×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. jūlijs, 2012
Drukāt

Latvijas Banka samazina visas procentu likmes

Foto-LETAFoto-LETA

 Latvijas Bankas padome šodien nolēmusi samazināt visas procentu likmes, preses konferencē informēja centrālās bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā, ka riski cenu stabilitātei vidējā termiņā ir ierobežoti un inflācija turpina samazināties, kā arī prognozējamo Eiropas parādu krīzes negatīvo ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību.

Latvijas Bankas refinansēšanas likme samazināta no 3,5% uz 3%, banku noguldījumu iespējas uz nakti Latvijas Bankā procentu likme – no 0,25% uz 0,1%, banku noguldījumu iespējas uz septiņām dienām Latvijas Bankā procentu likme – no 0,375% uz 0,125%.

Samazinātas arī aizdevumu iespējas uz nakti procentu likmes: aizdevumu iepriekšējās 30 dienās izmantojot ne vairāk kā piecas darbadienas – no 5% uz 4%, aizdevumu iepriekšējās 30 dienās izmantojot ne vairāk kā desmit darbadienas – no 10% uz 7%, aizdevumu iepriekšējās 30 dienās izmantojot vairāk nekā desmit darbadienas – no 15% uz 10%.

Monetārās politikas nosacījumu mīkstināšana, kas veikta secīgi pēc šī gada martā veiktā atsevišķu likmju pazeminājuma, dos papildu motivāciju bankām brīvos latu resursus novirzīt tautsaimniecības attīstībai, prognozē centrālā banka.

Jaunās aizdevumu iespējas procentu likmes bankām tiks piemērotas no 24.jūlija.

Bankām noteiktā obligātā rezervju norma nav mainīta.

Kā ziņots, martā Latvijas Banka samazināja vairākas procentu likmes. Toreiz aizdevumu iespējas uz nakti procentu likme, aizdevumu izmantojot ne vairāk kā piecas darba dienas iepriekšējās 30 dienās, tika samazināta no 7,5% uz 5%, aizdevumu iespējas uz nakti procentu likme, aizdevumu izmantojot ne vairāk kā desmit darba dienas iepriekšējās 30 dienās, – no 15% uz 10%, aizdevumu iespējas uz nakti procentu likme, aizdevumu izmantojot vairāk nekā desmit darba dienas iepriekšējās 30 dienās, – no 30% uz 15%.

Bankām noteiktā obligātā rezervju norma netika mainīta.

Janvārī Latvijas Bankas padome nolēma samazināt bankām noteikto rezervju normu par vienu procentu punktu. Saistībām virs diviem gadiem samazinājums bija no 3% uz 2%, savukārt pārējām rezervju bāzē iekļautajām banku saistībām – no 5% uz 4%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+