×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. septembris, 2013
Drukāt

Latvietis plāno ar skrituļslidām šķērsot Eiropu un uzstādīt Ginesa rekordu

LETA/AFPLETA/AFP

Latvietis Kārlis Bardelis ar skrituļslidām plāno šķērsot deviņas Eiropas valstis un, pieveicot 6153 kilometru, iekļūt Ginesa rekordu grāmatā, aģentūru BNS informēja projekta pārstāve Zane Peneze.

Pirms starta no Rīgas, ceturtdien no rīta pulksten 9.00 notiks preses konference, kurā piedalīsies arī Kārļa treneris Jēkabs Nākums.

5. septembrī Bardelis ar komandu dosies uz Nordkapu, Norvēģijā, lai sāktu braucienu ar apvidus skrituļslidām pāri visai Eiropai. Pieveicot aptuveni 100 kilometrus dienā, Kārlis škērsos deviņas valstis un nobrauks 6153 kilometrus, tādējādi veicot pasaulē garāko braucienu ar apvidus skrituļslidām.

Katru dienu iecerēts braukt piecas stundas. Šim rekordam viņš gatavojies divus gadus, sākotnēji dienā nobraucot 10 kilometrus, bet tagad no 50 līdz 80 kilometriem. Par lielāko pārbaudījumu Kārlis uzskata psiholoģisko noturību.

Šobrīd Ginesa rekords slēpojumā ar rollerslēpēm pieder venecuēlietim, kurš šovasar no Oslo līdz Stokholmai veica 2246 kilometrus. Bardeļa brauciens būs veikts jaunā disciplīnā.

Šim ceļojumam varēs sekot līdzi internetā “www.boredofborders.com”, par to informēs žurnāls “Ir”, kā arī Latvijas Radio.

Ceļojumā dosies komanda piecu cilvēku sastāvā, projekta vadītāja ir Liene Jergelāne, brauciena tehniskais speciālists Miks Valers, ceļojumu dokumentēs operators Kaspars Cirsis un žurnāliste Zane Peneze.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+