×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. decembris, 2015
Drukāt

Latvija šonedēļ sākusi bēgļu uzņemšanas procesu (19)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Šonedēļ Iekšlietu ministrija (IeM) sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi Itālijai un Grieķijai paziņojusi par gatavību sākt patvēruma meklētāju uzņemšanu. Tāpat ir nosūtīti patvēruma meklētāju uzņemšanas kritēriji un laika grafiks, aģentūra LETA noskaidroja IeM.

Patvēruma meklētāju uzņemšanas kritēriji personām, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība, ir vienoti un atbilst starptautiskiem nediskriminācijas principiem, taču katra valsts var norādīt papildu kritērijus, lai nodrošinātu veiksmīgu šo cilvēku integrāciju, norādīja IeM.

Latvija ir norādījusi, ka vēlas uzņemt ģimenes ar bērniem un ka būtiskas ir svešvalodu prasmes, iegūta pamatizglītība vai profesionālā izglītība, vēlama darba pieredze vai prasmes, derīgi ceļošanas dokumenti.

Lai pārvietotu patvērumu meklētājus uz Latviju, sadarbībai ar Itāliju un Grieķiju ir nozīmēti divi sakaru virsnieki jeb koordinatori.

Uz Grieķiju koordinators darba vizītē dosies jau nākamnedēļ, lai iepazītos ar apstākļiem uz vietas un nodibinātu ciešus kontaktus ar Grieķijas nacionālo kontaktpunktu pārvietošanas jomā, veiktu situācijas izzināšanu par Latvijas profilam atbilstošu failu esamību, un censtos nodibināt ciešus kontaktus ar Eiropas Patvēruma atbalsta biroju un citu starptautisko organizāciju pārstāvjiem Grieķijā, pavēstīja IeM.

Plānots, ka pirmie desmit patvēruma meklētāji no Grieķijas ieradīsies janvārī, piebilda IeM.

Lai arī jau 29.septembrī valdība konceptuāli atbalstīja bēgļu uzņemšanas plānu, koalīcijas partneru iebildumu dēļ tā galīgā pieņemšana aizkavējās par vairākām nedēļām, līdz novembra sākumā valdība pieņēma tā galīgo versiju. Precizētais plāns sadalīts trīs rīcības virzienos – personu atlase un pārvietošana, patvēruma meklētāju uzņemšana un sociālekonomiskā iekļaušana.

Iepriekš kopējās plāna izmaksas tika lēstas 15 453 442 eiro, bet tagad tās par 459 415 eiro samazinājušās, līdz ar to kopējais papildus nepieciešamais finansējums 2016. un 2017.gadā ir 14 994 027 eiro. ES fondu finansējums plānots 6 525 506 eiro apmērā, bet valsts budžeta finansējums iecerēts 8 468 521 eiro apmērā.

Saskaņā ar ES Tieslietu un iekšlietu ministru padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona. Neraugoties uz šo patvēruma meklētāju uzņemšanu, Latvijā iekļūst patvēruma meklētāji arī no citām valstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Latvija (lasi: “Vienotība”) šonedēļ sākusi latviešu valsts iznīcināšanas procesu, ņemot vērā, ka pamatnācija sastāda tikai 61% no iedzīvotāju skaita. Tik trauslā situācijā nav neviena cita ES valsts.

 2. Kā deg tie miljoni mūsu alkatīgo ierēdņu nagos, ne jau bēgļi ir primārais un kādas saprātīgas darbības, bet iegrābties naudā, lai to varētu pieadministrēt savos makos. Nabadziņi, tik ilgi cietušies, tauta esi saprotoša, viņiem taču pienākas…

 3. Vai uzņemšanu nevar veikt bez PROCESA? Katra darbība būtībā jau ir PROCESS. Latvieši tomēr iztika bez PROCESA piesaukšanas. Tā tas bija tajos laikos, kad latvietis savu valodu cienija!

 4. Visvaldis Mucenieks Atbildēt

  Ignorējot Latvijas iedzīvotāju nospiedošā vairākuma gribu, valdība ar Saeimas akceptu ir sākusi džihādu pret pašas tautu.
  Musulmaņiem cilvēka ideāls ir pravietis Muhameds un, jo dievbijīgāks ir musulmanis, jo vairāk viņam savā rīcībā jācenšas līdzināties Muhamedam.
  Kas tad bija Allāha pravietis analfabēts Muhameds?
  Mūsdienu civilizētās sabiedrības vērtējumā Muhameds nevar būt nekas vairāk kā varmāka, terorists, pedofils, kara noziedznieks, masu slepkava un marodieris. Par to liecina viņa darbības gan miera, gan kara laikā.

  Sākumā Mekā viņam mierīgā ceļā izdevās pievērst islāmam vien kādus 150 cilvēkus, bet, kļūstot par Jatribas (mūsdienu Medinas) kara vadoni un valdnieku, iekarojot apkārtējās zemes un iznīcinot vai nežēlīgi pakļaujot tajās dzīvojošās ciltis, viņš vardarbīgā ceļā pievērsa islāmam jau vairākus tūkstošus. Viņš savas dzīves laikā devās 65 nežēlīgos iekarošanas karagājienos un tos visus beidza ar uzvaru.

  Laikā, kad Medinā Muhameds ielenca Banu-Qurayza ebreju cilti, Muhameds pavēlēja nocirst galvas visiem ebreju vīriešiem, kuriem ir kaunuma apmatojums. Vienlaikus noslepkavoto sievas un māsas musulmaņi sagrāba par verdzenēm un izvaroja. Jāatzīmē, ka pats Muhameds bija apņēmis par sievu mazgadīgo Aišu, kad tai bija tikai 6 gadi, un “piepildījis laulību”, t.i., sācis viņu seksuāli izmantot, no 9 gadu vecuma.
  Tiek skandināts, ka islāms ir miera reliģija. Tomēr paša Muhameda un viņa pēcteču organizētie 1400 gadus ilgie sirojumi, neskaitāmie mēģinājumi iekarot un pakļaut Eiropu un vairāk nekā 270 miljonu neticīgo un citādi ticīgo noslepkavošana ar savu zvērisko nežēlību tālu pārspēj jebkuru citu reliģiju un pārliecinoši apgāž šo apgalvojumu. Patlaban ANO uzskaitē ir vairāk nekā 90 aktīvi islāma teroristiskie grupējumi, kas darbojas visā pasaulē. Tik daudz radikālo grupējumu nav nevienai citai reliģijai.

  Islāma būtība un sūtība ir džihāds pret visu pasauli, līdz būs nodibinājies vispasaules kalifāts un vairs nebūs neviena, kas neatzīst, ka „Allāhs ir vienīgais dievs un Muhameds ir viņa pravietis”.
  Un džihādisti nesaudzēs arī šodienas gļēvos iztapoņas, kas ar klanīšanos un mīlestību cer uz viņu pretmīlestību.
  Korānā nepārprotami slepkavniecisko pantu ir vairāk nekā iecietīgo, un īsteni ticīgam musulmanim nav tiesību apšaubīt vai citādi interpretēt nevienu no tiem. Runas par musulmaņu integrēšanu ir tukša vai apzināti maldinoša pļāpāšana. Nevienā valstī tas nav izdevies, jo Korāns ar nāves draudiem aizliedz musulmanim integrēties.

  Vēl nedaudz par gadījumu ar Qurayza ebreju cilti, kura tika pilnībā iznīcināta jau piecus gadus pēc Muhameda ierašanās Medinā. Šīs cilts vadonis izvēlējās palikt neitrāls, kad viņa pilsētiņu bija aplenkusi Mekas armija, kas bija nosūtīta atriebties Muhamedam, par viņa karotāju pastāvīgajiem uzbrukumiem tirgotāju karavānām.

  Šī ebreju cilts nenogalināja nevienu karotāju ne vienā, ne otrā pusē un pat nepretojoties mierīgi padevās Muhamedam, kad tas bija padzinis no Mekas atsūtītos uzbrucējus.
  Taču islāma pravietis lika nocirst galvu ikvienam cilts vīrietim, bet ikvienu sievieti un bērnu saņemt verdzībā. Vienu no gūsteknēm viņš pats izvaroja. (Musulmaņu apoloģēti to mēdz dēvēt par „tās pašas dienas laulību”)

 5. Sirds sāp par Latviju,kāda nākotne to sagaida,ja vispār būs nākotne.
  Smirdīgie,mantrausīgie politiķi nevēlās sargāt un aizstāvēt mūsu zemi.
  Mīļā tauta,mums kaut kas ir jādara pret šo bezjēdzību.

 6. Pārdomās iegrimusī Atbildēt

  Varēja vēl izvirzīt tādu kritēriju kā Latvijas tradīciju ievērošana, lai nestaigā tajās visās burkās un neaizklāj sejas, nesāk veidot savas kopienas un nepopularizē savas tradīcijas, bet ievēro mūsējās.
  Un vēl – tad iznāk, ka uz vienu bēgli tiks attiecināti 28 237, 34 eiro? Kaut kā aizdomīgi daudz.. Gribētos jau vispār redzēt precīzu uzskaitījumu, kā tieši tie ~15 miljoni tiks iztērēti, bet tas jau tiks noklusēts..

 7. N7 ko,ar mums cauri ir. Iztutrējām vācu baronus,krievu carus un komunistus,bet tagad ar mums būs beigas,un pateicoties-kā parast-ar savu tautiešu nodevīgām rokām.Jūdasiem jau viena alga ,kas maksā,kad tik ātrāk savas kabatas piebāzt.

 8. Kuršatbild un atbildēs par ekanomisko bēgļu izdarītajā slepkavībām un zvērībām.Viņi tak slepkavos cik vien būs iespējams,viņu ticība to liek,un pārējie nav nekas-ir tikai viņi-kā saka:mēs un pārējie suņi,kas nav vērti dzīvot-tātad jānogalina.

 9. Pareizi ir-musulmaņi savus bērnus jau bērnībā māca nogalināt neticīgos-tos kas nav viņu ticībā.Tātad visus latviešus.Nu neko jūs te neuzņemsiet Straujumas terorplāns pret latvijas nāciju neies cauri.Kādam naidam ir jābūt pret savu tautu,lai šitos slepkavniekus ielaistu Latvijā.

 10. Ja kaads pienjem vinjus, tad tam /kaadam/ arii jaabuut atbildiigam par saucamo /beeglju/ izdariibaam.

 11. un ko ta vini te daris sedes uz musu nodokliem,tiem mudakiem tak nevares pat valodu iemacit.

  • Kur Tu esi redzējis,ka čigāns kaut ko gribētu darīt,kā tikai parazitēt.( bilde),viens ,,bēglis” čigāns,otra ,,irākiete”- krievene u.t.t.,tā šitādi arī tērēs tautas sūri grūti pelnīto.

 12. Patiesi vārdi, ko saki elementāri!!! Tiešām sākas latviešu iznīdēšanas process, jo viņiem NAUDA ir galvenais!!? Kaut aizrītos ar savu atkatību!!!

 13. Ne jau LATVIJA ,bet latvijas ,,gudrā,,valdība sāks latviešu iznīdēšanas procesu.

 14. Savukārt Itālija un Grieķija cenšas,cik nu ir šo valstu spēkos,migrantu kontingentu nepārtraukti papildināt!

 15. Sirotāju armijas uzņemšanu jāaptur! Atbildēt

  Ja divas trešdaļas jeb 65% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā atbalsta pret migrantu uzņemšanu vērstās akcijas rīkošanu,tad to var vienkārši neņemt vērā un daudzkārtīgi atgādināt vienīgi par mazskaitlīgo piketu bēgļu atbalstam”Rainis arī bija bēgļis”???! Jo esot taču ļoti svarīgi “radīt vidi,kur abas kultūras satiekas un mijiedarbojas.” Ar nodokļu eksperimentiem un 300.000 Latviju pametušajiem vien valdošajai koalīcijai nepietiek? Ar bēgļu,tepat blakus-Somijā,divām izvarotajām skolniecēm un afgāņu bēgļa dzīvu sadedzināto meiteni vēl par maz?

 16. Esmu pret bēgļiem.Šo valdību,kas pieņem bēgļus nolādēs Latvijas tauta paaudzēs…….

 17. Shēma vienkārša: politiķi iebāž kabatā ES finansējumu, tautai paliek seku izstrēbšana.

Draugiem Facebook Twitter Google+