Mobilā versija
+13.6°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
9. decembris, 2013
Drukāt

Latvijas ekonomika trešajā ceturksnī pieaug par 4,5%

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šā gada trešajā ceturksnī faktiskajās cenās sasniedzis 4,3 miljardus latu (6,1 miljardu eiro), kas pēc sezonāli neizlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās ir par 4,5% vairāk, salīdzinot ar valsts IKP apjomu atbilstošajā laika posmā pērn, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Salīdzinot ar šā gada otro ceturksni, Latvijas IKP pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem pieaudzis par 1,3%. Toties valsts IKP šā gada deviņos mēnešos salīdzinājumā ar atbilstošu laika posmu pērn pieaudzis par 4,2% (sezonāli neizlīdzināti dati).

Šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada trešo ceturksni, nozīmīgu ieguldījumu IKP pieaugumā (0,9 procentpunkti) deva tirdzniecība, kas palielinājās par 5,4%, tai skaitā mazumtirdzniecības pieaugums par 3%.

Mazumtirdzniecības palielinājumu veidoja 3% pieaugums pārtikas preču mazumtirdzniecībā un 4% kāpums nepārtikas preču, izņemot auto degvielas, mazumtirdzniecībā. Par 0,4% samazinājās auto degvielas mazumtirdzniecība, kuras īpatsvars nepārtikas preču grupā ir 29%.

Būvniecība, salīdzinot ar pagājušā gada trešo ceturksni, pieaugusi par 11,6%. Nozares attīstību sekmēja 83% liels pieaugums dzīvojamo māju būvniecībā. Par 21% palielinājās inženierbūvju produkcija ar būtisku apjoma palielinājumu tiltu un tuneļu būvniecībā par 99%, kā arī ostu rekonstrukcijas darbos par 2,3 reizēm. Kritums par 3% bija ēku būvniecībā, tostarp ārstniecības vai veselības aprūpes iestāžu ēku būvēs par 51%, izglītības iestāžu ēku būvēs par 13%.

Šā gada trešajā ceturksnī par 2,5% palielinājās apstrādes rūpniecības temps, kas sekmēja kopējā IKP tempa pieaugumu 0,3 procentpunktu apmērā. Tempa izmaiņas ietekmēja koksnes un koka izstrādājumu ražošanas palielināšanās par 6%, pieaugums nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā par 4%, kā arī gatavo metālizstrādājumu ražošanā – par 6%.

Par 6% palielinājās pārtikas produktu ražošana. Par 10% samazinājās ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošana, bet par 69% kritusies metālu ražošanas nozare. Par 6,4% vairāk iekasēti produktu nodokļi (pievienotās vērtības, akcīzes, muitas nodokļi), kas IKP pieauguma tempu paaugstināja par 0,7 procentpunktiem.

Pievienot komentāru

"Turkish Cargo" sāks regulāros kravu avioreisus no Stambulas uz Rīgu (2)Turcijas nacionālās aviokompānijas “Turkish Airlines” kravas pārvadājumu lidsabiedrība “Turkish Cargo” 1.jūlijā sāks regulāros reisus no Stambulas uz Rīgu.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+