×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
8. septembris, 2013
Drukāt

Latvijā viesojas Dalailama

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

No šodienas līdz 11.septembrim Latvijā viesojas Nobela miera prēmijas laureāts, Viņa Svētība Dalailama XIV, informēja vizītes organizatori.

Vizītes laikā viņš uzsvēršot līdzcietības lomu sabiedrībā un konstruktīva dialoga ar valsti nozīmi, aicinās uz dzīvi bez vardarbības. Savukārt viesošanās centrālais notikums būs viņa publiskā lekcija “Līdzcietības kultūra”, kas notiks 9.septembrī plkst.13.30 ”Arēnā Rīga”.

Lai godinātu Viņa Svētības Dalailamas XIV devumu cilvēcei un vizīti Latvijā, visi publiskās lekcijas “Līdzcietības kultūra” apmeklētāji tiek aicināti ierasties ar baltiem lilijas ziediem. Uz “Arēnu Rīga” atnestie liliju ziedi pirms publiskās lekcijas tiks izlikti gar skatuvi, bet pēc lekcijas nogādāti uz Krastmalu pie Lielā Kristapa statujas, kur plkst.17, piedaloties Latvijas un citu valstu budistiem, tiks svinīgi ielaisti Daugavā.

Biedrības “Latvija Tibetai” valdes loceklis Jānis Mārtiņš Skuja stāsta, ka Viņa Svētība Dalailama XIV jau trešo reizi viesosies Latvijā, apmeklējot galvaspilsētu Rīgu, kam sekos vizīte Viļņā, Lietuvā. Iepriekšējās vizītes notika 1991.gada septembrī un 2001.gada jūnijā. Latvijas vizītes laikā paredzētas gan oficiālas tikšanās ar politiķiem, gan inteliģences, gan Latvijas budistu kopienas un preses pārstāvjiem.

Pirms publiskās lekcijas paredzēts pasniegt Viņa Svētības Dalailamas izveidoto “Jauniešu Līdzcietības balvu”, kura apliecina jauniešu sasniegumus sabiedrības labklājības celšanā ar altruisma un līdzcietības izpausmēm, kā arī “Tibetas medicīnas un Jogas Eiropas akadēmijas” diplomus.

Dalailamas viesošanās Latvijā tiks iemūžināta fotogrāfijās un filmā, kas tiks saglabāta Latvijas vēstures arhīvos, bet mediju pārstāvjiem būs iespēja kļūt par šīs vizītes aculieciniekiem, iepriekš akreditējoties. Tuvākajā laikā tiks publiskota pilna vizītes programma, ar kuru būs iespēja iepazīties interneta vietnē “www.dalailama.lv”.

Dalailama 2011.gada 16.augustā ieradās Igaunijā un tā bija jau trešā reize, kad viņš viesojās Latvijas kaimiņvalstī. Savukārt Latvijā Dalailama viesojies 1991. un 2001.gadā.

Ķīna pārvalda Tibetu kopš 1951.gada, kad šajā Himalaju reģionā tika iesūtīts komunistu valdības karaspēks. Daudzi tibetieši vaino Ķīnas valdību viņu kultūras un reliģijas apspiešanā, ko Pekina kategoriski noliedz. Ķīna apgalvo, ka tibetieši bauda reliģisko brīvību un ar investīciju palīdzību Pekina ir uzlabojusi dzīves standartus un modernizējusi šos reģionus.

Tāpat vēstīts, ka daži Saeimas deputāti plānojot tikties ar Nobela miera prēmijas laureātu, Tibetas garīgo līderi Dalailamu, taču augstākās valsts amatpersonas – Valsts prezidents Andris Bērziņš, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) – ar Dalailamu tikties neplāno.

Ārlietu ministrijas (ĀM) Informācijas un sabiedrisko attiecību departamentā jau iepriekš norādīja, ka Dalailamas vizīte Latvijā ir privāta iniciatīva, kuru organizē nevalstiskas organizācijas un privātpersonas. Ministrijas rīcībā neesot plašākas informācijas par šo vizīti, kā vien tā, kas pieejama masu medijos.

“Latvija vienmēr ir konsekventi atbalstījusi Ķīnas Tautas Republikas teritoriālo integritāti un uzskata, ka Tibetas autonomais rajons ir Ķīnas Tautas Republikas teritorijas neatņemama sastāvdaļa,” uzsver ĀM.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+