Latvijā
Politika

Latvijā notiek ostu drošības mācības ar NATO spēku iesaisti2

Mācību dalībnieki. Publicitātes attēls

Sestdien, 31. martā, Rīgā uz Dānijas kuģa “NIELS JUEL” norisinājās Latvijā izvietotās NATO spēku integrācijas vienības (NFIU) organizētās mācības “Joint Fortress”. To galvenais mērķis bija pārbaudīt un pilnveidot sadarbību un koordināciju starp NATO un nacionālajām institūcijām ostu drošības nodrošināšanā Latvijā krīzes situācijas scenārija ietvaros, informē NATO spēku integrācijas vienība.

Mācībās piedalījās pārstāvji no NATO 1. pastāvīgās jūras spēku grupas, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, kā arī Valsts robežsardzes un Ventspils brīvostas, kur tika izspēlēts mācību scenārijs.

Pēc mācībām NFIU komandieris pulkvedis Jānis Gailis uzsvēra: “NATO klātbūtne Baltijas reģionā apliecina alianses solidaritāti un apņemšanos aizstāvēt dalībvalstis ārēja uzbrukuma gadījumā. Mācības “Joint Fortress” sniedza līdz šim nebijušu iespēju pilnveidot sadarbību ostu drošības nodrošināšanā starp NATO sauszemes un jūras spēkiem, kā arī civilajām institūcijām. Tās parādīja, ka strādājot kopā ar augsti motivētiem un apmācītiem partneriem, mēs esam spējīgi nodrošināt ātru, koordinētu un drošu NATO jūras spēku uzņemšanu Latvijā krīzes situācijā.”

LA.lv