×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
31. augusts, 2015
Drukāt

“Latvijas Dzelzceļš” septembrī atjaunos Majoru staciju (1)

Foto: Wikimapia.orgFoto: Wikimapia.org

“Latvijas dzelzceļš” (LDz) septembrī sāks būvdarbus Majoru stacijā, turpinot vērienīgo dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācijas projektu Jūrmalas līnijā, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

Lai nodrošinātu pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu no vilciena būvdarbu laikā, Majoru stacijā pasažieru iekāpšana-izkāpšana abos virzienos notiks no salu platformas, pavēstīja LDz sabiedrisko attiecību speciālists Māris Ozols.

Virzienā uz Rīgu tiks izbūvēta stiklašķiedras kompozītmateriāla platforma, kas ir vieglāka nekā dzelzsbetona konstrukcijas un piemērotāka krastmalas gruntij. Vienlaikus būvdarbi notiks arī Majoru stacijas ēkā.

Lai paspētu pabeigt projektus laikā un mazāk traucētu vilcienu kustībai, darbus veiks sešas dienas nedēļā no plkst. 8 līdz 20.

Tuvākajā laikā darbus uzsāks arī pārējās Jūrmalas līnijas stacijās – Slokā, Dubultos, Lielupē, Pumpuros, Vaivaros, kā arī Zolitūdē un Imantā. Ēkām, kurām ir kultūrvēsturiskā pieminekļa statuss, darbi ir saskaņoti ar Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju un Jūrmalas būvvaldē, piebilda Ozols. Pasažieru infrastruktūras modernizācijas projekta ietvaros būvdarbi jau ir uzsākti piecos pieturas punktos Jūrmalas līnijā, Dzintaru stacijas ēkā, kā arī Jelgavas un Olaines stacijā.

Modernizācijas darbu laikā maksimāli tiks saglabāts esošais vilcienu kustības grafiks, par iespējamām izmaiņām informācija būs pieejama gan stacijās un vilcienos, gan a/s “Pasažieru vilciens” mājas lapā, kā arī pa dzelzceļa uzziņu tālruni 80001181, pauda Ozols.

Pasažieru infrastruktūras modernizācijas ietvaros LDz izbūvēs paaugstinātās platformas, sakārtos komunikāciju sistēmas, ierīkos LED apgaismojumu, ūdens apgādes un novadīšanas sistēmas, platformas aprīkos ar nojumēm un soliņiem, kur to pieļauj dzelzceļa tehniskie ekspluatācijas noteikumi, uzstādīs informatīvās plāksnes ar staciju nosaukumiem un norādēm, izbūvēs drošības “labirintus”, margas, izveidos uzbrauktuves pasažieriem ar īpašām vajadzībām. Staciju teritorijās tiks sakārtoti laukumi, gājēju celiņi, pārejas, bet staciju ēkām paredzēts veikt atjaunošanas vai nelielus pārbūves darbus, vizuāli sakārtojot ēku fasādes, kā arī visās stacijās izbūvējot mūsdienu prasībām atbilstošus sanitāros mezglus, pauda Ozols.

Projektētājs un būvdarbu veicējs ir pilnsabiedrība “RBSSKALS Būvsabiedrība un Leonhard Weiss RTE”. Pasažieru apziņošanas sistēmu un videonovērošanu ierīkos SIA “Komerccentrs Dati grupa” Dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācija pilnā apmērā tiek finansēta no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. SEN BIJ LAIKS TO* KRIEVU LAIKU STROIKU *NOAARDIIT.TAS IR MURGS, NE STACIJA!!!!!!!!!!!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+