×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. decembris, 2016
Drukāt

Latvija apstiprinājusi nākamā Krievijas vēstnieka kandidatūru (4)

Jevgēņijs Lukjanovs - vidū. Foto ITAR- TASS.Jevgēņijs Lukjanovs - vidū. Foto ITAR- TASS.

Latvija devusi savu piekrišanu tam, ka pašreizējo Krievijas vēstnieku Aleksandru Vešņakovu nomainīs Jevgeņijs Lukjanovs.

Kā aģentūrai LETA apliecināja Ārlietu ministrijā, Krievijas vēstniecība ierastajā kārtībā lūgusi ministrijas atbalstu vēstnieka atvadu vizīšu organizēšanā, kas diplomātiskajā praksē parasti notiek neilgi pirms vēstnieka aizbraukšanas no valsts. Prognozēts, ka tas varētu būt decembra beigās.

Vaicāts, vai Latvija ir apstiprinājusi jaunā Krievijas vēstnieka kandidatūru, ministrijā apliecināja, ka Latvija devusi piekrišanu.

Sagaidāms, ka jaunais Krievijas vēstnieks varētu ierasties Latvijā nākamā gada janvārī. To aģentūrai LETA apliecināja arī Krievijas vēstniecībā Latvijā, norādot, ka pēc ierašanās valstī jaunajam vēstniekam būs vairākas tikšanās ar Latvijas amatpersonām.

LETA jau vēstīja, ka vakar ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) tikās ar Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu, lai vēstnieka atvadu vizītes ietvaros pārrunātu Latvijas un Krievijas divpusējo attiecību jautājumus.

Vēstnieks Vešņakovs Latvijā sāka darbu 2008.gada februārī.

Runas par Krievijas vēstnieka maiņu parādījās jau vasaras sākumā, kad tika pieļauts, ka Vešņakovu varētu nomainīt Lukjanovs, kurš ir cilvēks no Krievijas prezidentam tuvām aprindām.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ja Latvijai bija izvēle, kāpēc tā deva piekrišanu? Šis kungs esot vēl naidīgāks pret mūsu valsti kā Vešņakovs.
    Ja Latvijai nav izvēles, tad kāpēc tāds “diplomātisks” teātris ar “piekrišanu”, ja nemaz nav opcija atteikties?

    Bet varbūt tā vienkārši ir kārtējā latviešu gļēvuma izpausme?

  2. Mūsu valdības ir par gļēvām lai savu piekrišanu nedotu. Ja šis Lukjanovs ir Krievijas Drošības padomes sekretāra vietnieks, tad var droši pieņemt, ka viņš ir tāds pats krievu nacists kā Vešņakovs un ka viņš uzvedīšies drīzāk kā gubernators nevis kā civilizētas valsts diplomātiskais pārstāvis.

  3. Vai tad nebija jaunāka, ka jāsūta tāds vecs?

  4. būs pašiem savs putniņš

Draugiem Facebook Twitter Google+