×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. februāris, 2013
Drukāt

Latvijas amatierteātri gatavojas Dziesmu un deju svētkiem

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Ar Zemgales novada skati Jelgavā 2. februārī sākas Latvijas amatierteātru ceļš uz aizvadītās sezonas labāko amatierteātru iestudējumu skates finālu „Gada izrāde 2012” un šīs vasaras Dziesmu un deju svētkiem.

„Gada izrāde 2012” reģionālās skates visā Latvijā notiks februārī un martā, taču labākā aizvadītās sezonas amatierteātra izrāde tiks noskaidrota 6. un 7. aprīlī Dailes teātrī Rīgā, kur nozares eksperti vērtēs reģionālo skašu veiksmīgākos iestudējumus.

„Dažādu žanru tautas mākslas kolektīvu piedalīšanās Dziesmu un deju svētkos tos bagātina, padara daudzveidīgākus un krāšņākus. Kopā ar citiem amatiermākslas kolektīviem amatierteātri veicina latviešu nacionālās identitātes un jo īpaši latviešu valodas saglabāšanu,” stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra amatierteātru eksperte Dace Vilne.

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku nedēļā amatierteātriem ir atvēlētas 3 dienas. No 3. līdz 5. jūlijam izrādes būs skatāmas Dailes teātrī, Leļļu teātrī, Rīgas Latviešu biedrības namā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā un Vērmanes dārzā. Tiks spēlēta tikai latviešu dramaturģija, īpašu vietu atvēlot Rūdolfa Blaumaņa dramaturģijai rakstnieka 150.jubilejas gadā.

Skati “Gada izrāde 2012” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām un Dailes teātri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+