Mobilā versija
Brīdinājums +0.1°C
Hilda, Teiksma
Svētdiena, 17. decembris, 2017
23. marts, 2015
Drukāt

Latvija vairs nav “sliņķe” ārpolitikā (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Latvian Foreign Minister Edgar Rinkevics smiles during a meeting with his Russian counterpart in Moscow on January 12, 2015.

Eiropas Ārpolitikas izvērtējumā Latvija pērn ieguvusi līderes statusu piecās ES politikas jomās un nevienā nav pieminēta kā “sliņķe”, kā tas bija pirms dažiem gadiem.

Izvērtējumā, ko katru gadu publicē Eiropas starptautisko attiecību padome, analizēts visu ES valstu un arī ES institūciju sniegums 65 politikas jomās, kas izkārtotas pēc sešām pamattēmām – Krievija, ASV, plašāka Eiropa, Tuvie Austrumu un Ziemeļāfrika un daudzpusēji jautājumi. Latvija ir atzīmēta kā līdere starp pārējām valstīm, pateicoties stingrajai politikai attiecībā uz Krieviju, kā arī sargājot ES Austrumu kaimiņu Eiropas izvēli, tiek arī atzīmēts, ka Latvija atvēlējusi vairāk humānās palīdzības citām valstīm. Izvērtējumā norādīts, ka ES pietrūkst spēju ietekmēt politisko brīvību Krieviju, bet atsevišķas ES valstis kā Beļģija, Čehija, Igaunija un Lietuva ir atradušas veidu, kā palīdzēt dažādām Krievijas cilvēktiesību un mediju organizācijām, piedāvājot finansiālo palīdzību vai cita veida atbalstu savās valstīs. Kā veiksmīgs piemērs tiek atzīmēts tas, ka Latvijā savu mājvietu atraduši bijušie Krievijas interneta medija Lenta.ru darbinieki, Latvijā izveidojot interneta mediju “Meduza”. Latvija un pārējās Baltijas valstis ziņojumā norādītas kā ES valstis, kas iestājušās par stingru sankciju politiku pret Krieviju. Baltijas valstis bijušas arī līderes, veicinot ES un ASV sadarbību jautājumos, kas skar Krieviju.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Rinkevicha kungs ka ar ASV NOZIEGUMIEM LIBIJA,IRAKA ???
    Kapeec par tiem Tu klusee ..????

  2. Tagad vispopuralaakais ir aarlietu ministrs RINKEVICHA k-gs! TO,ko, vinsh dara, neviens ministrs ,nav dariijis 25 gadu laikaa.Lai vinam veicas-vieniigaa muusu ceriiba!

  3. kam mūs te gatavo? Atbildēt

    jo vairāk pi da ru, jo ”labāki reitingi”?

  4. aktīvais nomaina pasīvo?

Draugiem Facebook Twitter Google+