Mobilā versija
+3.0°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
21. janvāris, 2016
Drukāt

Latvijā strādājošajiem vislabāk patīk otrdiena. Kura ir tava mīļākā darbdiena? (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Atšķirībā no Lietuvā, Vācijā vai Zviedrijā strādājošajiem, pēc kuru domām vislabākā darba diena nedēļā ir piektdiena, darbinieki Latvijā par visiecienītāko darba dienu atzīst otrdienu – liecina būvtehnikas nomas uzņēmuma “Cramo” veiktais starptautiskais pētījums “Lieliska darba diena”.

Tūlīt aiz otrdienas favorītu sarakstā ierindojusies trešdiena, bet nīstākās darba dienas titulu pētījuma dalībnieki piešķīruši pirmdienai – to kā vissliktāko dienu darba nedēļā minējuši 60% aptaujāto dažādu nozaru uzņēmumu darbinieku Latvijā.

“Nav noslēpums, ka pirmdiena ir diena, kurā tikai iestrādājamies jaunajai darba nedēļai, savukārt piektdienā jau tiek plānotas brīvdienas. Tādēļ visražīgākais darbs ir nedēļas vidū, jo blakus lietām domās tiek veltīts mazāk laika. Šis fakts, plānojot veicamos darbus, jāņem vērā ikvienam darba devējam,” skaidro būvtehnikas nomas uzņēmuma “Cramo” mārketinga vadītāja Māra Skudra.

Kas veido lieliskas darba dienas?

Pēc pētījuma dalībnieku domām, būtiskākie priekšnoteikumi apmierinātībai ar darbu ir darba alga, darba vide un draudzīga atmosfēra darba vietā. Jautājot par iemesliem, kad darba diena izvēršas par lielisku, visbiežāk minēti personīgie panākumi, izvirzīto mērķu sasniegšana, laba vispārējā sajūta darbā un pozitīvas atsauksmes no klientiem. Kopumā Latvijā aptaujātie strādājošie savas darba dienas vērtē visnotaļ kritiski, norādot, ka darba nedēļā labo darba dienu ir tikpat daudz, cik slikto. Izņēmums ir būvniecības nozarē nodarbinātie, kas pētījuma laikā atklājuši, ka lielākā daļa darba dienu ir sliktas un pēdējā pusgada laikā apsvēruši domu mainīt darba vietu. Līdzīgās domās ir arī aptaujātie kaimiņzemē – Lietuvā.

”Ikdienā redzam, ka organizācijas kultūras un atbilstošu darba apstākļu veidošanas loma ir būtiski pieaugusi. Lai gan atlīdzība ir svarīgākais priekšnoteikums, ko min arī aptaujātie, nedrīkst aizmirst, ka nauda neatsver nedz lojalitāti, nedz cieņu un atzinību. Palielinot organizācijas kultūras līmeni un uzlabojot darba apstākļus, arī darba algas prasības izlīdzinās, darbinieku atdeve palielinās, lielisku un ražīgu darba dienu ir vairāk, un apmierinātāki kļūst kā darbinieki, tā klienti. Domājot par ilgtspējīgu attīstību, šie būtiskie aspekti jāņem vērā arī uzņēmumiem būvniecības nozarē,“ skaidro Māra Skudra.

Latvieši labprātāk strādā individuāli

Lai gan darbs komandā bieži vien saistās ar mazāku atbildību, Latvijā strādājošie atzīst, ka labprātāk darbu veic arī individuāli. Gadījumos, kad nepieciešams strādāt komandā, priekšroka tiek dota kolēģiem, kuri ir izpalīdzīgi, uzticami, profesionāli, kā arī tiem, ar kuriem ir līdzīgas rakstura iezīmes. Arī pusdienas darba dienās, atšķirībā no zviedriem vai norvēģiem, latvieši salīdzinoši reti ietur kopā ar kolēģiem. Regulāri to dara vien katrs trešais.

Būvtehnikas nomas uzņēmuma “Cramo” starptautiskais pētījums veikts 2015. gada nogalē, aptaujājot 2300 darbiniekus dažādu nozaru uzņēmumos,sešās valstīs.

Kura ir tava mīļākā darbdiena!

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tā ir piektdienas pēcpusdiena!!!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+