×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. novembris, 2016
Drukāt

Latvijā maskēti skan Krievijas radio “Sputnik” (14)

Sputnik/Scanpix/LETASputnik/Scanpix/LETA

Latvijā maskēti skan radio Krievijas radio “Sputnik”, bet mediju uzraugs to nespēj novērst, ziņo TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Radio “Sputnik” ir viena no Krievijas valsts finansēta mediju koncerna – aģentūras “Rossija Segodnja” sastāvdaļām. Aģentūras vadītājs Dmitrijs Kiseļovs pagājušā gada vasarā gribēja reģistrēt pārstāvniecību arī Latvijā. Tomēr Uzņēmumu reģistrs to neļāva. Tad Latvijā darbu sāka “Sputnik” informācijas portāls latviešu valodā. Tā darbību ar domēnu “sputnik.lv” aizliedza, bet pašlaik portāls reģistrēts ar citu adresi un turpina darboties.

Drošības policija TV raidījumam norādījusi, ka radio “Sputnik” un citi aģentūras “Rossija Segodnja” veidotie produkti nedarbojas atbilstoši Rietumu demokrātisko valstu izpratnei par objektīviem sabiedrības informēšanas principiem un līdzinās propagandas instrumentiem. “Radio Sputnik” darbība neatbilst Latvijas informatīvās telpas drošības interesēm un ir vērsta uz Krievijas Federācijas interešu realizēšanu, nevis uz Latvijas sabiedrības nodrošināšanu ar objektīvu un vispusīgu informāciju.

Kā vēsta “Nekā personīga”, radiostacijas “Avto radio” ēterā dažas stundas katru dienu dzirdami raidījumu fragmenti, kas ir līdzīgi tiem, kurus pārraida Krievijas ziņu aģentūras “Rossija Segodnja” radio “Sputnik”.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) apliecina, ka “Avto radio” nav ļauts Latvijā veikt “Sputnik” vai kādas citas ārvalstu radiostacijas raidījumu vai raidījumu fragmentu regulāru atskaņošanu.

Kā raidījumam skaidro NEPLP vadītāja Aija Dulevska, problēma ir tajā jomā, ka juridiskais formulējums, ar kādu viņi attaisno, šo raidījumu pastāvēšanu, ir tāds, kas noslīpēts līdz perfekcijai. Pašlaik notiekot juridiskas diskusijas par to, kas ir tas, ko viņi raida. “Avto radio” neatzīst sadarbību ar “Sputnik”.

Radiostacija “Avto radio” bāzējas Zaķusalā. Blakus Latvijas Televīzijai. Radio pārstāvji “Nekā personīga” komentārus nesniedza.

Kā vēsta raidījums, starp “Avto radio” īpašniekiem savulaik bijis Aleksanrs Mirskis. Drošības policija 2014.gada pārskatā minējusi, ka Mirskis nodarbojas ar “Sputnik” radio projekta virzīšanu Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezcerīgi muļķi nemācās VISPĀR.”

  Un, arī: “Domāšana, šķiet, ir ļoti smags darbs – tādēļ arī pasaulē tik maz cilvēku ar to nodarbojas.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “Latvijas mediju vidē ir virkne mūžsenu un ar to visai negribīgu un max. novēlotu modernizēšanos jaunienākušu problēmu, bet galvenais mediju vides hroniskās problemātikas iemesls saistāms ar Latvijas mazo un valodiski sadalīto tirgu šajā izmirstošajā valstī, kurā grūti finansiāli darboties kvalitatīviem medijiem, pēc kuriem, pie tam vēl, arī ir mazs un arvien sarūkošāks pieprasījums šīs valsts sabiedrībā. No tā izriet virkne problēmu, kas saistītas ar žurnālistu atalgojuma sistēmu, žurnālistu vēlmi migrēt uz PR sfēru, valsts pārvaldi vai biznesu, mediju pietāti pret reklāmdevēju, mediju (NE)spēju investēt pētniecībā, un pat vienkārši saturiski vai vizuāli ar ārvalstu medijiem konkurētspējīgā produktā.” … ( apt.cit.vied.aut. – žurnāliste Baiba Lulle, publikācija “Medijprati Putni gaidot.”, 25.02.2015., “NRA” )
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Kad pāris gadus atpakaļ Putina pieklājīgie 70 vīriņi bija ”ekskursijā”‘ Latvijā – neko ”nezināja” un par cik? šodien tas pats…naudiņa, naudiņa…

 3. Jūs uztrauc “Sputņika”?KAPĒC jūs neuztrauc dzīvie pašu “sputņiki”kā SC ar Ušaku ,Urbi utt spicē kas gāna visu un visus PUBLISKI gan kongresā,gan LTV,gan Krievijas TV??Kapēc jūs neuztrau Vējoņa rāpšanās atpakaļ PSRS vēsturē un ideoloģijā Prezidents pārkāpj Satversmi un reklamē un PIEPRAS otro valsts val.FAKTISKI.?Ne Sputņiks mūs grauj un sagraus,bet pašu “bāleliņi”no erzacpolitiķiem.Grigules,mamikini,ušaki ,urbji utt.Es pat nezinu kur tādu Sputņiku meklēt,bet ušaki nu jau tīri bieži pat LATVIEŠU plašsaziņas līdz.sāk gānīt valsti.Tas pirms vēlēšanām un letiņi to atbalsta !!!!

  • Метлу брать будете? Летать сподручнее будет. Какая же баба Яга без метлы, это моветон.

 4. Ek, nu riebjas vispār... Atbildēt

  Krievijas propogandas izplatīšanas tiesības tiešām pieder Lattelekomam. Pasūtīju uz atvaļinājuma mēnesi virszemes TV standarta kanālus +zinātnes paku +gandrīz nav ko skatīties viena krievijas propaganda 🙁

 5. Duļevska: Pašlaik notiekot juridiskas diskusijas …
  – – – – – – – – –
  Latvieši ir lieli runātāji, bet ne darītāji. Tāpat ap čekas maisiem “notiek juridiskas diskusijas”. Kauns par šiem kangariem!

 6. А умеете ли вы делать что-нибудь другое, кроме введения цензуры, охоты на ведьм и запретов?!

  • …….nu tad iesaku Jums braukt dzīvot uz Krieviju…..tur nav cenzūras,kādas vēl tur medības,pat aizliegumu nav nekādu,brīvas ,demokrātiskas valsts apgarotības laiks viskrāšņākajā ispausmē!!! Nesen tur biju….nu man nepatika! Man tomēr gribās,lai man kaut ko aizliedz,neļauj,cenzē….galu galā,lai mani kāds medī…..Bet ja nopietni,nu nepatīk man ,ka Jūs lienat ar saviem demokrātijas kropļojumiem ,ar lamu vārdu spēku….bijām mēs, kādreiz,piespiedu brīvprātīgā kārtā,,,draugi,,! Draugus ar spēku neiegūsi,tikai ienaidniekus…..

   • Экий вы затейник, Марис. Запреты вам подавай, цензуры хотите, боли. Да вы просто мазохист, Марис! Хорошо хоть не извращенец, я надеюсь. И не надо не нужных советов, ни к чему это.

  • GRAFIST, ESI TIK LAIPNS UN SAVU SAKĀMO UZRAKSTI VALSTS VALODĀ!

 7. Krievijas propogandas izplatīšanas tiesības pieder lattelekomam un punkts!

 8. Ja paši neprot tikt galā, lai mācās no “demokrāta” Putina. Atveriet raidstaciju Krievijā un pakritizēliet tur pastāvošo režīmu un jums parādīs “kur vēži ziemo”

 9. Un Latvijas (vai tiešām Latvijas) drošības policija to neredz, kā daudz ko citu, kas vērsts pret Latvijas neatkarību no Krievijas puses, bet acīgi saskata naida kurināšanu vai katrā vārdā, kas varētu aizvainot “Lielo” kaimiņu un viņa atbalstītājus. Nez vai par slotaskātu vēl tiesājās?

Draugiem Facebook Twitter Google+