×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. septembris, 2015
Drukāt

Latvijas jauno velosipēdistu izlase – trešā labākā Eiropā!

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Baložu vidusskolai – trešā vieta Eiropā.

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijas jauno velosipēdistu izlase – Ķekavas novada Baložu vidusskolas komanda – saspringtā cīņā ieguva augsto 3. vietu 30. Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensībās (“European Traffic Education Contest”) Austrijā, Vīnē.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēja Sanija Klaka, Anete Katrīna Breikša, Jānis Stepanovs un Rainers Grass, kā arī komandas skolotājs Andris Žilko.

Izcīnot 621 punktu, Latvijas izlase no 1. vietas un no 2. vietas (no abām Krievijas komandām) atpalika tikai attiecīgi par desmit un septiņiem punktiem. Turklāt četros no astoņiem posmiem mūsu komanda izcīnīja maksimālo punktu skaitu – 80! Sacensībās kopumā piedalījās 22 labākās jauno velosipēdistu komandas no dažādām Eiropas valstīm.

Šie jaunieši šovasar sasniedza visaugstākos rezultātus CSDD jauno velosipēdistu Vislatvijas sacensībās “Jauno satiksmes dalībnieku forums”. Līdzīgi kā “Jauno satiksmes dalībnieku forumā”, arī starptautiskajās sacensībās galvenais uzsvars bija likts uz divām lietām: kopīgu komandas darbu un satiksmes drošības teorētisko zināšanu izmantošanu praksē.

Sacensībās piedalījās 10 – 12 gadus veci skolēni, tās rīkoja Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) sadarbībā ar Austrijas Automobiļu klubu (ÖAMTC). FIA norāda, ka šīs sacensības ir īpašs notikums dažādu valstu bērniem, kas dod iespēju gan iegūt un nostiprināt zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai rūpētos par savu drošību mūsdienu sarežģītajā ceļu satiksmē, gan ļauj labāk iepazīt vienam otru un dažādu Eiropas valstu kultūru.

Būtiski uzsvērt arī Latvijas izlases iepriekšējo gadu nozīmīgos panākumus Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensībās. 2009. gadā Somijā izcīnīta 1. vieta, 2013. gadā Melnkalnē, 2012. gadā Polijā un 2010. gadā Maķedonijā – 3. vieta, bet pērn Norvēģijā – 4. vieta. Latvijas komandas dalību Eiropas mačos atbalsta FIA pārstāvis Latvijā – biedrība “Latvijas Automoto biedrība” (LAMB) un OCTA, kas ir ilggadēji CSDD sadarbības partneri dažādos satiksmes drošības pasākumos, tostarp arī bērnu un jauniešu izglītības projektos.

CSDD

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+