×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
2. aprīlis, 2016
Drukāt

Latvijā drīzumā notiks vērienīgas militārās mācības (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Tuvākajos mēnešos Latvijā notiks trīs vērienīgas starptautiskas militārās mācības.

No 17.aprīļa līdz 29.aprīlim Latvijā plānots organizēt Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un ārvalstu vienību kopējās militārās mācības “Summer Shield XIII”. Tās ir sauszemes spēku mācības, kurās piedalīsies bruņoto spēku vienības no Latvijas, Kanādas, Vācijas, ASV, Lietuvas un Somijas. Mācības tiek rīkotas, lai pilnveidotu Sauszemes spēku bataljona kaujas grupas štābu un apakšvienību spējas plānot un vadīt kaujas atbalsta elementus dažādos taktiskos operāciju veidos.

No 6.maija līdz 13.maijam Latvijas teritorijā plānots organizēt NBS un ārvalstu vienību kopējās militārās mācības “Baltic Fortress 16”. Tās būs jūras spēku mācības, kuras pēc rotācijas principa tiek rīkotas vienā no Baltijas valstīm. Tajās piedalās bruņoto spēku vienības no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, kā arī divām NATO grupām. Mācību primārais uzdevums ir veikt Jūras spēku vidēja līmeņa štābu virsnieku kursa praktisko apmācību.

Savukārt no 11.jūnija līdz 22.jūnijam Latvijas teritorijā plānots organizēt militārās mācības “Saber Strike”. Šīs būs apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, kurās piedalīsies bruņoto spēku vienības no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, ASV, Lielbritānijas un Dānijas. Mācības ir nepieciešamas, lai pilnveidotu NATO valstu savstarpējo sadarbību, sagatavotu un pilnveidotu bruņoto spēku vienību spējas konvencionālo operāciju veikšanā, kā arī pilnveidotu aizsardzības nozares, civilo valsts un pašvaldību institūciju sadarbību uzņemošās valsts atbalsta operāciju laikā.

Saskaņā ar likumu lēmumu par NBS vienību piedalīšanos kopējās militārajās mācībās Latvijas teritorijā, ja mācībās piedalās vairāk nekā 500 ārvalstu militārpersonu, pieņem Ministru kabinets. Valdība par to lems otrdien, 5.aprīlī.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. cerams, ka vēl nav par vēlu !
  Ko pūķins var izmest rīt no rīta,
  to viņš pats vēl nezina …

 2. Krievija ir agresīva Atbildēt

  Kopš Pūķins ar saviem čekistiem tur pārņēma varu, Krievija ir atgriezusies pie imperiālās polītikas. Notikumi Gruzijā, Moldovā, Ukrainā — kā arī agresīvā ieroču žvadzināšana — to ir pierādījusi. NATO tika radīts lai aizsargātos pret krievu agresijas.

 3. krievija likvideja varsavas bloku eiropai jalikvide NATO bloku lai butu lidzsvars mieram ja ta nebus areiropu bus cauri vestures takas to ir pieradijusas vai miers vai kars jo tas jau labu laiku nau bijis lai doma militaristi jo vini pirmie visi ies boja ardievu dzimtenite….

  • Krievija neko nelikvidēja Varšavas bloks vienkārši sabruka līdz ar psrs sabrukumu kā rezultatā radās
   jaunas neatkarīgas valstis tā pat kā pēc 1. pasaules kara kad sabruka impērijas.Krieviem,kas sastāda ap 2% no pasaules iedzīvotāju kopskaita pieder milzīga teritorijas kas senāk iekarotas un kurā koncentrētas 40% pasaules dabas bagātību.Krievijai tas ir par maz un vēsturiski tā vienmēr centusies paplašināt savas robežas ,senāk izmantojot kominterna, tagad krievu pasaules idejas.

 4. šaķenes jāgatavo Atbildēt

  Ja rievas smadzenēs nav tad nauda ar nelīdzēs. Kāda armija latvijai pat apavu normālu nav kur vēl šaujamie patronas uz skaitu pa visu dienestu 5 patronas izšauj tas ir jau daudz.

 5. Spēkavīrs Bergmanis radio sūkstījās, ka latviešu armijai neesot naudas. Vai nav kauna lieta? Paļauties tikai uz vienu vai otru lielo brāli?

  • tas jau mums ilgst 20 gadus , nekādīgi 2% ! tad vel Sviesta gados naudiņas apjomā pat pārsitām igauņus ,bet 15 gadu rezultāts ir redzams šodien salīdzinot kaimiņu Bs ! Te jau vairs nau ko ..salīdzināt !

  • Īsti brāļi pirms palīdzēt neprasa cik naudas Tu man par to dosi 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+