sava līmeņa komandām identisks scenārijs – iegūts pārsvars, kuru beigās neizdodas noturēt un tiek piedzīvots zaudējums. Latvijas izlases galvenais treneris Normunds Grunckis nemaz neizvairās no atbildības – tam nav nekāda saistība ar veiksmi, bet gan kļūdas sistēmā un nepareizs sagatavošanās darbs. Bet ko gan vainot viņu – jā, savulaik strādājis lielajā florbolā, trīs pasaules čempionātos jau bija izlases galvenais treneris, taču pasen, (2004. – 2008. gads) un tagad Bauskā strādā ar bērnu grupām, florbols ir hobijs, sirdslieta, bet naudu pelna savā biznesā.

Arī pēc Latvijas izlases galvenā trenera amata viņš neskrēja, gada sākumā Latvijas Florbola savienība piedāvāja izklāstīt savu redzējumu, kā gatavot komandu, un vēlāk to arī akceptēja. Sarunās ar vairākiem ārzemniekiem kaut kas nojucis, bet neviens pašmāju speciālists lielo atbildību uzņemties nav vēlējies.

Liela daļa florbola speciālistu un arī pats Grunckis uzskata, ka ar pusgadu ir krietni par maz, lai sagatavotu komandu. Jā, sava taisnība arī tiem, kas apgalvo, ka florbols ir amatieru sporta veids un, ja arī treneris tiktu nozīmēts ātrāk, viņi nesāktu trenēties divreiz vairāk. Taču visu izšķīra nianses, kuras ilgākā laika posmā tiktu noslīpētas labāk. Divu gadu laikā spēku samērs pasaules otrajā ešelonā (aiz lielā četrinieka) nevarēja tik ļoti mainīties, lai regresu no piektās uz desmito vietu uztvertu kā objektīvu. Savienības vadībai jāizdara attiecīgi secinājumi.

No 15 rezultatīvākajiem Latvijas čempionāta spēlētājiem izlasē bija tikai divi. Daļēji tā ir florbola specifika (vairāki jaunieši, vairāki pastarīšu komandu līderi), taču – vai izlasē tiešām bija visi labākie? Kapteinis Atis Blinds, kuram šis bija jau astotais čempionāts, bija kritisks gan pret sevi, gan komandu – ir spēlētāji, kuriem nedeg acis… Var piedot to, ka nevarēja, nevis to – ka negribēja. Atis novembrī pēc pārbaudes turnīra, kurā ar 8:1 tika sagrauta Norvēģija, emocionāli komandai teica, cik tas ir labi – tagad viņiem būs bikses pilnas. Laikam tomēr bikses pielika latvieši.

Štrunts, bikses var izmazgāt. Ar zviedriem būs grūtāk. Traģikomiski – lielākais čempionāta skandāliņš bija tas, ka Zviedrijā radās sašutums par Latvijas karsējmeitenēm, kurām esot pārāk īsi svārki. Tādējādi organizatori viņas noņēma no piedalīšanās apbalvošanas ceremonijā. Var jau būt, ka tie skandināvi labi dzīvo, bet šādos brīžos paliek viņu žēl. Tad jau labāk kā slovāki un droši vien arī visi pārējie, kas smaidīgi fotografējās ar karsējmeitenēm. Par lielu Latviju un mūsu daiļavām!

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. KAm domātas tās karsēj meitenes. Pēc uzstāšanās man atgādina viegla rakstura meitenes uz Čaka ielas, un nekas vairak.

  2. VULGĀRIE virsraksti tagad ir laba gaume ??

Draugiem Facebook Twitter Google+