Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
30. novembris, 2015
Drukāt

Latvijas Banka otrdien laidīs apgrozībā 2 eiro piemiņas monētu ar stārķa attēlu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Banka otrdien, 1.decembrī, laidīs apgrozībā divu eiro piemiņas monētu ar stārķa attēlu, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

Monētas nacionālajā pusē ir attēlots stārķis, kas veido ligzdu. “Eiro piemiņas monētā pārdzimis mākslinieces Olgas Šilovas veidotais ligzdu vijošā stārķa tēls, ar kuru Latvijas Banka savulaik uzsāka īpaša dizaina viena lata apgrozības monētu sēriju,” atzīmēja Silakalns.

Piemiņas monētas “Stārķis” tirāža ir viens miljons eksemplāru. “Latvijas Bankas pieredze liecina, ka šāda tirāža ir pietiekama, lai monētas apmaiņai pietiktu visiem interesentiem vismaz vairākas nedēļas,” piebilda Silakalns.

Tāpat būs iespējams iegādāties 10 tūkstošus monētu “Brilliant Uncirculated” kvalitātē īpašā suvenīriesaiņojumā, kā arī būs pieejami 10 tūkstoši īpaši eiro apgrozības monētu komplekti ar astoņām Latvijas eiro apgrozības monētām, tostarp stārķa piemiņas monētu “Brilliant Uncirculated” kvalitātē.

Monēta ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijā un citās eiro zonas dalībvalstīs.

Jaunās divu eiro monētas kaltas Lietuvas kaltuvē “Lietuvos Monetų kalykla”.

Katru gadu ikviena eiro zonas valsts var izlaist divas divu eiro piemiņas monētas, kas veltītas valsts, Eiropas vai pasaules nozīmes notikumiem. Papildus tam visas eiro zonas valstis kopā var izlaist vēl vienu divu eiro monētu kādas kopējas Eiropas Savienības (ES) valstu tēmas ietvaros. Piemiņas monētām ir tādas pašas iezīmes kā parastajām divu eiro apgrozības monētām, bet pusē ar attiecīgās valsts veidoto simboliku uz tām attēlots piemiņas motīvs.

Latvijā pirmā īpašā dizaina divu eiro piemiņas monēta, kuru Latvijas Banka laida apgrozībā pērn, veltīta Rīgai – uz monētas attēlota Vecrīgas panorāma, savukārt 2015.gada februārī Latvijas Banka laida apgrozībā otro divu eiro piemiņas monētu, kas veltīta Latvijas prezidentūrai ES Padomē un gada nogalē Latvijas Banka izlaida arī eiro zonas valstu kopīgo divu eiro piemiņas monētu “ES karogam 30”.

Plānots, ka nākamgad eiro piemiņas monētā pārdzims mākslinieka Gunāra Lūša veidotais govs tēls, kas kā zemes un lauku simbols ilgus gadus rotāja divu latu apgrozības monētas.

Starkis_priekspuse

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+